Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Mikromomenty – wykorzystaj je w biznesie!

Poczekalnia – czyli mikromomenty w służbie Twojego biznesu!

Być może nie pamiętasz tego strasznego czasu, kiedy w poczekalniach do lekarzy czy na lotniskach i dworcach nie było nic ciekawego do zrobienia. Jedyną alternatywę wobec bezproduktywnego czekania stanowiły wygniecione nudą kolorowe czasopisma sprzed 6 miesięcy. I mimo, że czasy czekania nie minęły bezpowrotnie – bo nadal nie wszystko zależy od nas – mamy obecnie więcej szans – w trakcie oczekiwania na cokolwiek – by spędzić czas produktywnie. Wszystko za sprawą naszych smartfonów! Okazuje się bowiem, że oczekując, nie korzystamy tylko z zabijaczy czasu jak powtarzalne gry czy rozmowy na komunikatorze! Każdy bodziec – nawet ten obarczony nudą – może być mikromomentem, który możemy wykorzystać biznesowo. A zatem sprawdź, jak sprawić, by mikromomenty pracowały na Ciebie!

Statystyki

Smartfon stał się niezbędny by zrobić wiele rzeczy. W najnowszych badaniach Google stwierdza, że 75% osób deklaruje, że ich smartfony pomagają im być bardziej produktywnymi. Jest w tym nawet coś więcej. 54% ludzi z tego samego badania twierdzi, że ich telefony zmniejszają stres i / lub niepokój w ich życiu.

Z tymi dobrymi emocjami można kojarzyć marki. Urządzenia mobilne szybko dostarczają odpowiedzi, inspiracji i zapewniają spersonalizowaną obsługę w wielu aspektach.

Mikromenty – kiedy?

Analitycy Google`a sprawdzili również wykorzystanie smartfonów w trakcie swojego rytmu dobowego i zidentyfikowali 5 podstawowych typów scenariuszy, kiedy używamy naszych telefonów i które mogą stanowić jednocześnie podpowiedź dla marketerów, kiedy napotykamy mikromomenty.

Iskra
Coś właśnie zaświtało w Twojej głowie? Coś usłyszanego czy zauważonego wyzwoliło w Tobie jakiś pomysł czy myśl? Okazuje się, że w wielu przypadkach właśnie wtedy sięgamy po telefon i jesteśmy bardzo bliscy dokonania emocjonalnego zakupu. Dlatego np. inspiracje podsuwane w social mediach, zapachy w sklepach czy inne detale, są tak skutecznym typem wabika.

Potrzeba
Tego specjalnie tłumaczyć nie trzeba. Wracamy do domu i przypominamy sobie, że nie mamy nic na obiad – może restauracja? Może miałem kupić farbę i pomalować pokój w weekend? Niezależnie od potrzeby, której nie zaspokoi tylko sklep spożywczy na rogu, szukamy pomocy i rekomendacji za pośrednictwem Google.

Pomoc w sklepie
Szczególnie częste w sklepach specjalistycznych. Wolimy poprosić o pomoc wyszukiwarkę niż obsługę, która zresztą często jest niedostępna na zawołanie. Będąc w sklepach używamy też telefonów, by odnaleźć kupony na dany produkt, recenzje czy wskazówki co do produktów, które mogą uzupełnić nasz zakup.

Mikro-produktywność
Jedziesz pociągiem czy uberem? Utknięcie w poczekalni? Czekasz na opóźniony lot? Okazuje się, że wykorzystujemy ten czas dokonując wielu zakupów, o których z różnych powodów wcześniej zapomnieliśmy. Obok tego, w takich chwilach często czytamy odłożone na później artykuły, komentujemy posty w social mediach czy po prostu planujemy. Tym samym dochodzimy do ostatniego punktu…

Planowanie
Uwielbiamy planować z wykorzystaniem telefonu komórkowego. Trasę, rezerwacje w hotelu i atrakcje, które zamierzamy sprawdzić. Menu restauracyjne i godziny otwarcia. Wypad do kina czy teatru. Dlatego tak bardzo ważne jest, by akurat strona Twojej restauracji, hotelu czy danego miejsca wartego odwiedzenia, było dobrze spozycjonowana w Google i wyświetlała się poprawnie na urządzeniu mobilnym. Masz tylko moment, by zachęcić potencjalnego klienta do siebie.

Podsumowanie

Smartfony nie tylko pomagają ludziom w załatwianiu spraw, ale także dają poczucie spełnienia: 60% pytanych twierdzi, że telefon pomaga im czuć się pewniej i lepiej.

Ponieważ urządzenia mobilne służą do zwiększania produktywności, ważne jest, aby zastanowić się, w jaki sposób twoja marka tworzy mobilne doświadczenia, które zaspokajają potrzeby ludzi w danym zakresie – czy odpowiadasz na mikromomenty. Bezproblemowe rozwiązania i wartościowy content mogą sprawić, że zbudujemy przewagę konkurencyjną właśnie na tych unikalnych momentach dostarczając rozwiązania odpowiadające potrzebom, które pojawiają się tu i teraz. 79% respondentów twierdzi, że jest bardziej prawdopodobne, że powróci do witryny mobilnej i / lub udostępni ją, jeśli będzie ona łatwa w użyciu i dostarczy pomocnych rozwiązań w swojej specjalizacji.

Te 5 sytuacji przypomina nam również, aby nie traktować telefonów komórkowych jako pojedynczego kanału medialnego, ale raczej takiego, w którym intencje i sytuacje, w których znajdują się konsumenci wpływają jednocześnie na ich interakcje z treściami danej marki. Podejście uniwersalne działa tylko częściowo, więc planując swoje działania należy, tam gdzie to możliwe, rozważyć pory dnia, pogodę, nastroje czy chociażby niedziele niehandlowe, gdy potencjalny klient zwraca się do swoich telefonów o pomoc. Jeśli możesz dopasować jeden z tych sposobów myślenia, osoba będąca po drugiej stronie będzie bardziej otwarta na twoje wiadomości i ofertę!

W naszych kampaniach Google AdWords wykorzystujemy mikromomenty, by napędzać biznesy naszych klientów. Chcesz to wykorzystać? Napisz do nas! 

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

To już 8 lat, od kiedy postawił pierwsze kroki w świecie marketingu - szczególnie tego związanego z treściami. Dotychczas pracował dla polityków oraz branż b2b oraz b2c. Wyjątkowy fan content marketingu w strategii digital i tego jak wpływa na nawigowanie klientów oraz budowanie reputacji marek. Od 2 lat zainteresowany również kwestią Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw i w tym upatrujący trampoliny dla rozwoju komunikacyjnego wielu firm. W Verseo odpowiedzialny za marketing. Prywatnie czyta reportaże ze świata i literaturę naukową + sci-fi. :)

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Poradnik SEO dla sklepów internetowych
Dominika Słomka

Poradnik SEO dla sklepów internetowych – sprawdź teraz! Jeśli prowadzisz swój sklep internetowy lub sklep Twojego klienta na pewno zależy […]

mapa cieplna
Mapa cieplna – heat map
Maciej Popiołek

Twórcy i administratorzy stron www przyzwyczaili się już do patrzenia na jej zawartość i strukturę przede wszystkim w kontekście SEO […]

Trendy i owędy, czyli krótko o Google Trends
Paweł Kasprowicz

Google Trends – miłość do informacji! Powody mogą być, oczywiście, rozmaite. Być może posiadasz umysł mocno analityczny, silne skłonności do […]

Co to jest marketing afiliacyjny?
Maciej Popiołek

Marketing internetowy daje ogromne możliwości, które zwiększają szansę na osiągnięcie założonych celów biznesowych. Obejmuje wiele różnorodnych narzędzi, wśród których można […]

woocommerce
Sklep na WooCommerce – kiedy warto i dla kogo?
Maciej Popiołek

Znasz WordPressa i korzystasz z niego na co dzień? Jeśli tak, dobrze wiesz, jak bardzo wygodny w obsłudze jest ten […]

jak sprzedawać na amazon
Jak sprzedawać na Amazon?
Dominika Słomka

Sprzedaż na Allegro – to temat dobrze znany polskim firmom działającym na polu e-commerce. Dziś jednak coraz większa ich grupa […]