Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Reklama graficzna w Google

Temat reklamy graficznej pojawiał się już przy wpisach na temat remarketingu, ograniczając się jednak do stwierdzenia, że reklama graficzna – czyli baner – jest jego ważną i w praktyce nieodzowną częścią. Teraz poświęcimy jej jednak więcej uwagi i pokażemy jaka powinna być reklama graficzna w Google.

Gdzie się wyświetla?

W przypadku kampanii reklamowych Google AdWords podział jest prosty: reklama tekstowa trafia do sieci wyszukiwania, a reklama graficzna do sieci reklamowej. Sieć reklamową tworzą strony internetowe, które zostały partnerami w Google. Tworzą ją w przypadku Google.pl np. pudelek.pl tvnplayer.pl, demotywatory.pl, youtube.pl, pogoda.onet.pl i inne popularne serwisy i strony internetowe.

Reklamy tego typu są wtopione w układ graficzny strony internetowej. Często umieszczone są w kolumnie z prawej strony witryny czy pod właściwym artykułem . Nie są to jednak reklamy agresywne, gwałtownie wyskakujące w okienku, których zamknięcie sprawia czasem kłopot. Internauci klikają w reklamę wtedy gdy są zainteresowani treściami i ofertami, jakie zawiera. Jeśli dana oferta ich nie interesuje – nie są w żaden sposób zmuszani do interakcji z nią.

Uwaga! Obecność reklam na portalach internetowych sprawia, że zamieszczane na nich treści mogą być powszechnie i bezpłatnie dostępne.

Kiedy reklama kosztuje?

W przypadku reklamy graficznej stosuje się dwa modele rozliczeń:

  • płatność za kliknięcie w baner reklamowy,
  • płatność za 1000 wyświetleń reklamy (bez wymogu kliknięcia).

W praktyce zdecydowanie częściej wykorzystywany jest pierwszy model rozliczania. Model płatności za 1000 wyświetleń stosowany jest raczej w przypadku położenia nacisku na promocję marki, a nie prezentacji konkretnej oferty.

Ze względu na wielkość list remarketingowych i możliwość docierania do zdecydowanie większej grupy odbiorców niż w przypadku kampanii w sieci wyszukiwania należy zarezerwować odpowiedni budżet. W praktyce kampania w sieci reklamowej Google wymaga większych nakładów finansowych w celu osiągnięcia najlepszych efektów – ze względu na wielkość grupy docelowej, a nie cenę kliknięć.

Przygotowanie banerów reklamowych

Reklamy graficzne animowane można stworzyć za pomocą Narzędzia Google znajdującego się w panelu AdWords, dedykowanego do tworzenia reklam. To narzędzie jest darmowe. Przygotowuje ono banery w oparciu o grafiki znajdujące się na stronie i logo firmy. Efekt końcowy, a więc jakość reklam, w dużej mierze zależy od treści zamieszczonych na stronie. Jeśli mamy na niej np. grafiki o małej rozdzielczości, to znajdzie to odzwierciedlenie w wyglądzie banerów.

Oprócz reklam statycznych pojawiają się też banery z animacją. Są one przygotowywane przez grafików.

Zestawy banerów składają się nawet z kilkunastu grafik o określonych parametrach, by zwiększyć szanse na ich wyświetlenie. Zależy zauważyć, że nie jest to kilkanaście różnych grafik, ale jeden projekt w kilkunastu wariantach (zmienia się wielkość, układ pionowy lub poziomy itp.).

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Udostępnij:

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

Nasz mały wulkan energii to czyste 5 lat doświadczenia w obszarze optymalizowania stron internetowych. Współtworzyła nasz poradnik z marketingu online - Verseo AdBook 2018. Przez kilka lat, w roli nauczyciela akademickiego przekazywała wiedzę i nieustająco próbuje odgrzać swój doktorat. Na blogu dzieli się z Wami wszystkim tym, co może pozwolić Wam polepszyć widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Przepada za literaturą faktu oraz podróżami w ciepłe miejsca z historią w tle.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Reklama Youtube – dlaczego warto i co działa?
Maciej Popiołek

Reklama Youtube – ewolucja contentu? Jeszcze do niedawna content marketing polegał głównie na tworzeniu wpisów na blogi, infografik, e-booków oraz […]

kampanie google ads
Kampanie Google Ads za 3000 złotych – dla kogo?
Martyna Mikołajczak

Czy budżet rzędu 3000 zł na reklamę w internecie ma sens? Pytania o opinię na temat budżetów to jedne z […]

Certyfikowany Trener AdWords – koniec programu
Maciej Popiołek

Certyfikowany Trener AdWords – zakończenie programu! Google oficjalnie potwierdził zakończenie programu Certyfikowanych Trenerów AdWords. Wraz z nadejściem września nie będzie […]

Darmowy vs Płatny audyt AdWords (Google Ads)
Martyna Mikołajczak

Audyt Google AdWords (Google Ads) – co warto wiedzieć? Coraz więcej agencji zajmujących się prowadzeniem kampanii reklamowych w sieci wprowadza […]

Raport Interaktywnie.com: Marketing w wyszukiwarkach 2017
Artykuł gościnny

Marketing w wyszukiwarkach internetowych – raport! Chcesz wiedzieć więcej na temat szeroko pojmowanego marketingu w wyszukiwarkach? Zapraszamy do lektury raportu […]

Co to jest Google Merchant Center?
Agnieszka Talarska

Google Merchant Center – co to jest? Google Merchant Center to popularna usługa z rodziny Google. Z myślą o osobach, […]