Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Google AdWords za 1500 zł – co można zrobić?

Kontynuujemy temat wpisu Google AdWords za 500 zł. Tym razem zwiększamy budżet do 1500 zł. Podstawy omówiliśmy poprzednio, teraz skupimy się na przykładowym podziale budżetu.

Kwota 1500 zł (w skali miesiąca) umożliwia zastosowanie większej ilości ustawień.

Możemy spróbować zwiększyć zasięg naszej kampanii na całą Polskę zakładając, że wybieramy około 60 słów kluczowych i dokonujemy podziału na słowa o zasięgu:

 1. lokalnym, np. zawierające nazwę naszej miejscowości
 2. ogólnokrajowym (warto z góry ustalić, jaką kwotę możemy przeznaczyć na te słowa kluczowe)

Przy zasięgu ogólnokrajowym musimy przywiązać zdecydowanie większą wagę do słów wykluczających, tzn. określić sformułowania, których użycie przez użytkownika wyszukiwarki nie będzie skutkowało wyświetleniem się naszej reklamy (np. opinie, forum, galeria, zdjęcia, jaki, itp.)

Tym sposobem unikniemy mniej efektywnych wejść na stronę i oszczędzimy budżet.

[divider type=”thick”]

Typ kampanii

 

– USŁUGI

[badge style=”red”]Budżet 1500 zł[/badge]
Na kampanię w sieci wyszukiwania przeznaczamy około 1200-1300 zł. Słowa dzielimy następująco:

 1. ogólne słowa kluczowe o potencjalnie dużym ruchu
 2. słowa podzielone wg tematu/kategorii o mniejszym ruchu
 3. słowa niszowe (rzadko wpisywane) o małym ruchu, ale potencjalnie wysokim wskaźniku sprzedaży
 4. słowa kluczowe związane z marką produktu/usługi (np. wynajem skody octavii)
 5. słowa kluczowe związane z naszą lokalizacją (np. wynajem aut poznań)
 6. słowa ogólnokrajowe (np. wynajem aut) – może warto zrobić oddzielną kampanię o zasięgu na całą Polskę, dzięki czemu rozdzielimy koszt reklamy lokalnej i ogólnokrajowej? W przypadku, kiedy kampania ogólnokrajowa będzie pochłaniała środki przewyższające nasz zaplanowany budżet, możemy ją wstrzymać. W pierwszej kolejności skupimy się na rozwoju kampanii lokalnej.

 

Pozostałe 200-300 zł możemy przeznaczyć na re-marketing (należy wziąć pod uwagę cały ruch na naszej stronie, a nie tylko będący wynikiem kampanii Google AdWords)

 

Po kilku dniach należy dokonać analizy kosztów słów kluczowych (w szczególności słów ogólnych) i dokonać odpowiedniej optymalizacji kampanii. Po 2 tygodniach możemy oszacować realne koszty wszystkich kampanii, sprawdzić na ile nasz zaplanowany budżet pokrywa się z rzeczywistością i w odniesieniu do efektów dokonać dalszej optymalizacji (modyfikując stawki lub reklamy, dodając nowe słowa wykluczające, itd.). Warto również sprawdzić zachowanie użytkowników z kampanii na naszej stronie internetowej korzystając z Google Analytics.

 

– SKLEP INTERNETOWY

[badge style=”red”]Budżet 1500 zł[/badge]
Na kampanię w sieci wyszukiwania przeznaczamy około 800 zł
Podział słów kluczowych wg grup może być podobny jak w pierwszym planie. Można ewentualnie dodać:

 1. dokładne nazwy produktów
 2. nazwy produktów + kombinacje ze słowem „cena”
 3. nazwy produktów + kombinacje ze słowem „sklep” i „sklep internetowy”
 4. Kampania z listą Produktów (Google Merchant Center) – planujemy na ten cel 500 zł.Zakładamy darmowe konto na Google Merchant Center (wcześniej należy sprawdzić, czy nasz sklep ma gotowy moduł do generowania pliku z listą produktów), łączymy je z kontem Google AdWords i tworzymy kampanię.Ten typ kampanii bardzo dobrze się sprawdza wśród większości sklepów internetowych. Zalety to proste wdrożenie oraz „jeszcze” mała konkurencja (i relatywnie niskie stawki za wejście na stronę). Możemy otrzymać dużo wejść na stronę stosunkowo przy niskich kosztach.
 5. Re-marketing – 200 zł (wg planu) – Możliwości kierowania w tym typie kampanii omówimy szczegółowo wkrótce w jednym z wpisów.

 

Po kilku dniach powinniśmy dokonać pierwszego przeglądu kampanii i dalszej optymalizacji.

Są to oczywiście przykładowe podziały budżetów i, w zależności od specyfiki naszej branży, nasze realne kampanie mogą się znacznie różnić od naszych planów.

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

marketing dla hoteli
Marketing dla hoteli
Artykuł gościnny

Kampanie marketingowe przeznaczone dla hoteli powinny być prowadzone wielotorowo. Hotel nie jest wirtualnym biznesem, więc zawsze należy zacząć od zapewnienia […]

Kampanie internetowe – na co postawić?
Maciej Popiołek

Marketing internetowy to narzędzie, dzięki któremu można poszerzyć grono potencjalnych klientów z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji. Jeśli chcesz zaistnieć w […]

Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS
Maciej Popiołek

Masz sklep internetowy? Dobrze się składa! Verseo przygotowało dla Ciebie możliwość wyświetlania reklam produktowych bez prowizji Google Shopping. Oznacza to […]

Wynik optymalizacji na koncie Google Ads – jak zwiększyć skuteczność?
Olga Badeusz

Wynik optymalizacji Google Ads Na koncie Google Ads w zakładce Rekomendacje pojawił się wskaźnik “Wynik optymalizacji”. W tym momencie jest […]

Co to jest marketing internetowy?
Dominika Słomka

Żeby „przebić się” do klientów, potrzebujesz czegoś więcej niż dobrego produktu i świetnej jakości obsługi. Twoja grupa docelowa odbiorców musi […]

Reklamy elastyczne w Google Adwords
Joanna Hałaszkiewicz

Ostatnio na naszych kontach AdWords (przy utworzeniu kampanii na Sieć Reklamową) pojawiła się nowa możliwość tworzenia REKLAM tzw. „reklamy elastyczne” […]