Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły!

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły! - zdjęcie nr 1

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły! - zdjęcie nr 2

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły! - zdjęcie nr 3

Spis treści

Czytasz teraz:

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły!

Zamknij

Reklama gabinetu kosmetycznego

Konkurencja na rynku usług kosmetycznych jest ogromna, dlatego nie można czekać aż nas zmiecie z rynku. Należy być zawsze o jeden krok do przodu i poświęcić trochę wysiłku na odpowiednie działania reklamowe. Nie odkładaj tego na jutro, nie szukaj wymówek i nie narzekaj na ceny reklam, ponieważ dobra skuteczna reklama zwróci się z nawiązką. Reklama małego biznesu rządzi się swoimi prawami i nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na reklamę w prasie czy na telebimach lub banery i plakaty powieszone  w mieście, ponieważ są to narzędzia reklamowe, które sprawdzają się w przypadku większych firm, które chcą zainwestować w rozpoznawalność marki, pracują nad zbudowaniem pozytywnego wizerunku firmy. A zatem – reklama gabinetu kosmetycznego – jak to zmalować?!

Ulotki reklamowe

Wydrukowanie oraz kolportaż ulotek reklamowych jest bardzo starym i nadal sprawdzonym sposobem na reklamę małego biznesu.

Ulotka ma być zaprojektowana, w taki sposób, żeby:

 • forma była przejrzysta, czytelna;
 • nie zabrakło na niej danych teleadresowych oraz adresu strony internetowej;
 • nie była przeładowana informacjami, dlatego zastanów się jaką chcesz wypromować usługę lub wydarzenie i skoncentruj się na tym;
 • miała dobre zdjęcie lub kilka zdjęć, zastanów się co będzie lepiej się prezentować;
 • była dopracowana w każdym szczególe, bez błędów, literówek;
 • zawierała kupon rabatowy, który pozwoli na przyciągnięcie klientek.

Do kolportażu ulotek warto zatrudnić kogoś, kto po odpowiednim przeszkoleniu z tego co możemy zaoferować w gabinecie dostarczy ulotki do osób wyłowionych z tłumu (zadbane kobiety) w rejonie w którym znajduje się gabinet kosmetyczny.

Reklama gabinetu kosmetycznego w Internecie

Mamy XXI wiek i wiele osób korzysta z Internetu, jeżeli szuka konkretnej usługi, dlatego nie może zabraknąć naszej obecności w Internecie.

 • powinieneś mieć swoją stroną internetową, na której informuje o swoje ofercie, o promocjach, programach lojalnościowych;
 • Świetne byłoby prowadzenie swojego bloga, na którym można umieścić artykuły o zabiegach, które wykonuje gabinet, o sprzęcie, czy o nowinkach rynkowych;
 • witryna powinna być w odpowiedni sposób pozycjonowana, żeby znajdowała się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce;
 • na Facebooku i Instagramie, gdzie kobiety szukają inspiracji do swoich stylizacji;
 • świetną formą reklamy, która przynosi szybkie efekty i można ją śmiało polecić firmie, która startuje na rynku jest płatna reklama w wyszukiwarce Google tj. Google Adwords; reklama jest bardzo skuteczna i polega na tym, że płatne wyniki wyszukiwania pojawią się w specjalnym miejscu na stronie wyszukiwarki obok zwykłych wyników wyszukiwania, które są uzyskiwane na podstawie algorytmów wyszukiwarki;
 • mailing i newslettery, to także bardzo dobra forma reklamy, dlatego od klientów warto uzyskać adres e-mail, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco informować o obecnych promocjach, nowych usługach itd.
 • można także rozważyć ogłoszenia na lokalnych portalach, co się zwykle sprawdza w niewielkich miejscowościach.

Programy lojalnościowe, polecenia

W promocji i reklamie gabinety kosmetycznego doskonale sprawdzą się wszelkiego typu programy lojalnościowe. Można w zależności od ceny oferowanego zabiegu, zaproponować co piąty lub co dziesiąty zabieg gratis, albo na przykład po piątym zabiegu zaoferować gratis inny zabieg, co pozwoli na zapoznanie się klientce z inną ofertą gabinetu.

Każdy, który prowadzi gabinet zdaje sobie sprawę, że najlepszą formą reklamy jest polecenie przez zadowolonego klienta. Można wspierać system poleceń i zaproponować zadowolonej klientce, że za polecenie kolejnym osobowym naszego gabinetu sama uzyska rabat. Usatysfakcjonowany klient zwykle sam poleca zakład swoim znajomy, a wsparcie tego systemu spowoduje, że do naszego gabinetu trafi więcej nowych klientek.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany