Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

3 komentarze

Lightbox – reklama nastawiona na zaangażowanie

Lightbox – reklama nastawiona na zaangażowanie - zdjęcie nr 1

Z Badań Google wynika, że użytkownicy wchodzący w interakcję co najmniej raz w tygodniu cechują się czterokrotnie wyższym prawdopodobieństwem dokonania zakupu online. Zatem w jaki sposób dotrzeć właśnie do tego typu odbiorców i płacić wyłącznie za interakcję z reklamą? Odpowiedzią na to pytanie jest interaktywny format Lightbox dostępny w Google AdWords.

Format Lightbox powstał z myślą o rozszerzeniu możliwości jakie stoją za szerokim zasięgiem Sieci Reklamowej Google i jest rozwinięciem idei reklam display. Głównym celem jest dotarcie do zaangażowanego użytkownika, który świadomie chce wejść w interakcję z reklamą. Dodatkowo reklamodawca ma możliwość wyboru modelu płatności rozliczanego za zaangażowanie.

Reklamy Lightbox wyświetlane są w sieci reklamowej dokładnie na tych samych zasadach co reklamy graficzne i tekstowe. Różnicą jest to, że format ten ma inne zadanie. Nie jest nim kliknięcie z modelu CPC, ani widoczne wyświetlenie z modelu CPM. Format ten ma za zadanie angażować użytkownika poprzez najechanie kursorem na reklamę i interakcja z nią. Właśnie poprzez tego typu akcję naliczana jest płatność w modelu CPE (z ang. cost-per-engagement). Reklama zatem musi zawierać call to action w postaci czytelnego zaproszenia do pożądanej akcji. Istnieje także możliwość rozliczania w modelu vCPM.
lb1
Powyższy baner to baner początkowy pochodzący z kampanii marki odzieżowej Kate Spade. Kampania miała średni czas interakcji z reklamą na poziomie 35 sekund. Średni czas interakcji na urządzeniach mobilnych to aż 20 sekund.

Co otrzymuje użytkownik w ramach swojego zaangażowania? Zależy to od rodzaju treści, które chce mu przekazać reklamodawca. Galeria gotowych szablonów umożliwia następujące rozwiązania:

  • Lightbox z wieloma filmami
  • Lightbox z galerią obrazów
  • Lightbox z galerią produktów
  • Lightbox z filmem i galerią obrazów
  • Lightbox z filmem i galerią produktów
  • Lightbox z galerią obrazów i galerią produktów
  • Lightbox z filmem, galerią produktów i mapami

lb12
Po kliknięciu lub najechaniu kursorem, bądź po dotknięciu na urządzeniu mobilnym reklamy pojawia się dwusekundowy komunikat informujący o rozpoczętej akcji. Dzięki temu eliminujemy prawdopodobieństwo przypadkowego rozwinięcia się reklamy i naliczenia opłaty za interakcję.
Następnie użytkownik ma przed sobą rozwiniętą w pełni reklamę z zasobami udostępnionymi przez reklamodawcę.
lb123
mobilne
Format lightbox daje 100% zaangażowanie użytkownika po rozwinięciu reklamy. Dostępne w AdWords raporty o zaangażowaniu dostarczają informacji takich jak liczba rozwinięć reklamy Lightbox czy średni CPE.
Samo stworzenie kreacji za pomocą galerii gotowych szablonów nie należy do trudnych, a już to podstawowe narzędzie daje duże możliwości. Przekonać się o tym można zaglądając na stronę https://lightbox-builder.appspot.com/ zawierającą kreator reklam Lightbox.

Komentarze (3)

Wymagany, ale nie będzie opublikowany