Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Nowy sposób prezentacji hoteli w wynikach organicznych

Nowy sposób prezentacji hoteli w wynikach organicznych - zdjęcie nr 1

Nowy sposób prezentacji hoteli w wynikach organicznych - zdjęcie nr 2

Od kilkunastu godzin wyszukiwarka Google wprowadziła nowy widok dla poszukiwanych hoteli.
Nowy widok pojawia się dla fraz związanych z hotelami np. hotel + MIASTO, ale także dla fraz takich  jak apartamenty, noclegi czy hostele.

Nie wiadomo na razie czy jest to zmiana na stałe czy tylko testy. Należy spodziewać się jednak że będzie to główny sposób prezentowania wyników w tej branży i zastąpi dotychczasową listę popularnych „mapek”.

Układ wyników jest niemal identyczny jak w usłudze Google Hotel Finder. Naszą uwagę przykuł fakt, że organiczne wyniki wyszukiwania znajdują się całkowicie poza polem widzenia internautów, a więc znacząco zwiększy potencjał płatnych wyników wyszukiwania.

Przykładowy zrzut ekranu dla frazy „noclegi Poznań”

hotel1

Po kliknięciu w więcej lub wybraniu daty zostajemy przeniesieni do widoku identycznego jak w usłudze Google Hotel Finder. Z lewej strony znajduje się lista hoteli wraz z adresami, cenami za pobyt oraz ocenami użytkowników. Z prawej mapka z naniesionymi na niej punktami.

hotel2

Po wybraniu konkretnego obiektu Google wyświetla nam jego wizytówkę z usługi Google Moja Firma.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

hotel3

Zmiany w obserwowanych przez nas miastach nieznacznie wpłynęły na wyniki wyszukiwania. W kilku z nich nastąpiły jedynie drobne przetasowania, jednak dokładna analiza będzie możliwa dopiero w kolejnych dniach.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany