Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS

Masz sklep internetowy? Dobrze się składa! Verseo przygotowało dla Ciebie możliwość wyświetlania reklam produktowych bez prowizji Google. Oznacza to 20% oszczędności względem dotychczas prowadzonych kampanii produktowych. Co więcej, nie musisz być klientem Verseo. Nie potrzebujemy nawet danych dostępowych Twojej kampanii. Do naszej porównywarki dodasz się całkowicie za darmo!

Reklama produktowa Google bez prowizji Google – geneza

Za wszystkim stoi decyzja Komisji Europejskiej. To Ona 2 lata temu wymusiła udostępnienie przestrzeni reklamowej w środowisku Google również innym wydawcom. Innymi słowy, teraz każda porównywarka cenowa może uczestniczyć w wyświetlaniu reklam produktowych. Powodem był swego rodzaju monopol i starania struktur unijnych o to, by środowisko wyszukiwarki było nieco bardziej inkluzywne dla reklamodawców i innych niż Google dostarczycieli rozwiązań reklamowych. Dzięki temu, dodając swoje produkty do porównywarki Verseo, możesz jednocześnie wyświetlać reklamy produktowe bez prowizji Google. W odróżnieniu od większości agencji, Verseo udostępnia swoją porównywarkę zupełnie za darmo. Nie musisz też udostępniać nam danych swojej kampanii.

Jak dodać sklep do porównywarki CSS

Dodanie sklepu do porównywarki Verseo jest bardzo proste. Jeżeli tylko do nas napiszesz z taką prośbą, zostaniesz poproszony o następujące rzeczy:

  1. Wysłanie nam nr konta Google Merchant Center (jeśli jeszcze nie posiadamy).
  2. Przesłanie feedu z Google Merchant Center (musimy dodać produkty do naszej porównywarki).
  3. Wyrażenie zgody na regulamin i potwierdzenie danych.

I to tyle. Prościej się nie da, a ponieważ usługa jest całkowicie bezpłatna i nie wchodzimy jednocześnie w dane sprzedażowe lub inne informacje typu “wrażliwego”, nie musimy podpisywać nawet żadnej umowy. Narzędzie jest całkowicie bezpłatne, a pozwala na zaoszczędzenie na prowizji Google pobieranej od każdego kliknięcia w reklamie produktowej. Po implementacji wygląda to tak:

reklama produktowa

Reklama produktowa – zalety

Jak pokazuje poniższa infografika, nasi klienci coraz chętniej wybierają reklamę produktową, jako tę o najlepszej relacji kosztów do uzyskanych przychodów. Porównaliśmy 650 kampanii, które prowadziliśmy w pierwszym półroczu 2018 roku oraz w pierwszym półroczu 2019 roku.

reklama produktowa statystyki

Reklama produktowa zanotowała 27,5% wzrostu wydatków ze strony naszych klientów. Jednocześnie zanotowali oni prawie 80% wzrost sprzedaży w tym kanale. Obie liczby wskazują zatem, że temat jest bardzo opłacalny, a reklamodawcy – przeznaczając z roku na rok wyższe budżety – widzą w nim rosnący potencjał.

Same plusy

Do niewątpliwych zalet reklamy produktowej dorzucamy teraz możliwość reklamowania się z pominięciem prowizji Google. Dla każdego kto aktualnie wykorzystuje ten typ promowania produktów ze swojego sklepu internetowego, jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Minimum formalności + całkowicie darmowe. Rozumiemy jednak, że wielu klientom na widok słowa “darmowe” zapala się czerwona lampka. Dlatego zachęcamy do kontaktu i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Poza przedstawioną powyżej procedurą, nie ma innych obostrzeń. W porównywarce Verseo CSS jest już ponad 100 sklepów internetowych i wszystkie one cieszą się reklamami produktowymi o 20% tańszymi względem tych oferowanych standardowo.

Czym jest CSS?

CSS to Comparison Shopping Services czyli innymi słowy wszelkie platformy, które gromadzą produkty oraz ich podstawowe cechy – jak np. cenę. Po dodaniu swoich produktów do tego systemu, posiadając jednocześnie funkcjonującą reklamę w środowisku Google Merchant Center, Twoje produkty mogą wyświetlać się tak:

Zaznaczone teksty pokazują, z jakiej porównywarki dany sklep korzysta. Jeżeli dodasz się do porównywarki Verseo, wówczas będzie się tam wyświetlała nazwa Verseo. To jedyna różnica, która zaowocuje tańszymi o 20% kliknięciami.

darmowa porównywarka produktów

Dlaczego warto przystąpić do Verseo CSS?

> 20% tańsze kliknięcia w Google Shopping.
> Verseo nie potrzebuje danych Twoich kont.
> Darmowy ruch z porównywarki Verseo CSS.
> Brak innych kosztów.
> Szybka implementacja.
> Zasięg na całą Unię Europejską.
> Brak negatywnego wpływu na wynik jakości.

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

To już 8 lat, od kiedy postawił pierwsze kroki w świecie marketingu - szczególnie tego związanego z treściami. Dotychczas pracował dla polityków oraz branż b2b oraz b2c. Wyjątkowy fan content marketingu w strategii digital i tego jak wpływa na nawigowanie klientów oraz budowanie reputacji marek. Od 2 lat zainteresowany również kwestią Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstw i w tym upatrujący trampoliny dla rozwoju komunikacyjnego wielu firm. W Verseo odpowiedzialny za marketing. Prywatnie czyta reportaże ze świata i literaturę naukową + sci-fi. :)

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Powiązane artykuły

Jak efektywnie wykorzystać Sieć reklamową Google
Martyna Mikołajczak

Sieć reklamowa Google – co to jest? Sieć reklamowa Google (GDN), to największa na świecie sieć witryn online, zrzeszająca ponad […]

reklama dla sklepu internetowego
Reklama dla sklepu internetowego – jakie kanały wybrać?
Maciej Popiołek

Rośnie liczba sklepów internetowych, co jest podyktowane zwiększonym zainteresowaniem zakupów online. Dla Ciebie – jako właściciela e-sklepu – oznacza to […]

Co to jest Google Merchant Center?
Agnieszka Talarska

Google Merchant Center – co to jest? Google Merchant Center to popularna usługa z rodziny Google. Z myślą o osobach, […]

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów?
Redakcja

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów? Rynek profesjonalnych usług sprzątających jest dość młodą, ale szybko rozwijającą się branżą w Polsce. Jednak […]

Płatne wyszukiwanie dominującym kanałem reklamowym!
Jakub Nowak

Najnowsze badania dowodzą, że płatne wyszukiwanie w dalszym ciągu jest dominującym kanałem promocyjnym w internecie. Reklamodawcy inwestowali w ten sposób […]

Why not make your campaign smart? – inteligentne kampanie w sieci reklamowej Google
Kasia Nowakowska

Smart Display Campaigns – nowa funkcjonalność, by lepiej projektować kampanie w sieci reklamowej Google! Niezależnie od tego, jaką strategię marketingową […]