Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Youtube for action – sprzedaż dzięki Video!

Youtube for action – sprzedaż dzięki Video! - zdjęcie nr 1

Youtube for action – sprzedaż dzięki Video! - zdjęcie nr 2

Youtube for Action – sprzedawaj z pomocą Youtube!

Youtube for Action – czyli reklama na Youtube, która zachęca Twoich odbiorców do konwersji – wypełnienia formularza kontaktowego, pobrania ebooka lub zakupu produktu.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Rewolucja mobilna nie tylko zmieniła sposób wyszukiwania przez użytkowników czy korzystania z aplikacji, ale także zmieniła sposób interakcji z niemal każdym rodzajem mediów. Rola niektórych z nich zyskała znaczną wagę w procesie decyzyjnym klienta. Jednym z tych kanałów jest Youtube – szacuje się, że co miesiąc 70 milionów ludzi odwiedza ten kanał w poszukiwaniu wideo, które wspomoże końcową decyzję o zakupie. Ta liczba wzrasta wraz ze wzrostem popularności szybkich formatów przekazywania informacji, takich jak wideo.

Youtube for action – co to?

Youtube dla wielu reklamodawców stanowi raczej narzędzie do promocji samego wizerunku marki i szerzenia świadomości wśród swoich potencjalnych klientów. Jeszcze przez niewielu dostrzegany jest jako kanał, który może przynosić mierzalne zyski w postaci konwersji.

W odpowiedzi na trend, w którym to formy wideo biorą coraz większy udział na różnych etapach ścieżki zakupowej klienta, Google stworzył Youtube for action. Formaty reklamowe, które kierowane są specjalnie do osób będących już na niższym stadium lejka sprzedażowego, dokładnie wtedy, kiedy gotowi są podjąć akcję = dokonać konwersji.

youtube full funnel

Youtube for action – formaty reklam dla różnych celów

Reklamy na Youtube pozwalają nie tylko na realizację celów takich jak maksymalizacja zasięgu czy wzrost świadomości marki ale także tych bardziej performance-owych jak generowanie leadów czy zwiększenie sprzedaży. W zależności od celu Twojej firmy oraz od etapu na jakim znajduje się grupa odbiorców, do której kierowana jest reklama, Youtube proponuje odpowiednie formaty wideo-reklam.

tabelka

Reklamy TrueView zachęcają do działania użytkownika oglądającego wideo, dzięki czemu mogą zwiększać zaangażowanie widzów i zachęcać ich do podjęcia działań po odtworzeniu filmu. Reklamy te mają dodatkowo przycisk CTA, po kliknięciu którego zainteresowana osoba zostaje przeniesiona na stronę www, którą określiliśmy – w zależności od komunikatu reklamy użytkownik może więc “sprawdzić więcej” informacji na stronie, kupić dany produkt lub pobrać poradnik czy zapisać się na wydarzenie. Wezwania do działania mogą zawierać do 10 znaków. Są one wyświetlane razem z nagłówkami.

Youtube ads TrueView – jak może wykorzystać je Twoja firma?

Czy wiesz jak dokonują zakupu Twoi klienci? Ile mają tak zwanych touch-pointów z Twoją marką zanim kupią Twój produkt?

Prawdopodobnie więcej niż myślisz. Droga klienta od momentu poznania Twojej marki do zakupu jej produktu jest na prawdę długa i kręta. Coraz większą wagę sprawuje format wideo dostępny zarówno na Youtube jak i w mediach społecznościowych.

Dokładne zbadanie i przeanalizowanie swojej grupy docelowej pomoże Ci określić w którym momencie Twój potencjalny klient skłania się ku Youtube aby zaczerpnąć inspiracji i znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

Standardowe formaty reklamowe w Google, tj. sieć wyszukiwania czy sieć reklamowa mogą nie być wystarczające. Na swojej ścieżce zakupowej Twój potencjalny klient napotyka wiele komunikatów w różnych kanałach, zarówno online jak i offline. Dzięki połączeniu działań marketingowych w różnych kanałach nie tylko umożliwiasz swoim potencjalnym klientom poznanie Twojej firmy i nawiązanie z nią kontaktu, ale także dostajesz dawkę potężnej wiedzy o ich zachowaniach i zainteresowaniach, dzięki czemu Twoje reklamy mogą być lepiej dopasowane do ich danej grupy.

O tym jak dokładnie wygląda taka ścieżka przeczytasz z naszej relacji Marketing Live – największej marketingowej konferencji organizowanej przez Google, na którą mieliśmy zaszczyt polecieć na specjalne zaproszenie.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany