Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Reklama szkoły i uczelni

Reklama szkoły i uczelni - zdjęcie nr 1

Reklama szkoły i uczelni - zdjęcie nr 2

Promocja szkoły i uczelni w czasach rosnącej konkurencji

Od lat w Polsce zmagamy się z niżem demograficznym, a jednocześnie rozrostem oferty edukacyjnej – począwszy od szkoleń – na studiach podyplomowych skończywszy. To z kolei prowadzi w ostatnim czasie do – jak można się domyślić – walki zarówno o uczniów, jak i studentów. Gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne, a przede wszystkim szkoły prywatne oraz uczelnie wyższe, które w szczególności muszą walczyć o każdego potencjalnego, zainteresowanego kandydata. Jak więc powinna wyglądać reklama szkoły? Gdzie reklamować się, aby skutecznie trafić do przyszłych uczniów oraz studentów?

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

O ile uczelnie publiczne i znane w całym kraju zmagają się z marketingiem na obszarze ogólnopolskim, o tyle promocja mniejszych szkół oraz uczelni wyższych powinna odbywać się w głównej mierze w środowisku lokalnym. Coraz więcej jednak placówek tego typu decyduje się na dopasowanie własnej oferty do rynku na terenie Polski. Aby więc odpowiednio promować szkołę, należy przemyśleć strategię marketingową, a w tym zdecydować się na jedną z prostszych, a przy tym najbardziej skutecznych form reklamy – reklamy online.

Google AdWords a reklama szkoły

Z pomocą dla szkół oraz uczelni wyższych przychodzi kampania Google AdWords. Dzięki niej, możesz trafić do niezwykle dużej liczby odbiorców oraz potencjalnych kandydatów na uczniów i studentów. To zaś przekłada się na konkretne wyniki między innymi w rekrutacji.

Kampania Google AdWords jest często stosowana przez szkoły prywatne i uczelnie wyższe, które chcą zareklamować oferowane przez siebie kierunki, kursy, studia, szkolenia i tym podobne, odbiorcom spełniającym określone warunki.

Czym jest Google AdWords?

Reklama Google AdWords pozwala w sposób dokładny sprecyzować informacje na temat potencjalnych kandydatów oraz zainteresowanych daną ofertą. To pozwala z kolei zdobyć nowych studentów, uczniów, a nawet pracowników i firmy, które będą zainteresowane współpracą z Twoją placówką. Warto również wspomnieć, że dzięki tejże kampanii, bez trudu możemy rozpromować organizowane wydarzenie, takie jak konferencje, dni otwarte oraz targi dla uczniów.

Reklama Google AdWords – według najnowszych danych – posiada znacznie lepszy zasięg oraz skuteczność w stosunku do ulotek, banerów czy też reklam w telewizji i lokalnym radiu.

Inne sposoby na reklamę szkoły

Jeśli jednak kampania Google AdWords to za mało, warto skorzystać z pozycjonowania strony internetowej, a także posunąć się do nieco innych, wymagających nieco większego nakładu pracy rozwiązań. Mowa tutaj o filmach promujących, które pozwalają uzyskać od potencjalnych kandydatów zaufanie, sympatię oraz wiarygodność. Kandydatom z kolei spoty umożliwiają nie tylko poznanie placówki z bliska, ale i zdobycie najważniejszych informacji, między innymi na temat prowadzonych kierunków. To jednak – aby uzyskać sukces – wymaga przemyślanej strategii.

Reasumując, reklama szkoły prywatnej i uczelni wyższej wymaga nie tylko wyboru skutecznej ścieżki, ale również, a właściwie przede wszystkim strategii marketingowej. Pozwoli ona bowiem osiągnąć zamierzone efekty i przewidywane wyniki.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany