Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Brak komentarzy

Jak przebiega rekrutacja w Verseo?

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 1

rekrutacja w verseo

Etapy rekrutacji

Rozmowa telefoniczna z HR (20-30 min)

Jeśli Twoje doświadczenie i umiejętności wpiszą się w profil stanowiska, zaprosimy Cię do pierwszego etapu rekrutacji. Jest nim ok. 20-30-minutowa rozmowa telefoniczna z HR. W trakcie tej rozmowy dowiesz się więcej na temat Verseo i roli, na którą złożyłeś/aś aplikację. My z kolei będziemy chcieli zapytać Cię o szczegóły związane z przebiegiem Twojej kariery, kompetencje i motywację do pracy właśnie na tym stanowisku. Porozmawiamy także o Twoich oczekiwaniach finansowych i dostępności, tak aby mieć pewność, że wszystkie warunki związane z pracą u nas są dla Ciebie atrakcyjne.

Rozmowa rekrutacyjna z osobami z zespołu (1h)

Jeśli nasze wrażenia po pierwszej rozmowie będą pozytywne, zaprosimy Cię na około godzinną rozmowę, w której wezmą udział osoby z zespołu, do którego złożyłeś/aś swoją aplikację. To dobra okazja dla Ciebie, aby dowiedzieć się, jak się pracuje w tym dziale, dlatego przygotuj swoje pytania – chętnie na nie odpowiemy. My będziemy chcieli zadać pytania, które pozwolą nam lepiej sprawdzić Twoje kompetencje potrzebne na tym stanowisku. Możesz spodziewać się pytań opartych o konkretne sytuacje, z którymi możesz zetknąć się w pracy u nas. To jeszcze lepiej pozwoli nam ocenić, czy dobrze sprawdzisz się w tej roli, a Ty poznasz przedsmak tego, co na Ciebie u nas czeka. 🙂 Na początku spotkania zaprosimy Cię do wypełnienia krótkiego testu psychologicznego, zajmie to nie więcej niż 10 minut.

Na tym etapie spotkasz się z Joanną lub Zuzanną. 🙂

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 4
Asia i Zuza z HR 🙂

Opcjonalnie – zadanie (zajmie Ci ok. 1 h godzinę własnego czasu + 30 minut na spotkanie, które będzie poświęcone omówieniu zadania)

W przypadku niektórych rekrutacji wprowadzamy również zadanie, które ma nam pomóc sprawdzić, jak podchodzisz do rozwiązywania konkretnych problemów. Dla nas to jeden z lepszych sposobów na sprawdzenie kompetencji i zyskanie pewności, że do naszego zespołu dołączą najlepsi zawodnicy. 🙂 Damy Ci na wykonanie zadania czas – ok. 2-3 dni, zadbamy również o to, aby nie było potrzeby poświęcania na nie więcej niż godziny własnego czasu. Po wykonaniu przez Ciebie zadania umówimy się na krótkie spotkanie, aby je omówić.

Często łączymy ten etap z rozmową rekrutacyjną, prosząc Cię o przygotowanie rozwiązania jakiegoś problemu przed spotkaniem.

Szybka grafika dla wzrokowców. 🙂

Jak przebiega rekrutacja w Verseo? - zdjęcie nr 5
etapy rekrutacji w Verseo

Z kim się spotkasz?

W spotkaniu zawsze bierze udział Twój nowy manager/managerka, a więc osoba, z którą będziesz współpracować najbliżej. Zależy nam na tym, abyście się lepiej poznali. To też najlepszy moment na to, aby opowiedzieć Ci więcej o zespole, do którego aplikowałeś/aś i rozwiać ewentualne wątpliwości.

Jakich pytań możesz się spodziewać na rozmowie?

Pytamy o kwestie związane z rolą, na którą aplikowałeś/aś.

Korzystamy z pytań sytuacyjnych, czyli takich, które odwołują się do Twojego konkretnego doświadczenia z przeszłości, a dodatkowo tych, które odwołują się do hipotetycznych sytuacji. Pomagają nam one lepiej zrozumieć, w jaki sposób działasz i jak podchodzisz do rozwiązywania problemów.

Wykorzystujemy do tego metodę STAR (situation – sytuacja, task – zadanie, action – akcja, result – rezultat). Potrzebujemy nie tylko opisu sytuacji, z którą się zmierzyłeś/aś, ale przede wszystkim informacji, jak sobie z nią poradziłeś/aś. Bądź konkretny/a w odpowiedzi na takie pytania.

Przeprowadzamy również krótki test, który powie nam więcej o Twoich kompetencjach społecznych i głównych cechach osobowości. Dzięki temu sprawdzimy, czy nadajemy na tych samych falach. 🙂

Na koniec potwierdzimy jeszcze warunki finansowe i Twoją dostępność.

Pamiętaj, że rozmowa to też czas dla Ciebie, aby zadać wszystkie pytania, które mogą Cię nurtować w kontekście roli i firmy. 🙂

Jak się przygotować do rozmowy rekrutacyjnej?

Zawsze warto być przygotowanym i to jedna z zasad, które cenimy w Verseo. Do rozmowy możesz się przygotować w następujący sposób:

Przeczytaj raz jeszcze ogłoszenie o pracę i zapoznaj się z wymaganiami. W trakcie rozmowy skupimy się na obszarach, które są dla nas kluczowe w kontekście tego stanowiska, a ogłoszenie da Ci pełen obraz tego, kogo szukamy do tej właśnie roli. Większość odpowiedzi znajduje się więc właśnie tam.

Sprawdź swoje CV i zastanów się nad umiejętnościami, które sprawią, że sprawdzisz się w tej pracy. Myśl w kategorii osiągnięć, czyli konkretnych rzeczy, które udało Ci się usprawnić, zrobić lepiej, takich, które przyniosły firmie korzyści. Przywołaj kilka sytuacji, które będą potwierdzeniem dla Twoich kompetencji. To właśnie o nie będziemy Cię pytać.

Zajrzyj na naszą stronę www, bloga, na profile na LinkedInie, Facebooku i Instagramie – odrób swoje zadanie domowe i poznaj lepiej firmę, w której chcesz pracować. 🙂

Sprawdź nasz Culture Code.

W Verseo nie obowiązuje formalny dress code, więc wszystkie osoby, które spotkasz na rozmowie rekrutacyjnej, będą nosiły raczej dżinsy i T-shirt, a nie garnitur. 😉 

Informacja zwrotna

Po każdym etapie rekrutacji wracamy do kandydatów z informacją zwrotną.

Jeśli będzie ona pozytywna, to świetnie – skontaktujemy się z Tobą, aby potwierdzić warunki współpracy. Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy współpracy. W tym celu skontaktuje się z Tobą osoba z naszego Działu Administracji.

Jeśli jednak zdecydujemy o tym, że Twoje doświadczenie i kompetencje nie wpisują się w profil kandydata, którego szukamy, otrzymasz od nas informację o powodach takiej decyzji. Zazwyczaj wracamy z informacją zwrotną w ciągu kilku dni, jeśli jednak proces rekrutacji będzie musiał się przedłużyć, poinformujemy Cię o tym. Jeśli odpowiedź nie przychodzi w umówionym terminie – przypomnij się nam koniecznie.

O czym warto pamiętać w trakcie rozmowy online?

O godzinie, na którą zaplanowane będzie spotkanie, kliknij link do Google Meet, który przesłaliśmy w mailu i dołącz do rozmowy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, o czym warto pamiętać przed spotkaniem online.

  • Zapoznaj się z Google Meet, jeśli wcześniej nie korzystałeś/aś z tego narzędzia.
  • Sprawdź jakość swojego łącza internetowego.
  • Sprawdź, czy działają Twoje słuchawki i mikrofon.
  • Znajdź spokojne miejsce, z którego możesz porozmawiać (najlepiej z naturalnym światłem, które pada wprost na Twoją twarz).
Oferta

Wszystko przebiegło pomyślnie? Super! Zapraszamy do zespołu Verseo!

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany