Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

SEO w e-commerce: Jak tworzyć opisy produktów? PORADNIK

SEO w e-commerce: Jak tworzyć opisy produktów? PORADNIK - zdjęcie nr 1

Opisy produktów

Postpandemiczna rzeczywistość i zmiany nawyków zakupowych sprawiają, że branża e-commerce rośnie w niesamowitym tempie. Za 5 lat wartość tego rynku w Polsce ma wynieść 187 miliardów złotych! Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem działań biznesowych w wirtualnej przestrzeni, to zdecydowanie ten moment. Na wstępie zadbaj o podstawy, na których zbudujesz solidną firmę. Jednym z filarów e-sukcesu jest SEO. 

Jeżeli chcesz zaistnieć w sieci, musisz mieć nie tylko dobry produkt, ale także równie odpowiedni sposób na jego właściwą promocję. Pamiętając, że kupujemy oczami, zadbaj o zdjęcia. Istotne jest jednak także… słowo. Właściwy opis może zdziałać cuda – nie tylko pobudzić wyobraźnie, ale także rozbudzić pragnienie posiadania. Mało tego, SEO w e-commerce sprawia, że Twoja oferta jest widoczna w sieci. A to niezbędny element w grze o pozyskanie klienta.

>> 7 zasad copywritingu SEO – jak pisać dobre teksty? <<

SEO w e-commerce – jak tworzyć opisy?

Poniżej przedstawiamy podstawy tworzenia opisów dla produktów lub usług, które będziesz oferować. Weź je sobie do serca (choć może właściwiej byłoby napiać – na palce ;)), bo od nich zależy wiele.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Opisuj korzyści, serwuj emocje

Twórz proste opisy, które będą sprzedawać nie sam produkt, a plusy wynikające z jego zastosowania.

Pisz językiem swojego odbiorcy

Kupujemy od tych, których lubimy. Na sympatię mogą liczyć zwłaszcza ci, którzy są do nas podobni. W sprzedaży bezpośredniej możesz wykorzystać tę wiedzę, na przykład dopasowując formę komunikatu do odbiorcy. Chodzi zarówno o tempo mówienia, jak i dobór właściwego słownictwa. Co zrobić w przypadku komunikatu pisanego? To samo. Pisz słowami swoich klientów – pytaj ich o opinie i na ich bazie twórz historie produktów. 

Wychodź przed szereg

W opisach zawieraj informacje, które mogą rozwiewać wątpliwości odnośnie usługi, towaru czy samej przesyłki. To może być ujęty w opisie model, wymagane kody, cena (niby oczywiste, a jednak ;)), typ opakowania (jeśli pochodzi z recyklingu – daj znać, a zyskasz uznanie), dostępność, czy czas realizacji zamówienia (szczególnie ważny w pandemicznej i postpandemicznej rzeczywistości).

>> Darmowe banki zdjęć. Lista 25 najciekawszych stron <<

Stosuj społeczny dowód słuszności

W podjęciu decyzji zakupowej pomaga świadomość, że spora grupa osób już przetestowała to rozwiązanie, może polecić je swoim bliskim i pozostałym użytkownikom sieci. Bo skoro 93% twierdzi, że ten produkt uczynił jego życie lepszym, dlaczego w Twoim przypadku miałoby być inaczej?

Czy wiesz, że…

W raporcie „Omni-commerce. Kupuję wygodnie” przeczytamy, że w procesie zakupowym konsumenci poszukują informacji w wielu miejscach, najczęściej są to jednak ponownie wyszukiwarki (20%) oraz opinie znajomych (38%), z dużym wskazaniem na to drugie źródło.

Powyższe rady odnoszą się do tworzenia opisów z myślą o odbiorcach. Pamiętaj jednak, że obecność na pierwszej stronie wyników wyszukiwań Google jest możliwa tylko wtedy, gdy właściwie zadbasz także o crawlery. Co to oznacza w praktyce? O tym przeczytasz w…

Poradnik “E-commerce od podstaw” – POBIERZ

SEO w e-commerce: Jak tworzyć opisy produktów? PORADNIK - zdjęcie nr 4

Na stronach wydawnictwa BaseLinker, znajdziesz między innymi rady od Verseo, jak nie zgubić się w „dżungli e-commerce”. 

Przewertuj wirtualne strony poradnika i dowiedz się, jak:

 • Tworzyć opisy dla wyszukiwarki?
 • Mierzyć efektywność działań?
 • Optymalizować e-sklep?

Mając na uwadze nadchodzące trudne czasy w sprzedaży, zaimplementowanie opisywanych rozwiązań w e-sklepie może mieć kluczowe znaczenie w walce o konsumentów. Konkurencja jest spora, a będzie jeszcze większa. 

Z tarczą wrócą tylko najlepsi. Wyszlifuj swój e-commerce i zarezerwuj miejsce w tym zaszczytnym gronie. 

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany