Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły!

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły! - zdjęcie nr 1

Reklama gabinetu kosmetycznego – 3 pomysły! - zdjęcie nr 2

Reklama gabinetu kosmetycznego

Konkurencja na rynku usług kosmetycznych jest ogromna, dlatego nie można czekać aż nas zmiecie z rynku. Należy być zawsze o jeden krok do przodu i poświęcić trochę wysiłku na odpowiednie działania reklamowe. Nie odkładaj tego na jutro, nie szukaj wymówek i nie narzekaj na ceny reklam, ponieważ dobra skuteczna reklama zwróci się z nawiązką. Reklama małego biznesu rządzi się swoimi prawami i nie ma sensu wyrzucać pieniędzy na reklamę w prasie czy na telebimach lub banery i plakaty powieszone  w mieście, ponieważ są to narzędzia reklamowe, które sprawdzają się w przypadku większych firm, które chcą zainwestować w rozpoznawalność marki, pracują nad zbudowaniem pozytywnego wizerunku firmy. A zatem – reklama gabinetu kosmetycznego – jak to zmalować?!

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Ulotki reklamowe

Wydrukowanie oraz kolportaż ulotek reklamowych jest bardzo starym i nadal sprawdzonym sposobem na reklamę małego biznesu.

Ulotka ma być zaprojektowana, w taki sposób, żeby:

 • forma była przejrzysta, czytelna;
 • nie zabrakło na niej danych teleadresowych oraz adresu strony internetowej;
 • nie była przeładowana informacjami, dlatego zastanów się jaką chcesz wypromować usługę lub wydarzenie i skoncentruj się na tym;
 • miała dobre zdjęcie lub kilka zdjęć, zastanów się co będzie lepiej się prezentować;
 • była dopracowana w każdym szczególe, bez błędów, literówek;
 • zawierała kupon rabatowy, który pozwoli na przyciągnięcie klientek.

Do kolportażu ulotek warto zatrudnić kogoś, kto po odpowiednim przeszkoleniu z tego co możemy zaoferować w gabinecie dostarczy ulotki do osób wyłowionych z tłumu (zadbane kobiety) w rejonie w którym znajduje się gabinet kosmetyczny.

Reklama gabinetu kosmetycznego w Internecie

Mamy XXI wiek i wiele osób korzysta z Internetu, jeżeli szuka konkretnej usługi, dlatego nie może zabraknąć naszej obecności w Internecie.

 • powinieneś mieć swoją stroną internetową, na której informuje o swoje ofercie, o promocjach, programach lojalnościowych;
 • Świetne byłoby prowadzenie swojego bloga, na którym można umieścić artykuły o zabiegach, które wykonuje gabinet, o sprzęcie, czy o nowinkach rynkowych;
 • witryna powinna być w odpowiedni sposób pozycjonowana, żeby znajdowała się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce;
 • na Facebooku i Instagramie, gdzie kobiety szukają inspiracji do swoich stylizacji;
 • świetną formą reklamy, która przynosi szybkie efekty i można ją śmiało polecić firmie, która startuje na rynku jest płatna reklama w wyszukiwarce Google tj. Google Adwords; reklama jest bardzo skuteczna i polega na tym, że płatne wyniki wyszukiwania pojawią się w specjalnym miejscu na stronie wyszukiwarki obok zwykłych wyników wyszukiwania, które są uzyskiwane na podstawie algorytmów wyszukiwarki;
 • mailing i newslettery, to także bardzo dobra forma reklamy, dlatego od klientów warto uzyskać adres e-mail, dzięki czemu będziemy mogli na bieżąco informować o obecnych promocjach, nowych usługach itd.
 • można także rozważyć ogłoszenia na lokalnych portalach, co się zwykle sprawdza w niewielkich miejscowościach.

Programy lojalnościowe, polecenia

W promocji i reklamie gabinety kosmetycznego doskonale sprawdzą się wszelkiego typu programy lojalnościowe. Można w zależności od ceny oferowanego zabiegu, zaproponować co piąty lub co dziesiąty zabieg gratis, albo na przykład po piątym zabiegu zaoferować gratis inny zabieg, co pozwoli na zapoznanie się klientce z inną ofertą gabinetu.

Każdy, który prowadzi gabinet zdaje sobie sprawę, że najlepszą formą reklamy jest polecenie przez zadowolonego klienta. Można wspierać system poleceń i zaproponować zadowolonej klientce, że za polecenie kolejnym osobowym naszego gabinetu sama uzyska rabat. Usatysfakcjonowany klient zwykle sam poleca zakład swoim znajomy, a wsparcie tego systemu spowoduje, że do naszego gabinetu trafi więcej nowych klientek.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany