Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Brak komentarzy

Jak przebiega rekrutacja w Verseo?

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 1

rekrutacja w verseo

Etapy rekrutacji

Rozmowa telefoniczna z HR (20-30 min)

Jeśli Twoje doświadczenie i umiejętności wpiszą się w profil stanowiska, zaprosimy Cię do pierwszego etapu rekrutacji. Jest nim ok. 20-30-minutowa rozmowa telefoniczna z HR. W trakcie tej rozmowy dowiesz się więcej na temat Verseo i roli, na którą złożyłeś/aś aplikację. My z kolei będziemy chcieli zapytać Cię o szczegóły związane z przebiegiem Twojej kariery, kompetencje i motywację do pracy właśnie na tym stanowisku. Porozmawiamy także o Twoich oczekiwaniach finansowych i dostępności, tak aby mieć pewność, że wszystkie warunki związane z pracą u nas są dla Ciebie atrakcyjne.

Rozmowa rekrutacyjna z osobami z zespołu (1h)

Jeśli nasze wrażenia po pierwszej rozmowie będą pozytywne, zaprosimy Cię na około godzinną rozmowę, w której wezmą udział osoby z zespołu, do którego złożyłeś/aś swoją aplikację. To dobra okazja dla Ciebie, aby dowiedzieć się, jak się pracuje w tym dziale, dlatego przygotuj swoje pytania – chętnie na nie odpowiemy. My będziemy chcieli zadać pytania, które pozwolą nam lepiej sprawdzić Twoje kompetencje potrzebne na tym stanowisku. Możesz spodziewać się pytań opartych o konkretne sytuacje, z którymi możesz zetknąć się w pracy u nas. To jeszcze lepiej pozwoli nam ocenić, czy dobrze sprawdzisz się w tej roli, a Ty poznasz przedsmak tego, co na Ciebie u nas czeka. 🙂 Na początku spotkania zaprosimy Cię do wypełnienia krótkiego testu psychologicznego, zajmie to nie więcej niż 10 minut.

Na tym etapie spotkasz się z Joanną lub Zuzanną. 🙂

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 4
Asia i Zuza z HR 🙂

Opcjonalnie – zadanie (zajmie Ci ok. 1 h godzinę własnego czasu + 30 minut na spotkanie, które będzie poświęcone omówieniu zadania)

W przypadku niektórych rekrutacji wprowadzamy również zadanie, które ma nam pomóc sprawdzić, jak podchodzisz do rozwiązywania konkretnych problemów. Dla nas to jeden z lepszych sposobów na sprawdzenie kompetencji i zyskanie pewności, że do naszego zespołu dołączą najlepsi zawodnicy. 🙂 Damy Ci na wykonanie zadania czas – ok. 2-3 dni, zadbamy również o to, aby nie było potrzeby poświęcania na nie więcej niż godziny własnego czasu. Po wykonaniu przez Ciebie zadania umówimy się na krótkie spotkanie, aby je omówić.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Często łączymy ten etap z rozmową rekrutacyjną, prosząc Cię o przygotowanie rozwiązania jakiegoś problemu przed spotkaniem.

Szybka grafika dla wzrokowców. 🙂

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 5
etapy rekrutacji w Verseo

Z kim się spotkasz?

W spotkaniu zawsze bierze udział Twój nowy manager/managerka, a więc osoba, z którą będziesz współpracować najbliżej. Zależy nam na tym, abyście się lepiej poznali. To też najlepszy moment na to, aby opowiedzieć Ci więcej o zespole, do którego aplikowałeś/aś i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jakich pytań możesz się spodziewać na rozmowie?

Pytamy o kwestie związane z rolą, na którą aplikowałeś/aś.

Korzystamy z pytań sytuacyjnych, czyli takich, które odwołują się do Twojego konkretnego doświadczenia z przeszłości, a dodatkowo tych, które odwołują się do hipotetycznych sytuacji. Pomagają nam one lepiej zrozumieć, w jaki sposób działasz i jak podchodzisz do rozwiązywania problemów.

Wykorzystujemy do tego metodę STAR (situation – sytuacja, task – zadanie, action – akcja, result – rezultat). Potrzebujemy nie tylko opisu sytuacji, z którą się zmierzyłeś/aś, ale przede wszystkim informacji, jak sobie z nią poradziłeś/aś. Bądź konkretny/a w odpowiedzi na takie pytania.

Przeprowadzamy również krótki test, który powie nam więcej o Twoich kompetencjach społecznych i głównych cechach osobowości. Dzięki temu sprawdzimy, czy nadajemy na tych samych falach. 🙂

Na koniec potwierdzimy jeszcze warunki finansowe i Twoją dostępność.

Pamiętaj, że rozmowa to też czas dla Ciebie, aby zadać wszystkie pytania, które mogą Cię nurtować w kontekście roli i firmy. 🙂

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Zawsze warto być przygotowanym i to jedna z zasad, które cenimy w Verseo. Do rozmowy możesz się przygotować w następujący sposób:

Przeczytaj raz jeszcze ogłoszenie o pracę i zapoznaj się z wymaganiami. W trakcie rozmowy skupimy się na obszarach, które są dla nas kluczowe w kontekście tego stanowiska, a ogłoszenie da Ci pełen obraz tego, kogo szukamy do tej właśnie roli. Większość odpowiedzi znajduje się więc właśnie tam.

Sprawdź swoje CV i zastanów się nad umiejętnościami, które sprawią, że sprawdzisz się w tej pracy. Myśl w kategorii osiągnięć, czyli konkretnych rzeczy, które udało Ci się usprawnić, zrobić lepiej, takich, które przyniosły firmie korzyści. Przywołaj kilka sytuacji, które będą potwierdzeniem dla Twoich kompetencji. To właśnie o nie będziemy Cię pytać.

Zajrzyj na naszą stronę www, bloga, na profile na LinkedInie, Facebooku i Instagramie – odrób swoje zadanie domowe i poznaj lepiej firmę, w której chcesz pracować. 🙂

Sprawdź nasz Culture Code.

W Verseo nie obowiązuje formalny dress code, więc wszystkie osoby, które spotkasz na rozmowie rekrutacyjnej, będą nosiły raczej dżinsy i T-shirt, a nie garnitur. 😉 

Informacja zwrotna

Po każdym etapie rekrutacji wracamy do kandydatów z informacją zwrotną.

Jeśli będzie ona pozytywna, to świetnie – skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić warunki współpracy. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy współpracy. W tym celu skontaktuje się z Tobą osoba z naszego Działu Administracji.

Jeśli jednak zdecydujemy o tym, że Twoje doświadczenie i kompetencje nie wpisują się w profil kandydata, którego szukamy, otrzymasz od nas informację o powodach takiej decyzji. Zazwyczaj wracamy z informacją zwrotną w ciągu kilku dni, jeśli jednak proces rekrutacji będzie musiał się przedłużyć, poinformujemy Cię o tym. Jeśli odpowiedź nie przychodzi w umówionym terminie – przypomnij się nam koniecznie.

O czym warto pamiętać w trakcie rozmowy online?

O godzinie, na którą zaplanowane będzie spotkanie, kliknij link do Google Meet, który przesłaliśmy w mailu i dołącz do rozmowy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, o czym warto pamiętać przed spotkaniem online.

 • Zapoznaj się z Google Meet, jeśli wcześniej nie korzystałeś/aś z tego narzędzia.
 • Sprawdź jakość swojego łącza internetowego.
 • Sprawdź, czy działają Twoje słuchawki i mikrofon.
 • Znajdź spokojne miejsce, z którego możesz porozmawiać (najlepiej z naturalnym światłem, które pada wprost na Twoją twarz).
Oferta

Wszystko przebiegło pomyślnie? Super! Zapraszamy do zespołu Verseo!

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany