Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Co oni śpiewają? Google Ci podpowie

Co oni śpiewają? Google Ci podpowie - zdjęcie nr 1

Co oni śpiewają? Google Ci podpowie - zdjęcie nr 2

„Ta piosenka… Co oni tam śpiewają?” – ile razy zadawaliście sobie to pytanie, pospiesznie wpisując tytuł zasłyszanej melodii (albo też fragment tekstu, który udało się „wyłapać”) w okienko naszej ulubionej przeglądarki? Z pewnością więcej razy, niż chcielibyście się przyznać… Google zna nasze potrzeby i już wkrótce ułatwi nam wyszukiwanie słów piosenek naszych ulubionych wykonawców.

27 czerwca LyricFind ogłosił szczegóły wieloletniego porozumienia z Google, dzięki któremu użytkownicy znajdą słowa ulubionych piosenek bezpośrednio w wynikach wyszukiwarki. Skróci to znacznie proces zaspokajania naszej muzycznej ciekawości, a artystom pozwoli na dorzucenie kilku groszy do kapelusza. Dla Google będzie to z pewnością kolejna możliwość na promowanie muzycznego działu Google Play.

Wspólne działanie LyricFind i Google to spory cios dla serwisów oferujących teksty piosenek, zarówno tych działających legalnie, jak i nie zważających na prawa autorskie. Polskie serwisy z tekstami mają jeszcze chwilę na przygotowanie się na „Lyric Armageddon” – funkcja dostępna jest na razie tylko w Google.com.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany