Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Pozycjonowanie Google – 7 dobrych praktyk

Pozycjonowanie Google – o czym musisz pamiętać?

Pozycjonowaniem strony internetowej nazywamy działania mające na celu wzrost widoczności witryny w wyszukiwarce. Skuteczne praktyki pozycjonerskie umożliwiają umieszczenie strony internetowej w czołówce wyników organicznych danej wyszukiwarki, co bezpośrednio przekłada się liczbę kliknięć i wyniki sprzedaży. Sprawdź, jakie praktyki w pozycjonowaniu strony internetowej pozytywnie wpłyną na widoczność twojej witryny. Pozycjonowanie google powinno być systematyczne i zgodne z następującymi punktami:

1. Naucz się dobierać słowa kluczowe

Pozycjonowanie opiera się w dużej mierze na dobieraniu odpowiednich słów kluczowych i wplataniu ich w treści wpisów. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że nie wszystkie frazy kluczowe skutecznie zwiększają widoczność strony internetowej w wyszukiwarce. Aby samodzielnie dobrać prawidłowe słowa, warto korzystać z narzędzi, takich jak planer słów kluczowych Google AdWords. Ważnym aspektem doboru słów kluczowych jest również ich różnorodność – unikamy wplatania tych samych fraz we wszystkie teksty znajdujące się na stronie, dbając o to, by każda podstrona wyróżniała się własnymi słowami kluczowymi.

2. Zadbaj o unikalne treści

Nawet jeśli sprzedajesz części zamienne do motocykli i producent podaje ci gotowe opisy na tacy, zadbaj o to, by stworzyć unikalną treść na podstawie gotowych informacji. Dzięki temu twoja strona będzie wyróżniała się na tle konkurencyjnych witryn, które promują swoje produkty skopiowanymi od producenta tekstami. Wykaż się sprytem i fantazją, szczególnie jeśli w twojej branży większość sprzedawców stawia na teksty kopiowane. Zadbaj również o unikalne opisy pod dodawanymi grafikami i wyposaż je w słowa kluczowe – taki zabieg pomoże pozycjonować twoją stronę w wyszukiwarce internetowej grafiki (np. Google Grafika).

3. Załóż bloga

Coraz więcej firm decyduje się na założenie własnego bloga, którego zadaniem jest ukazanie przedsiębiorcy jako eksperta w danej dziedzinie. Prowadząc bloga, należy pamiętać o tym, by zamieszczane na nim treści pojawiały się regularnie, wyróżniały się wysoką jakością i były napisane w sposób interesujący. Zaletą bloga jest nie tylko tworzenie wizerunku eksperta, lecz również generowanie linków pozycjonujących przez blogerów lub osoby udzielające się na forach tematycznych, a także możliwość swobodnej komunikacji z klientem w komentarzach pod wpisami.

4. Nie zapominaj o bezpieczeństwie

Bezpieczeństwo w sieci jest tym, na co każdy użytkownik zwraca szczególną uwagę. Do bezpieczeństwa dużą wagę przywiązują również roboty sieciowe wyszukiwarek, które chętniej pozycjonują strony na stabilnych serwerach i z aktualnymi certyfikatami, nieborykające się z przerwami w działaniu lub włamaniami. Znajdujący się pod meta tytułem wpis „Ta witryna mogła paść ofiarą ataku hakerów” lub wyświetlający się po wejściu na stronę błąd zabezpieczeń „Strona, którą chcesz otworzyć, zawiera złośliwe oprogramowanie” automatycznie odbierają nam klientów.

5. Bądź szybki

A raczej niech twoja strona internetowa cechuje się szybkością. Im dłużej potencjalny klient będzie musiał czekać na wczytywanie się strony, tym większe jest prawdopodobieństwo, że wybierze ofertę firmy konkurencyjnej. Od 2010 roku szybkość wczytywania się strony internetowej jest jednym z czynników rankingowych Google mających wpływ na pozycję witryny w wynikach wyszukiwania.

6. Ucz się od konkurencji

Chcesz, by twoja strona internetowa znajdowała się w czołówce rankingu wyszukiwania? Udaj się na zwiady i sprawdź, czym wyróżniają się konkurencyjne witryny internetowe, które wyświetlają się wysoko w wyszukiwarce. Regularne i profesjonalne wpisy na blogu? Odpowiednio dobrane słowa kluczowe? Unikalne opisy produktów? Zwróć uwagę na każdy szczegół i ucz się od najlepszych.

7. Nie zapominaj o kliencie

Pozycjonowanie jest działaniem wymierzonym bezpośrednio w roboty sieciowe wyszukiwarek, które decydują o widoczności danej strony internetowej. Nie można jednak w tym wszystkim zapominać o kliencie, do którego adresowana jest strona. Witryna naszpikowana frazami kluczowymi takimi jak „serwis samochodowy warszawa” ma szansę znaleźć się w czołówce wyników wyszukiwania, lecz równocześnie może zniechęcić potencjalnego klienta, który nie da się nabrać na tego rodzaju sztuczki.

Pozycjonowanie google to zatem proces, w którym trzeba wziąć wiele pod uwagę, ale w dłuższej perspektywie jest to piekielnie wartościowa praca!. Jeżeli stoisz przed dylematem na co postawić – pozycjonowanie czy reklama Google AdWords sprawdź ten wpis! A jeżeli chcesz wiedzieć więcej o pozycjonowaniu koniecznie zapisz się teraz na darmowy kurs 40 lekcji SEO! 

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

opisy produktów w sklepie internetowym
Opisy produktów w sklepie internetowym – krok po kroku
Maciej Popiołek

Zastanawiasz się, dlaczego Twoja konkurencja sprzedaje więcej, chociaż Ty masz większy asortyment, wysokiej jakości zdjęcia produktów i lepszą obsługę klienta? […]

Pozycjonowanie stron samodzielnie – na co zwracać uwagę
Artykuł gościnny

Pozycjonowanie stron samodzielnie – na co zwracać uwagę W celu zwiększenia liczby wyświetleń strony internetowej nie zawsze trzeba zatrudniać profesjonalną […]

Król Kontent podarował Królowej Top 10
Barbara Oleszek

Czy content wciąż jest królem? Na to pytanie co jakiś czas pojawiają się sprzeczne odpowiedzi – część pozycjonerów twierdzi, że […]

Co to jest SEO?
Barbara Oleszek

Co to jest SEO Wystartowałeś z własnym biznesem, masz stronę… i nagle wszyscy wokół zaczynają mówić – musisz zainwestować w […]

jak zdobyć klientów dzięki seo
Jak dzięki optymalizacji strony zdobyć klientów?
Dominika Słomka

Jak zdobyć klientów dzięki optymalizacji strony? Zdobyć klientów – właśnie to stawiasz sobie za podstawowy cel prowadzonej działalności. I słusznie, […]

kanały marketingowe
Wybrane kanały marketingowe
Adam Kubaszewski

Społeczeństwo codziennie się zmienia. Ewoluuje jego mentalność, spojrzenie na życie, potrzeby i aspiracje. Wypadkową tych ciągłych zmian jest również nieustanna […]