Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Słowo kluczowe ma siłę!

  Opublikowana na blogu Verseo.pl notka poświęcona wykluczającym słowom kluczowym powinna mieć swoje uzupełnienie we wpisie o tym jak dobierać słowa kluczowe na potrzeby prowadzonych kampanii. Nie istnieje jeden uniwersalny przepis na idealną listę słów kluczowych, jednak tworząc ją warto brać pod uwagę kilka wskazówek.

  Słowa kluczowe odpowiadające celom biznesowym

  Decydując się na przeprowadzenie kampanii Google AdWords z pewnością masz określony cel, który za jej pośrednictwem chcesz osiągnąć. Może to być np. wzrost sprzedaży określonego produktu lub usługi, poinformowanie klientów o nowym produkcie w ofercie Twojej firmy, popularyzacja marki i inne. Kładąc np. nacisk na promocję firmy czy marki nie można zapomnieć o słowach kluczowych je zawierających. Jeśli oferujesz w swoim sklepie internetowym np. narzędzia ogrodnicze, które nie są sygnowane przez żadną powszechnie rozpoznawalną markę, to szkoda tracić pieniądze na reklamę zawierającą nieznaną i nierozpoznawalną nazwę producenta. W tym przypadku lepiej skupić się na innych atutach tego produktu.

  Słowo kluczowe dopasowane do oferty

  Choć funkcją reklamy jest kuszenie i roztaczanie wspaniałych wizji związanych z danym produktem lub usługą, to dobierając słowa kluczowe nie dajmy się nadmiernie ponieść fantazji. Słowa kluczowe powinny odpowiadać ofercie firmy lub sklepu oraz charakterystyce produktów i usług. Nie przedstawiajmy skromnego pensjonatu jako luksusowego ośrodka SPA ani nie promujmy czegoś, co nie występuje w ofercie naszego sklepu.

  Jak potencjalni klienci nazywają Twój produkt i go wyszukują?

  Często dany produkt niejedno ma imię. Jakie hasło wpisze Twój potencjalny klient szukający sklepu internetowego mającego w swojej ofercie wygodne obuwie, które można wykorzystać do aktywności fizycznej: adidasy, buty (obuwie) sportowe czy sneakersy? Chcąc skutecznie trafić z reklamą do grupy docelowej, warto wiedzieć jakim językiem się ona posługuje.

  Słowa kluczowe powinny odzwierciedlać ofertę

  Jakie produkty oferujesz w największej ilości, są Twoją specjalnością, a co stanowi margines działalności Twojej firmy lub sklepu internetowego? Słowa kluczowe w kampanii powinny oddawać te proporcje. Oczywiście możesz za pomocą kampanii zmieniać wizerunek swojej firmy i kreować jej „nową specjalność” i skojarzenia z innymi niż dotychczas produktami lub usługami. W tym przypadku cel kampanii nie jest jednak czysto sprzedażowy i to należy brać pod uwagę określając cele kampanii.

  Pamiętaj o zyskownych niszach

  Ile wydasz na reklamę, a ile dzięki niej możesz zarobić? Odpowiedź na to pytanie to sugestia czy warto dane słowo zamieszczać wśród słów kluczowych. Nie należy skreślać automatycznie fraz o niskiej ilości wyszukiwań. Zdarzają się przecież niszowe i drogie produkty, które ze względu na swój charakter nie są często szukane, a w przypadku których wystarczy sprzedać tylko jeden egzemplarz, a kampania promocyjna zwróci się z nawiązką.

  Czy używać nazw marek w reklamach?

  Odpowiedź na to pytanie brzmi „to zależy”. Nazwa marki może być niezbędnym identyfikatorem dla produktu (nikt raczej nie kupuje po prostu samochodu, ale samochód określonej marki), elementem wskazującym na preferencje konsumenckie (dres: Adidas czy Nike?), sygnałem, ze klient jest skłonny wydać więcej na markowy produkt, a czasem też zupełnie zbędną informacją (nie każda marka jest rozpoznawalna).

  Audyt Google Ads

  Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

  Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

  Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

  Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

  Bądź pierwszym który napisze komentarz.

  kampania reklamowa w internecie
  Kampania reklamowa w internecie – jaka cena?
  Maciej Popiołek

  Promowanie się w internecie to dziś podstawa strategii marketingowej w zdecydowanej większości branż. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: ponieważ większość konsumentów […]

  Jak pozyskać klienta? 3 sposoby!
  Maciej Popiołek

  Jak pozyskać klienta? Daj się znaleźć! Biznes ruszył, koncepcja jest, strona stoi. Przed Tobą pytanie, jak pozyskać klienta? Wcześniej jednak […]

  Konfiguracja celów w Google Analytics
  Agnieszka Talarska

  Konfiguracja celów w Google Analytics – krok po kroku Decydując się na kampanię Google AdWords chcemy dowiedzieć się jak najwięcej […]

  Google AdWords blog – ucz się z Verseo!
  Maciej Popiołek

  Google AdWords blog – dlaczego warto poznawać Google Adwords z Verseo? Szukasz pomocy w obszarze Google AdWords? A może zaczynasz […]

  Skuteczne kampanie AdWords – algorytmiczna optymalizacja kampanii
  Jakub Perkowski

  Skuteczne kampanie AdWords – kluczem algorytmiczna optymalizacja kampanii Tempo rozwoju reklamy w Internecie, a szczególnie reklam Google AdWords, wzrasta nieustannie. […]

  Jak połączyć konto Google AdWords z kontem Google Analytics?
  Łukasz Kaczmarek

  Google AdWords i Google Analytics – połącz konta!  Konto Google AdWords i Google Analytics pomimo tego, że posiadają różne przeznaczenie […]