Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Rozszerzenie cen w Google AdWords

Rozszerzenie cen w Google AdWords - zdjęcie nr 1

Rozszerzenie cen w Google AdWords - zdjęcie nr 2

Rozszerzenia Google Adwords – czy nie tracisz?

Linki sponsorowane w sieci wyszukiwania wciąż zwiększają swoją objętość. Klienci indywidualni i specjaliści którzy nie wykorzystują „nowinek” od giganta z Mountain View, mogą tracić cenne konwersje będąc nie zauważonym. Rozszerzenie cen w Google AdWords to jeden z elementów, na które szczególnie powinieneś zwrócić uwagę! 

Rozszerzenia reklam Google AdWords to świetny sposób na zwrócenie uwagi potencjalnych klientów. Upraszczając – rozszerzenia reklam są to dodatkowe informacje, które możemy umieszczać w obrębie tekstu reklamowego. Jak wiadomo tekst i nagłówki reklam mają ograniczone pole wypełnienia, więc jest to dobra okazja do wytłuszczenia informacji o firmie czy udogodnieniach związanych z oferowanymi usługami. Jak dotychczas mieliśmy do dyspozycji następujące rozszerzenia reklam w kampanii:

  • linków do podstron,
  • objaśnień,
  • informacji w witrynie,
  • połączeń,
  • wiadomości,
  • lokalizacji,
  • powiązanej lokalizacji,
  • aplikacji,
  • opinii.

Rozszerzenie cen w Google AdWords – dlaczego warto?

Ostatnim z wprowadzonych rozszerzeń jest rozszerzenie cen. Moim zdaniem jest to jedno z ciekawszych elementów reklamy, które może prowadzić do konwersji. Rozszerzenia cen wyświetlają się zarówno na komputerach jak i telefonach komórkowych. Co ważne, żeby wdrożyć je, musimy dodać minimum 3 pozycje. Klienci mogą przewijać rozszerzenia zapoznając się z ofertą reklamodawcy. Maksymalna liczba to 8 kart z cenami produktów czy też oferowanych usług. Prześledźmy jak wygląda okno dodawania rozszerzenia:
Rozszerzenie cen w Google AdWords

Rozszerzenie cen w Google AdWords – jak ustawić?

W podstawowych ustawieniach wybieramy język, typ, walutę i kwalifikator ceny.

W podpunkcie 'typ’ mamy spore możliwości, poczynają od marek, wydarzeń czy też usług – rozszerzenie możemy więc dopasować do typu biznesu. Żeby je stworzyć wypełniamy podstawowe pola w lewym górnym rogu i przechodzimy do głównej części gdzie musimy uzupełnić następujące informacje – nagłówek, krótki tekst reklamowy, cenę, jednostkę i oczywiście końcowy URL. Całość przygotowań ułatwia podgląd w prawym górnym rogu.

Z ciekawostek – na samym dole karty rozszerzeń cen mamy możliwość ustawienia harmonogramu wyświetlania rozszerzenia. Pozwala więc to skupić się na promocji konkretnych produktów, które mogą trafić do określonej grupy klientów.

Podsumowując, rozszerzenia to prosty sposób do przyciągnięcia uwagi nowych klientów. Co ważne, nie tylko rozbudowują nasze reklamy, ale również zwiększają wynik jakości co pozwala nam osiąganie zamierzonych celów bez ciągłego podbijania stawek.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany