Reklama YouTube

Reklama na Youtube - najpopularniejszym serwisie wideo

Reklama Youtube to lepsza mierzalność i efektywność

Reklama Youtube - druga najpopularniejsza wyszukiwarka świata

Serwis YouTube powstał w 2005 roku i bardzo szybko został drugą – zaraz po Google – najpopularniejszą wyszukiwarką na świecie. Obecnie YouTube odwiedza około miliard użytkowników miesięcznie, a łączny czas poświęcany przez nich na oglądanie materiałów wideo zamieszczonych w serwisie, to grubo ponad 6 miliardów godzin w skali 30 dni. YouTube dostępny jest już ponad 90 krajach, a nieco więcej niż 70% użytkowników korzysta z niego na urządzeniach mobilnych.

Youtube to druga najpopularniejsza wyszukiwarka po Google – idealna dla reklamy wideo!

YouTube powstał jako miejsce służące do bezpłatnego zamieszczania oraz odtwarzania filmów wideo, a w swojej bibliotece zawiera teledyski, video-blogi, tutoriale i przewodniki oraz wiele innych typów nagrań. Jest on serwisem, w którym nie tylko posłuchamy muzyki, czy odprężymy się oglądając wideo prezentujące zabawne perypetie zwierząt domowych, ale także skarbnicą wiedzy, porad oraz filmów pokazujących jak zrobić idealną kreskę na powiece, jak naprawić akumulator, czy też jak przyciąć drzewko owocowe.

YouTube ze względu na ogromną oraz ciągle rosnącą popularność jest też doskonałym miejscem reklamowym. Wg danych Google, ponad 90% konsumentów twierdzi, że to właśnie dzięki filmom i reklamach na YouTube odkryli nowe produkty i marki, a w samym 2018 roku czas oglądania filmów z poradami zakupowymi zwiększył się dwukrotnie w porównaniu do wyników z roku 2017.

Co mówią o nas klienci:

Verseo zaproponowało wykorzystanie w ramach prowadzonej kampanii m.in. reklamy na YouTube, remarketingu, reklamy na Gmailu, reklamy w aplikacjach mobilnych. Końcowy efekt kampanii przekroczył nasze oczekiwania.

Sebastian Sitkowski
Kierownik Działu Promocji i Reklamy
„Małpka” Spółka Akcyjna

Dzięki możliwościom, jakie daje prezentowanie produktów, czy usług w formie filmów, już ponad 52% internautów oglądających wideo na YouTube podjęło konkretne działania, np. zdecydowało się na dokonanie zakupu.

W związku z powyższym, coraz więcej reklamodawców zaczyna wykorzystywać reklamy na YouTube w swoich kampaniach promocyjnych. Wiedzą oni bowiem, że do potencjalnych klientów należy docierać nie tylko z poziomu wyszukiwarki Google oraz, że krótkie reklamy tekstowe, czy też niewielkiego rozmiaru banery graficzne to tylko kropla w morzu metod promocji.
W obliczu rosnących możliwości oraz pojawiania się coraz silniejszej konkurencji warto bowiem docierać do internautów jak najszerzej. Ważne jest jednak nie tylko miejsce, ale i sposób prezentacji produktów, czy usług – reklama na YouTube pozwala przekazać zdecydowanie więcej informacji, niż pozostałe typy reklam. Gdzie, jak nie na filmie pokazać najlepsze zalety produktu lub sposób jego użytkowania?

 

Formaty reklam YouTube

YouTube w połączeniu z Google Ads oferuje nam obecnie kilka różnych formatów reklam wideo, które najczęściej przyjmują postać krótkich kreacji wideo prezentujących dane produkty lub usługi i wyświetlane są internautom w trakcie oglądania wybranych przez nich filmów na stronie lub w aplikacji mobilnej YouTube.

 

Typy reklamy wideo na Youtube:

 • TrueView in Stream – reklama Youtube wyświetlana przed, w trakcie lub po innych filmach w YouTube, witrynach, grach i aplikacjach wydawców wideo w sieci reklamowej. Reklamy mogą zostać pominięte po 5 sekundach wyświetlania,
 • TrueView Discovery – reklamy wyświetlane powyżej wyników wyszukiwania w YouTube lub na górze kolumny zawierającej sugerowane inne filmy do obejrzenia (powiązane z aktualnie wyświetlanym wideo). Prezentowane są w postaci banera – klatki z filmu, wraz z tytułem i opisem, a kliknięcie w baner inicjuje odtworzenie filmu reklamowego,
 • Bumper Ads – tzw. reklamy w przerywniku – krótkie, 6-cio sekundowe zajawki reklamowe, których nie można pominąć. Wyświetlane są przed filmem, w jego trakcie lub po zakończeniu i najczęściej towarzyszą pozostałym typom reklam wideo, celem wzmocnienia przekazu reklamowego,
 • sekwencje reklam wideo – umożliwiają opowiedzenie historii promowanego produktu lub marki, pokazując internautom serię filmów w określonej kolejności. Przejście użytkownika do każdego kolejnego kroku sekwencji jest uzależnione od zarejestrowania wyświetlenia filmu w poprzednim kroku,
 • nakładki produktowe – interaktywne karty prezentujące produkty ze sklepu online, które internauci oglądali wcześniej lub które są związane z oglądanym filmem. Kliknięcie w kartę kieruje odbiorców bezpośrednio do podstrony produktowej celem umożliwienia zakupu. W tym przypadku wymagane jest połączenie z kontem Google Merchant Center oraz posiadanie pliku produktowego.

Najbardziej pożądaną przez reklamodawców interakcją z reklamą wideo jest kliknięcie w reklamę, baner towarzyszący, czy nakładkę z wezwaniem do działania oraz przejście na kanał lub stronę www reklamodawcy. Reklamy wideo rozliczane są w systemie CPV (płatność za obejrzenie) lub CPM (płatność za 1000 wyświetleń).

Zalety reklam Youtube

Reklamy wideo Youtube są doskonałym sposobem na dotarcie z przekazem do internautów będących na różnych etapach tzw. lejka sprzedażowego. Dzięki bardzo precyzyjnym możliwościom kierowania mogą być one prezentowane użytkownikom aktywnie poszukującym wybranych produktów lub usług, ale też tym, którzy znajdują się na samym początku ścieżki zakupowej. Reklama na Youtube może być kierowana zarówno w oparciu o wybrane grupy odbiorców (np. osoby zainteresowane zdrowym trybem życia, czy planujące zakup mieszkania), jak i kontekstowo – np. wyświetlać się na kanałach o tematyce motoryzacyjnej, czy też biznesowej.Reklamy na YouTube oraz panel administracyjny Google Ads dają zaawansowane możliwości mierzenia danych. W odróżnieniu od reklamy telewizyjnej, umożliwiają dokładne sprawdzenie liczby kliknięć, obejrzeń, wyświetleń, konwersji, itd., w oparciu o wybrane dni, godziny, urządzenia, czy grupy odbiorców. Na podstawie tych danych kampanie wideo mogą być skutecznie optymalizowane – ogromna ilość danych pozwala bowiem stwierdzić, w które grupy odbiorców inwestować więcej budżety, czy też w których dniach tygodnia warto zwiększyć wydatki.
Reklamy wideo na YouTube charakteryzują się bardzo niskimi kosztami jednostkowymi. Średni koszt za obejrzenie filmu reklamowego, w zależności od branży, grupy docelowej oraz optymalizacji kampanii może wahać się w granicach kilku do kilkunastu groszy. Zdarzają się kampanie, gdzie klient za pojedyncze obejrzenie reklamy płaci nawet 0,01 zł.
Reklamy online są zdecydowanie skuteczniejsze niż ich wersje TV również w kontekście zaangażowania i siły oddziaływania. Dzięki możliwości dokonania szybkiej i bezpośredniej interakcji (np. kliknięcia i przejścia na stronę www) reklamy generują więcej konwersji niż ich siostry ze szklanego ekranu.
Charakteryzują się też prostotą konfiguracji – kampanie wideo tworzone są w bardzo prosty i intuicyjny sposób, a w przypadku jakichkolwiek wątpliwości rozbudowany support Google służy pomocą 24/7.
Reklamy wideo dają możliwość zaprezentowania efektów, zalet, czy sposobów użytkowania promowanych produktów lub usług. W przeciwieństwie do spotów telewizyjnych, reklamy w YouTube mogą trwać nawet kilkanaście minut, a to odbiorcy decydują, czy obejrzą cały przekaz, pominą go lub dokonają innej interakcji. W przypadku reklamy online, filmem reklamowym może być każde wideo umieszczone na kanale YouTube reklamodawcy.
W związku ze stale rosnącym dostępem do internetu, zasięg kampanii reklamowych wideo zwiększa się z roku na rok. Już około 75% polskich internautów korzysta z YouTube, spędzając tam coraz więcej czasu.

Kierowanie reklam wideo w YouTube

Google Ads oferuje wiele możliwości kierowania reklam wideo. Reklamodawcy mogą docierać do odbiorców korzystając z następujących metod kierowania:

 • demografii, tj. wg wieku, płci, statusu rodzicielskiego oraz dochodu gospodarstwa domowego (dostępnego w wybranych krajach),
 • grup odbiorców, którzy według szacunków Google mają sprecyzowane zainteresowania, kierują się określonymi intencjami i należą do konkretnych grup demograficznych,
 • słów kluczowych związanych z reklamowanymi produktami lub usługami, co umożliwi wyświetlanie reklam wideo przy treściach, którymi interesują się odbiorcy,
 • tematów, co pozwoli łatwo umieścić reklamy na kanałach, w aplikacjach lub filmach poświęconych określonej tematyce,
 • miejsc docelowych, tj. określonych filmów lub kanałów, na których reklamodawca chciałby pojawić się ze swoją reklamą,
 • remarketingu, czyli tzw. reklam przypominających, które mają za zadanie zachęcić internautów do ponownego obejrzenia filmu, odwiedzenia kanału lub strony reklamodawcy.

Dlaczego warto inwestować w reklamy wideo?

YouTube, jako miejsce, w którym internauci spędzają coraz więcej swojego czasu, działa niczym gigantycznych rozmiarów galeria handlowa. Codziennie przewijają się tam tabuny ludzi – jedni pędzą w określonym kierunku, inni przystają na chwilę z zaciekawieniem, aby obejrzeć to, co przykuło ich wzrok. Jedni interesują się tylko wybraną destynacją, inni chętnie rozglądają się na boki, chłoną widoki, smaki i zapachy z mijanych sklepików, a często dają się im skusić. Warto zatem postarać się o swój własny kawałek YouTube i serwować na nim to, co mamy najlepsze. Prezentując swoją ofertę nie na prawo i lewo, ale odpowiednio dobranym odbiorcom, mamy możliwość osiągnięcia dobrych efektów. Dodatkowo, przy współpracy z wykwalifikowanymi specjalistami, którzy podpowiedzą w którym miejscu się ustawić, jak przyciągnąć uwagę i komu się pokazać, efekty te mogą być wręcz spektakularne.

YouTube jest świetnym miejscem do promowania Twoich produktów lub usług!

Jeżeli chcesz wiedzieć w jaki sposób zdobyć więcej klientów, napisz do nas. Jako certyfikowani specjaliści Google Ads, przygotujemy dla Ciebie kampanię szytą na miarę. Pomożemy w doborze odpowiednich filmów reklamowych, wybierzemy najlepsze grupy odbiorców, skonfigurujemy i zoptymalizujemy kampanię w oparciu o najwyższe standardy, a nasza autorska platforma będzie kontrolować Twoją kampanię 24/7 celem wygenerowania jak największych zysków.

W Verseo korzystamy wielu typów kampanii, współpracujemy z klientami z wielu różnorodnych branż, na bieżąco śledzimy wszelkie nowinki z zakresu możliwości reklamowych, szkolimy się, dzielimy wiedzą i doświadczeniem i zawsze staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania.
Myślisz, że w Twojej branży YouTube się nie sprawdzi? Może czas się przekonać, że jest inaczej? Wielu spośród naszych klientów przeniosło swoje budżety telewizyjne na Youtube!

Skontaktuj się z nami jeszcze dziś. Sprawdzimy wszystkie możliwości i przygotujemy darmową wycenę.

Odbierz darmową wycenę

Usługi które zapewniamy naszym klientom w ramach reklamy Video na YouTube:

 • Założenie i skonfigurowanie firmowego kanału na serwisie
 • Przygotowanie i uruchomienie filmów/animacji na kanale
 • Prowadzenie kampanii reklamowych w ramach ustalonego budżetu na portalu YouTube
 • Prowadzenie kampanii re-marketingowych w sieci YouTube
 • Integracja konta YouTube z innymi źródłami: strona www, Facebook, Google+
 • Zaawansowana analiza efektywności kampanii – YouTube Analytics, Google Analytics

Dlaczego Verseo.pl?

 • Niskie koszty przygotowania profesjonalnych animacji/filmów video!
 • Pierwsza agencja w Polsce, która prowadzi kampanie video na YouTube wg najnowszych trendów
 • Nieograniczona ilość strategii prowadzenia kampanii
 • Możliwość kompleksowej obsługi firmy w pozostałych kanałach reklamy jak SEO, Google AdWords, Social Media

 

Wykonaj darmową wycenę

Dobra rada od Verseo

Darmowa wskazówka

Staraj się utworzyć klika animacji lub filmów video promując je oddzielnie. Dzięki temu szybko sprawdzisz, który przekaz reklamowy lepiej trafia do Twoich klientów. Nie zapomnij podłączyć statystyk YouTube do kampanii by łatwo i wygodnie analizować odbiór filmu reklamowego.

Opinie naszych klientów

Verseo.pl na początku współpracy przeprowadziło szczegółowy audyt naszej dotychczasowej i mało skutecznej kampanii reklamowej w systemie Google AdWords, a następnie zaprojektowało całkowicie nową. Rezultatem tych działań są dwukrotnie niższe koszty prowadzenia kampanii przy znacznie zwiększonej jej efektywności.

Mateusz Fatek
Prezes Zarządu
Biuro Tłumaczeń Fatix

Verseo to firma bardzo profesjonalna. Zna się na swojej pracy. To, co ma być zrobione, jest załatwione. Ja często nie mam czasu na głębszą analizę kampanii. Bardzo pomaga mi zatem podejście Verseo, które samo odzywa się z pomysłami, sugestiami czy pytaniami. Ta komunikatywność to istotny element współpracy. Podsumowując, Verseo jest po prostu dobrym partnerem.

Łukasz Piecuch
Prezes Zarządu
Bright Group sp. z o.o.

Firma Verseo spełniła nasze oczekiwania dotyczące marketingu internetowego. Zgodnie z przygotowanym planem Verseo zoptymalizowało nasza stronę www, zamieściło bannery reklamowe, wdrożyło kampanie Google AdWords. Jeśtemy bardzo zadowoleni z efektów tej pracy..Invest Complex

Z przyjemnością rekomenduję firmę Verseo jako opiekuna kampanii AdWords. Od pierwszych miesięcy prowadzenia konta udało jej się poprawić efektywność kosztową kampanii. Jakość zapytań generowanych przez kampanie jest coraz lepiej dopasowana do naszych potrzeb...

Marek Skrzeczyński
Prezes Zarządu
WDX S.A.

Nasza firma otrzymała należyte wsparcie w zakresie kampanii AdWords oraz SEO. Rekomenduje współpracę z Verseo wszystkim tym, którzy poszukują solidnego i świetnie zorientowanego w świecie marketingu internetowego partnera biznesowego.

Dariusz Perski
Właściciel Firmy
Villa en Sol

Mając na uwadze naszą dotychczasową współpracę z firmą Verseo, której specjaliści charakteryzują się wysoką kulturą osobistą i profesjonalnym, a co najważniejsze indywidualnym podejściem do klientów, polecam usługi Verseo.

Magdalena Jaklińska
Właściciel Firmy
Bellatenda

Możemy śmiało zarekomendować firmę Verseo.pl Sp. Z o.o. jako godnego partnera w zakresie prowadzenia kampanii Google AdWords. Przez ostatni rok firma profesjonalnie i terminowo realizuje wszystkie zlecone przez nas kampanie, a ich obsługa klienta jest jedną z najlepszych z jakimi udało się nam współpracować.

Adam Przybyszewski
Recruitment Marketing Coordinator
OTTO Polska

Informuję z przyjemnością, że współpracuję z VERSEO.PL w zakresie działalności informatycznej od kilku lat. W całym przedmiotowym okresie współpraca układa się na najwyższym poziomie.

Marek Stachowski
Właściciel Firmy
KLM Solutions

Verseo.pl od dawna prowadzi kampanie dla 3 naszych sklepów internetowych. Stale monitoruje efekty naszych kampanii oraz optymalizuje koszty. Stały kontakt, szybkie reagowanie na problemy to główna zaleta Verseo.pl. Firma godna Polecenia!Firma Handlowo Usługowa Vixen

Verseo prowadzi dla nas cykliczne kampanie AdWords, które są stale monitorowane i ulepszane o najnowsze rozwiązania na rynku. Polecamy Verseo jako solidnego partnera do współpracy.

Jarosław Pokorski
Właściciel Firmy
Tachopol

Verseo.pl odpowiada za cały marketing internetowy Naszej Hurtowni. Cenimy ich za uczciwość i rzetelne podejście do klienta.Hurtownia Doris

W zakresie reklamy w Internecie współpracujemy z Verseo już od 2013 roku. Od podstaw stworzyli i skutecznie wdrożyli strategię e-marketingową naszej firmy. Polecamy Verseo – dzięki niej zdecydowanie wzrosły statystyki sprzedaży i nasze zyski.

Sławomir Bielenia
Prezes Zarządu
mastersport.pl

Verseo.pl stale rozwija kampanie dla naszego sklepu internetowego poszerzając ją regularnie o nowe marki. Nasze doświadczenia we współpracy z całą pewnością pozwalają polecić tą Agencję jako partnera do współpracy.Anwigo

Agencja Verseo od początku do końca zaplanowała strategie rozwoju naszej firmy w wyszukiwarkach internetowych. Prowadziła i prowadzi dla Nas równolegle wiele różnych projektów z których każdy przynosi odpowiedni zwrot z inwestycji.

Krzysztof Mrugalski
Chief Executive Officer
Agencja Eventowa – Event For You

Współpraca z Verseo przebiega sprawnie, na wysokim poziomie obsługi merytorycznej. Cenię szybki kontakt i reakcje ze strony specjalistów Verseo. Wybraliśmy Verseo spośród wielu firm zajmujących się tego typu usługami i z przyjemnością potwierdzam chęć dalszej współpracy.Sporteum sp z o.o.

Ponad 95% naszych klientów decyduje się na przedłużenie współpracy

Producent płynów do mycia naczyń

Sieć sklepów

Producent narzędzi elektrycznych i spalinowych

Lider w produkcji sprzętu AGD

Producent sprzętu sieciowego

Sklep jubilerski

Sieć sklepów z art. spożywczymi

Włoski producent samochodów luksusowych

Salon samochodów używanych

Biuro pośrednictwa pracy

Producent nawozów rolniczych

Producent kawy

System płatności internetowych

Marka rozwiązań higienicznych

Sklep internetowy z butami

Księgarnia Internetowa

Stoiska targowe

Marka mebli kuchennych

Szkoła języka angielskiego

Spółka Marketingowo-specjalistyczna

Sklep internetowy

Centrum medycyny sportowej

Producent kabin i brodzików prysznicowych

Internetowa drogeria i perfumeria

Sklep internetowy z dywanami

Partner i doradca w rolnictwie

Autoryzowany Dealer Samochodowy

Myjnie samochodowe

Deweloper budowlany

Sklep internetowy z odzieżą damską

Producent szaf pancernych i sejfów

Galeria Handlowa

Dystrybutor materiałów izolacyjnych

Szewc, dorabianie kluczy, zegarmistrz

Producent hal namiotowych

Kantor internetowy

Inwestor zagraniczny

Producent przenośników, regałów magazynowych

Internetowy sklep meblowy

Hurtownia sanitarna

Biuro tłumaczeń

Biuro projektowania wnętrz

Integrator systemów informatycznych

Hosting stron WWW

Lider branży budowlanej w Polsce

Ekskluzywna odzież damska i męska

Mieszkania deweloperskie

Dystrybutor materaców

Meble ogrodowe i restauracyjne

Suplementy diety

Autolawety Lublin

Sklep ekologiczny

Sklep z odzieżą dziecięcą

Ogrodnictwo

cesarskie ogrody

Architekt wnętrz

Sklep z odzieżą damską

Video tutoriale

Producent Materaców

Kancelaria adwokacka

Tonery do drukarek

Odszkodowania lotnicze

Internetowe Biuro Tłumaczeń

Rolety, zasłony, żaluzje

Bistro

Kursy stacjonarne i online

Escape Room

Guitar Project

Sklep fryzjerski, hurtownia online

Meble metalowe, sejfy, kasy pancerne

Dystrybutor podług nowoczesnych i klasycznych

Sklep online

Poradnia Dietetyczna

Blog o projektowaniu odzieży

Pizza-catering

Optyka, optometria

Artykuły jeździeckie

Żaluzje, moskitiery, plisy, rolety

Pionier w branży poliuretanów

Kleje do metali i tworzyw sztucznych

Systemy informatyczne

Tomasz Pluszczyk logo

Projektant odzieży

Piekarnia Online

Uno Design Logo

Willa w Międzyzdrojach

Resort Art&SPA

Ośrodek wypoczynkowy w Zakopanem

Place zabaw dla dzieci

Copyright © 2020

Verseo - Agencja interaktywna Poznań, ul. Węglowa 1/3 60-122 Poznań

All rights reserved | Kariera | Polityka Prywatności