Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić?

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić? - zdjęcie nr 1

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić? - zdjęcie nr 2

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić? - zdjęcie nr 3

Spis treści

Czytasz teraz:

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić?

Zamknij

Kontynuujemy temat wpisu Google AdWords za 500 zł. Tym razem zwiększamy budżet do 1500 zł. Podstawy omówiliśmy poprzednio, teraz skupimy się na przykładowym podziale budżetu.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Kwota 1500 zł (w skali miesiąca) umożliwia zastosowanie większej ilości ustawień.

Możemy spróbować zwiększyć zasięg naszej kampanii na całą Polskę zakładając, że wybieramy około 60 słów kluczowych i dokonujemy podziału na słowa o zasięgu:

 1. lokalnym, np. zawierające nazwę naszej miejscowości
 2. ogólnokrajowym (warto z góry ustalić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na te słowa kluczowe)

Przy zasięgu ogólnokrajowym musimy przywiązać zdecydowanie większą wagę do słów wykluczających, tzn. określić sformułowania, których użycie przez użytkownika wyszukiwarki nie będzie skutkowało wyświetleniem się naszej reklamy (np. opinie, forum, galeria, zdjęcia, jaki, itp.)

Tym sposobem unikniemy mniej efektywnych wejść na stronę i oszczędzimy budżet.

[divider type=”thick”]

Typ kampanii

 

– USŁUGI

[badge style=”red”]Budżet 1500 zł[/badge]
Na kampanię w sieci wyszukiwania przeznaczamy około 1200-1300 zł. Słowa dzielimy następująco:

 1. ogólne słowa kluczowe o potencjalnie dużym ruchu
 2. słowa podzielone wg tematu/kategorii o mniejszym ruchu
 3. słowa niszowe (rzadko wpisywane) o małym ruchu, ale potencjalnie wysokim wskaźniku sprzedaży
 4. słowa kluczowe związane z marką produktu/usługi (np. wynajem skody octavii)
 5. słowa kluczowe związane z naszą lokalizacją (np. wynajem aut poznań)
 6. słowa ogólnokrajowe (np. wynajem aut) – może warto zrobić oddzielną kampanię o zasięgu na całą Polskę, dzięki czemu rozdzielimy koszt reklamy lokalnej i ogólnokrajowej? W przypadku, kiedy kampania ogólnokrajowa będzie pochłaniała środki przewyższające nasz zaplanowany budżet, możemy ją wstrzymać. W pierwszej kolejności skupimy się na rozwoju kampanii lokalnej.

 

Pozostałe 200-300 zł możemy przeznaczyć na re-marketing (należy wziąć pod uwagę cały ruch na naszej stronie, a nie tylko będący wynikiem kampanii Google AdWords)

 

Po kilku dniach należy dokonać analizy kosztów słów kluczowych (w szczególności słów ogólnych) i dokonać odpowiedniej optymalizacji kampanii. Po 2 tygodniach możemy oszacować realne koszty wszystkich kampanii, sprawdzić na ile nasz zaplanowany budżet pokrywa się z rzeczywistością i w odniesieniu do efektów dokonać dalszej optymalizacji (modyfikując stawki lub reklamy, dodając nowe słowa wykluczające, itd.). Warto również sprawdzić zachowanie użytkowników z kampanii na naszej stronie internetowej korzystając z Google Analytics.

 

– SKLEP INTERNETOWY

[badge style=”red”]Budżet 1500 zł[/badge]
Na kampanię w sieci wyszukiwania przeznaczamy około 800 zł
Podział słów kluczowych wg grup może być podobny jak w pierwszym planie. Można ewentualnie dodać:

 1. dokładne nazwy produktów
 2. nazwy produktów + kombinacje ze słowem „cena”
 3. nazwy produktów + kombinacje ze słowem „sklep” i „sklep internetowy”
 4. Kampania z listą Produktów (Google Merchant Center) – planujemy na ten cel 500 zł.Zakładamy darmowe konto na Google Merchant Center (wcześniej należy sprawdzić, czy nasz sklep ma gotowy moduł do generowania pliku z listą produktów), łączymy je z kontem Google AdWords i tworzymy kampanię.Ten typ kampanii bardzo dobrze się sprawdza wśród większości sklepów internetowych. Zalety to proste wdrożenie oraz „jeszcze” mała konkurencja (i relatywnie niskie stawki za wejście na stronę). Możemy otrzymać dużo wejść na stronę stosunkowo przy niskich kosztach.
 5. Re-marketing – 200 zł (wg planu) – Możliwości kierowania w tym typie kampanii omówimy szczegółowo wkrótce w jednym z wpisów.

 

Po kilku dniach powinniśmy dokonać pierwszego przeglądu kampanii i dalszej optymalizacji.

Są to oczywiście przykładowe podziały budżetów i, w zależności od specyfiki naszej branży, nasze realne kampanie mogą się znacznie różnić od naszych planów.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany