Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Co robiliśmy w wakacje – i jak wykorzystaliśmy Google aby to robić.

Wakacje a wykorzystanie wyszukiwarki Google

Wakacje może i się skończyły, ale to nie znaczy, że jest już za późno, by zaplanować wyjazd rodzinny lub wypad z przyjaciółmi. Niektórzy z nas zdecydują się na wyjazd w dalekie i nieznane sobie jeszcze miejsce, podczas gdy inni będą na nowo odkrywać na nowo lokalne i dobrze znane miejsca.

Tak czy inaczej, nasze podróże nie zawsze są tak relaksujące, jak byśmy chcieli, w rzeczywistości, 41% ludzi uważa rodzinne wakacje za bardziej stresujące niż pełne relaksu i zabawy. Niezależnie od tego, czy planujesz epicką wyprawę, czy szukasz lokalnych atrakcji weekendowych dla rodziny, wyszukiwarka staje się głównym źródłem pomagającym odkrywać miejsca warte zobaczenia oraz podpowiadającym co można w nich robić w określonym czasie i z sugerowanymi ludźmi. Np Google zaobserwowało 6-krotny wzrost wyszukiwania na urządzeniach mobilnych frazy “rzeczy do zrobienia”/”atrakcje” + “niedaleko mnie” w przeciągu dwóch lat.* (dane rynku US)

wykorzystanie wyszukiwarki

Co robić i gdzie to robić?

Niezależnie od tego, czy dana osoba podróżuje za granicę, czy też przebywa blisko domu, szczególnie w miesiącach letnich, szuka inspiracji wszędzie tam dokąd zamierza się udać.

  1. W ciągu ostatnich dwóch lat zaobserwowano 6-krotny wzrost liczby wyszukiwań z urządzeń mobilnych fraz typu „rzeczy do zrobienia / atrakcje” oraz „blisko mnie”. Niektóre z tych przykładów to: „rzeczy do zrobienia w pobliżu mnie dzisiaj”, „zajęcia dla dzieci w pobliżu mnie”, „rzeczy do zrobienia w pobliżu w ten weekend”
  2. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba wyszukiwań na urządzeniach mobilnych „najlepsze rzeczy do zrobienia” wzrosła o ponad 85%. Przykłady obejmują takie frazy jak „najlepsze rzeczy do zrobienia w Bostonie”, „najlepsze rzeczy do zrobienia na Maui” i „najlepsze rzeczy do zrobienia w Filadelfii”.
  3. Wyszukiwania z telefonów komórkowych typu „wydarzenia / atrakcje” oraz „blisko mnie” wzrosły w ciągu ostatnich dwóch lat o ponad 500%, ponieważ coraz częściej szukamy lokalnych koncertów, atrakcji turystycznych i innych aktywności.

Wyszukiwania dla “koncerty niedaleko mnie”

wyszukiwarka google trend

Znalezienie rzeczy do zrobienia – w odpowiednim czasie

Niektórzy z nas świetnie radzą sobie z planowaniem – inni, mniej.

Czasami budzimy się w piątek, sprawdzamy pogodę i decydujemy, że jest to idealna okazja na jednodniową wycieczkę lub weekendowy wypad, czego dowodem jest fakt, że liczba wyszukiwań fraz „dzień / weekend” plus „podróż” wzrosła o ponad 100% przez ostatnie dwa lata. Przykładami są frazy „pomysły na jednodniowe wycieczki w pobliżu”, „propozycje weekendowych wycieczek” i „lista rzeczy do spakowania na weekendowych”.

wyszukiwarka google wyszukiwania lato

Innym razem siedząc w domu nagle decydujemy się żeby coś dzisiaj zrobić. W ciągu dwóch lat wyszukiwania mobilne obejmujące „rzeczy do zrobienia” oraz „dzisiejszy wieczór” wzrosły o ponad 100%. Coraz więcej z nas polega na wyszukiwarkach szukając pomysłu na spędzanie czasu wolnego.

Doświadczenie z innymi

Najczęściej szukamy informacji interesujących dla nas samych. Ale jeśli chodzi o planowanie doświadczenia, jakim jest np. wakacyjny wyjazd, chcemy aby te były idealne dla innych, tych z którymi będziemy spędzać czas – bez względu na to, czy są to dzieci, przyjaciele, czy znajomi z pracy. Bardzo często rozważamy więc atrakcyjność pomysłu znalezionego w sieci dla tych osób, zamiast dla siebie.

Głównie można zaobserwować wzrost liczby osób szukających rodzinnych doświadczeń. Liczba wyszukiwań na urządzeniach mobilnych dla „dzieci / rodziny” oraz „blisko mnie” wzrosła o 390% w ciągu ostatnich dwóch lat. Przykłady najczęściej wyszukiwanych słów obejmują „rozrywka dla dzieci w pobliżu mnie”, „rodzinna rozrywka w pobliżu mnie” i „rzeczy do robienia z dziećmi w pobliżu mnie. „

Co to oznacza dla marketerów?

W dzisiejszym świecie konsumenci nie chcą rzeczy; chcą namacalnych doświadczeń – tym bardziej, że czas stał się towarem deficytowym, a kolekcjonowanie przeżyć jest wręcz „modne”. 

Marketerzy mają możliwość zaoferowania klientom wyjątkowych doświadczeń, które zachęcają ich do uczestniczenia w działaniach marki w interesujący sposób. Firmy podróżnicze, rozrywkowe i outdoorowe są oczywistym dopasowaniem. Ale marki dóbr szybkozbywalnych  też mogą zorganizować lekcje gotowania, gry aktorskiej, kreatywne i interaktywne demonstracje produktów lub współpracować z festiwalami żywnościowymi i muzycznymi.

Jeśli Twoja firma organizuje wydarzenia lub chce promować doświadczenie z marką, jednym z rozwiązań prowadzących do sukcesu jest umożliwienie swoim potencjalnym klientom ich wykrycia. Dostosowanie działań marketingowych w wyszukiwarkach, do osób aktywnie poszukujących rzeczy do zrobienia, jest krokiem we właściwym kierunku.

Chcesz wiedzieć więcej jako wykorzystywać trendy do swoich działań reklamowych? Sprawdź najlepsze narzędzia Google, które ułatwią Ci zadanie! 

 

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Powiązane artykuły

Jak połączyć konto Google Merchant Center z Google AdWords?
Patrycja Krawczyk

Kampania produktowa Google Merchant Center jest niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem dla każdego sklepu internetowego. GMC ma znaczną przewagę nad siecią wyszukiwania […]

Certyfikowany Trener AdWords – koniec programu
Maciej Popiołek

Certyfikowany Trener AdWords – zakończenie programu! Google oficjalnie potwierdził zakończenie programu Certyfikowanych Trenerów AdWords. Wraz z nadejściem września nie będzie […]

Historia etykiety reklamy Google AdWords
Wiktor Cegłowski

Archeologia w Google – jak zmienia się wyszukiwarka i jak my razem z nią! Wygląd reklam Google AdWords podlega stałej […]

Reklama Google – dlaczego to dobry pomysł?
Redakcja

Reklama Google to zawsze dobry pomysł – sprawdź dlaczego! Reklama internetowa i same kampanie reklamowe w Internecie najczęściej kojarzą się […]

Nowy sposób wyświetlania Google AdWords
Redakcja

Zmian w Google AdWords ciąg dalszy. Linki sponsorowane upodabniają się coraz bardziej do organicznych wyników wyszukiwania, także kolorystycznie. Wyróżnia je […]

Google Zakupy – co to jest?
Paweł Dalecki

Google Zakupy – co to i dlaczego warto. Porównywarka Google Zakupy to dostępna z poziomu wyszukiwarki wygodna forma reklamy dostępna […]