Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Social media w 2017 roku

Social Media w 2017 – podsumowanie

Koniec roku to tradycyjnie sezon rankingów, zestawień i podsumowań mijających 365 dni. Po prostu trudno wyobrazić sobie grudzień bez nich. W tym kontekście mamy dla Was tekst związany z social media. Prawdopodobnie najdynamiczniejszy kanał komunikacji z klientami nie mógł pozostać pominięty! 

NowyMarketing wspólnie z ekspertami podsumował właśnie rok 2017 w social mediach. O sukcesach i porażkach, trendach i wyzwaniach oraz najlepszych akcjach promocyjnych kończącego się roku opowiedział Artur Kwieciński – nasz New Business Manager. Nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić do lektury podsumowania roku social media!

A tak Artur widzi mijający rok przez pryzmat social media

Najważniejsze wydarzenie social media?

„Zdecydowanie najważniejszym wydarzeniem jest włączenie aplikacji Messenger do miejsc docelowych, na które możemy kierować reklamy w systemie Facebook Ads. Messenger wykorzystywany przez ponad miliard użytkowników ustępuje jedynie komunikatorowi WhatsApp, który również należy do Facebooka.”

Najważniejsza zmiana?

„Facebook Analytics. Mierzenie efektywności kampanii z wykorzystaniem narzędzia największego konkurenta (Google Analytics) musiało się tym skończyć. Znaczne różnice związane z atrybucją konwersji sprawiały, że analiza danych i wykorzystywanie ich do optymalizacji działań obarczone były marginesem błędu.”

Najciekawszy trend?

„W 2016 roku w aplikacji Messenger pojawiły się boty dające możliwość automatyzacji komunikacji z klientami z wykorzystaniem tej platformy. Rok 2017 to dynamiczny rozwój tego rozwiązania i udoskonalanie AI, które w tym momencie pozwala na zoptymalizowanie zasobów czasowych przeznaczanych dotąd na obsługę narzędzia. Połączenie botów z dostępnością reklam w Messengerze może okazać się kolejnym krokiem milowym.”

Największa porażka social media?

„Największą porażką związaną z marketingiem w mediach społecznościowych jest tempo, w jakim Facebook ucieka reszcie stawki. Twitter i Linkedin nie wdrożyły żadnych istotnych rozwiązań, które miałyby powstrzymać ten trend. Jedynie Snapchat próbuje wprowadzać innowacje, które jednak niemal natychmiast są z powodzeniem kopiowane na Facebooku i Instagramie.”

Największy sukces?

„Największym sukcesem może pochwalić się lider rynku social media, czyli Facebook, który w tym roku przekroczył liczbę 2 miliardów użytkowników. Jest to ponad połowa użytkowników Internetu na świecie. To imponująca wartość, tym bardziej że każdego dnia ponad 1,37 miliarda użytkowników korzysta z Facebooka, z czego ogromna większość to osoby korzystające z urządzeń mobilnych. Dla porównania liczba użytkowników YouTube to 1,5 miliarda osób.”

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Reklama LinkedIn dla początkujących
Dominika Słomka

Reklama na LinkedIn krok po kroku LinkedIn staje się coraz ważniejszym narzędziem marketingowym. Badanie przeprowadzone przez Digiday wskazuje, że 42% […]

reklama sklepu papierniczego
Reklama sklepu papierniczego
Maciej Popiołek

Specjalistyczne sklepy papiernicze ostatnimi czasy coraz częściej przegrywają bój o klienta z super- i hipermarketami, mimo że często mają nad […]

design thinking
Design Thinking – o co tyle hałasu? Sprawdź!
Dominika Słomka

Podejmując się projektowania według metodyki Design Thinking naszą intencją powinno być wykreowanie mnóstwa różnych możliwości i rozwiązań. Nie jest to […]

Poznaj Bumper Ads
Artur Kwieciński

Bumper Ads – reklama na Youtube z „gwarancją”. W jaki sposób dotrzeć z przekazem wideo do użytkowników, którzy zwłaszcza na […]

Aktualizacja Opery wprowadza darmowe VPN
Jakub Szperkowski

Opera wprowadziła aktualizację, której najważniejszą nową funkcją jest darmowy VPN. Po wprowadzeniu wbudowanego AdBlocka Opera kontynuuje wzbogacanie funkcjonalności swojej przeglądarki. […]

Skuteczny marketing – od czego zależy?
Dominika Słomka

Dobry produkt nie wystarcza, aby wyróżnić się na rynku. Choć jest podstawą sukcesu, musisz jeszcze efektywnie powiadomić o nim klientów […]