Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Marketing narracyjny – co to jest?

Marketing narracyjny – co to jest? - zdjęcie nr 1

Marketing narracyjny – co to jest? - zdjęcie nr 2

Marketing narracyjny, co to jest?

Marketing narracyjny (ang. Storytelling) to oddziaływanie oparte na opowieści, jest to sztuka wzbudzenia emocji oraz wyobraźni u słuchacza przy pomocy opowieści, która porusza.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Każdy z nas lubi słuchać opowieści, interesujemy się otaczającym nas światem, historiami, które przydarzyły się innym i możemy się z nimi identyfikować bo doświadczaliśmy podobnych emocji. Uwielbiamy słuchać porywających historii, mamy wobec nich bardzo pozytywne odczucia i świetnie je odbieramy.

Na czym polega siła marketingu narracyjnego?

Marketing narracyjny jest nazywany, także sprzedażą bez sprzedaży. W dzisiejszych czasach jesteśmy atakowani z każdej strony ofertami sprzedażowymi, reklamy docierają do nas z każdej strony, z telewizji, radia, prasy czy z internetu. Każdego dnia skrzynka mailowa aż kipi od reklam i musimy sobie radzić z telemarketerami. Na oferty sprzedażowe często reagujemy wręcz alergicznie. W czasach kiedy dominują szybkie i powierzchowne przekazy nie jest łatwo się przebić i dokonać sprzedaży. Musimy się czymś wyróżnić, zainteresować klienta przebić się przez mur niechęci. Właśnie tu przychodzi z pomocą marketing narracyjny. Spróbujmy zachęcić klienta do kupna produktu lub usługi ciekawą opowieścią. Przykładowo sprzedawca, który chce sprzedaż walizkę może odwołać się do jakości produktu, do tego że marka jest sprawdzona i uznana, a może także opowiedzieć ciekawą opowieść jak odbywa od kilku lat interesujące podróże i zawsze z tą samą walizką zakupioną dużo wcześniej, o perypetiach jakie go spotkały w czasie podróży. Jest to także forma sprzedaży, ale nie jest techniką oddziałującą bezpośrednio i nachalnie. Wzbudza pozytywne emocje u odbiorcy i powoduje zaangażowanie. Można także wykorzystać opozycyjnie opowieść negatywną, jak podróżowaliśmy wcześniej z walizkami innej firmy i w czasie podróży zepsuło się zapięcie i ile było z tego tytułu problemów.

Budowanie zaufania do sprzedawcy.

Opowiadając historie ze swojego życia, o swoich doświadczeniach wzbudzasz zaufanie do siebie, a jesteś przedstawicielem danej marki i produktu. Jeżeli klient zaufa tobie to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze dokona zakupu. Powiązanie sprzedawcy z konkretnym produktem, przykładowo z walizką do podróży, pomaga klientowi podjąć decyzję. Zacznie się zastanawiać jak to będzie w podróży z taką walizką, zacznie sobie wyobrażać co będzie jak zakupi produkt innej firmy i może stać się coś niepożądanego np. zepsucie się zapięcia. Pozwoli mu na samodzielne wyciągnięcie wniosków z opowieści, które usłyszał, zainspiruje do podjęcia decyzji o kupnie walizki.

Korzyści płynące z kontekstu.

Dzisiejszy klient nie chce słyszeć o tym, że produkt jest najlepszy, najwspanialszy, ponieważ wszędzie słyszy takie zapewnienia od konkurencji. Należy przedstawić korzyści w konkretnym kontekście, jeżeli kupisz walizkę u mnie będziesz mieć komfort podróży przez wiele lat i bez nieprzyjemnych niespodzianek, które są zbędne w podróży w obcym kraju. Korzyść zostaje ożywiona, nie jest pustym frazesem, klient może sobie wyobrazić korzyści z zakupu walizki na podstawie przedstawionej opowieści. Dobra historia potrafi zmienić nastawienie i bez konieczności nachalnego wciskania produktu pozwoli sprzedać produkt.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany