Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Youtube for action – sprzedaż dzięki Video!

Youtube for Action – sprzedawaj z pomocą Youtube!

Youtube for Action – czyli reklama na Youtube, która zachęca Twoich odbiorców do konwersji – wypełnienia formularza kontaktowego, pobrania ebooka lub zakupu produktu.

Rewolucja mobilna nie tylko zmieniła sposób wyszukiwania przez użytkowników czy korzystania z aplikacji, ale także zmieniła sposób interakcji z niemal każdym rodzajem mediów. Rola niektórych z nich zyskała znaczną wagę w procesie decyzyjnym klienta. Jednym z tych kanałów jest Youtube – szacuje się, że co miesiąc 70 milionów ludzi odwiedza ten kanał w poszukiwaniu wideo, które wspomoże końcową decyzję o zakupie. Ta liczba wzrasta wraz ze wzrostem popularności szybkich formatów przekazywania informacji, takich jak wideo.

Youtube for action – co to?

Youtube dla wielu reklamodawców stanowi raczej narzędzie do promocji samego wizerunku marki i szerzenia świadomości wśród swoich potencjalnych klientów. Jeszcze przez niewielu dostrzegany jest jako kanał, który może przynosić mierzalne zyski w postaci konwersji.

W odpowiedzi na trend, w którym to formy wideo biorą coraz większy udział na różnych etapach ścieżki zakupowej klienta, Google stworzył Youtube for action. Formaty reklamowe, które kierowane są specjalnie do osób będących już na niższym stadium lejka sprzedażowego, dokładnie wtedy, kiedy gotowi są podjąć akcję = dokonać konwersji.

youtube full funnel

Youtube for action – formaty reklam dla różnych celów

Reklamy na Youtube pozwalają nie tylko na realizację celów takich jak maksymalizacja zasięgu czy wzrost świadomości marki ale także tych bardziej performance-owych jak generowanie leadów czy zwiększenie sprzedaży. W zależności od celu Twojej firmy oraz od etapu na jakim znajduje się grupa odbiorców, do której kierowana jest reklama, Youtube proponuje odpowiednie formaty wideo-reklam.

tabelka

Reklamy TrueView zachęcają do działania użytkownika oglądającego wideo, dzięki czemu mogą zwiększać zaangażowanie widzów i zachęcać ich do podjęcia działań po odtworzeniu filmu. Reklamy te mają dodatkowo przycisk CTA, po kliknięciu którego zainteresowana osoba zostaje przeniesiona na stronę www, którą określiliśmy – w zależności od komunikatu reklamy użytkownik może więc “sprawdzić więcej” informacji na stronie, kupić dany produkt lub pobrać poradnik czy zapisać się na wydarzenie. Wezwania do działania mogą zawierać do 10 znaków. Są one wyświetlane razem z nagłówkami.

Youtube ads TrueView – jak może wykorzystać je Twoja firma?

Czy wiesz jak dokonują zakupu Twoi klienci? Ile mają tak zwanych touch-pointów z Twoją marką zanim kupią Twój produkt?

Prawdopodobnie więcej niż myślisz. Droga klienta od momentu poznania Twojej marki do zakupu jej produktu jest na prawdę długa i kręta. Coraz większą wagę sprawuje format wideo dostępny zarówno na Youtube jak i w mediach społecznościowych.

Dokładne zbadanie i przeanalizowanie swojej grupy docelowej pomoże Ci określić w którym momencie Twój potencjalny klient skłania się ku Youtube aby zaczerpnąć inspiracji i znaleźć rozwiązanie swojego problemu.

Standardowe formaty reklamowe w Google, tj. sieć wyszukiwania czy sieć reklamowa mogą nie być wystarczające. Na swojej ścieżce zakupowej Twój potencjalny klient napotyka wiele komunikatów w różnych kanałach, zarówno online jak i offline. Dzięki połączeniu działań marketingowych w różnych kanałach nie tylko umożliwiasz swoim potencjalnym klientom poznanie Twojej firmy i nawiązanie z nią kontaktu, ale także dostajesz dawkę potężnej wiedzy o ich zachowaniach i zainteresowaniach, dzięki czemu Twoje reklamy mogą być lepiej dopasowane do ich danej grupy.

O tym jak dokładnie wygląda taka ścieżka przeczytasz z naszej relacji Marketing Live – największej marketingowej konferencji organizowanej przez Google, na którą mieliśmy zaszczyt polecieć na specjalne zaproszenie.

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

Do Verseo dołączyła od razu po studiach z zarządzania projektami i digital marketingu - obecnie Content Marketing Manager. A więc jest jedną z tych szczęściarzy, którzy pasjonują się tym, co robią. Marketing i nowoczesne technologie to nie tylko jej praca, ale także zainteresowanie. Domi należy do tych ludzi, których wspaniale jest poznać. Oferuje bowiem bogactwo wyobraźni, mrówczą pracowitość i wiosenną otwartość. Niezwykle kompetentna jeżeli chodzi o LinkedIn, budowanie contentu i wykłady na temat zdrowego żywienia.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Nowa kategoria urządzeń w kampaniach Google Ads – TV
Maksymilian Melion

Mamy to! Kategoria urządzeń w Google Ads wzbogaciła się o TV! Google zauważając stopniowy wzrost znaczenia urządzeń mobilnych wprowadziło możliwość […]

Jak założyć konto Google AdWords?
Dariusz Cichocki

Jak założyć konto Google AdWords? Krok po kroku wyjaśniamy! Pierwszym krokiem do wejścia w świat Google Adwords jest założenie konta […]

Co to jest remarketing Google AdWords?
Joanna Hałaszkiewicz

Remarketing jest jednym z rodzajów kampanii AdWords. Bardzo często zadajemy sobie pytanie co to jest remarketing, do czego służy i […]

Pomoc Google Adwords – metody kontaktu
Agnieszka Talarska

Jak skontaktować się z Google? To proste! Zespół Verseo zawsze pomaga swoim klientom w rozwiązywaniu problemów. Pomoc Google w konkretnych […]

Zrozumieć Google AdWords. Słownik terminów
Artykuł gościnny

Czym się różni CTR od CPC? Czy docelowy adres kampanii musi być taki sam jak ten wyświetlany? Czy grupa kampanii […]

Linki sponsorowane Google AdWords – co to jest?
Artykuł gościnny

Linki sponsorowane Google AdWords – co to jest? To piekielnie kaloryczne narzędzie reklamowe! Klientów warto szukać tam, gdzie jest ich […]