Ten tekst przeczytasz w 8 minut

2 komentarze

Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS

Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS - zdjęcie nr 1

Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS - zdjęcie nr 2

Masz sklep internetowy? Dobrze się składa! Verseo przygotowało dla Ciebie możliwość wyświetlania reklam produktowych bez prowizji Google Shopping. Oznacza to 20% oszczędności względem dotychczas prowadzonych kampanii produktowych. Co więcej, nie musisz być klientem Verseo. Nie potrzebujemy nawet danych dostępowych Twojej kampanii.

Reklama produktowa Google bez prowizji Google – geneza

Za wszystkim stoi decyzja Komisji Europejskiej. To Ona 2 lata temu wymusiła udostępnienie przestrzeni reklamowej w środowisku Google Shopping również innym wydawcom. Innymi słowy, teraz każda porównywarka cenowa może uczestniczyć w wyświetlaniu reklam produktowych. Powodem był swego rodzaju monopol i starania struktur unijnych o to, by środowisko wyszukiwarki było nieco bardziej inkluzywne dla reklamodawców i innych niż Google dostarczycieli rozwiązań reklamowych. Dzięki temu, dodając swoje produkty do porównywarki Verseo, możesz jednocześnie wyświetlać reklamy produktowe bez prowizji Google. Nie musisz też udostępniać nam danych swojej kampanii.

Czym jest kampania produktowa?

Na wstępie warto wyjaśnić, czym jest kampania produktowa w Google Shopping. Jeśli jeszcze nie korzystasz z tej formy reklamy e-sklepu, robisz duży błąd! To jedna z najpopularniejszych form reklamy Google, przede wszystkim ze względu na opłacalność. Realizowana z pominięciem prowizji giganta technologicznego przyniesie Ci zaś jeszcze większy zwrot z inwestycji!

Reklamy lub kampanie produktowe (Product Listing Ads, w skrócie PLA) są, jak wskazuje sama nazwa, nakierowane na promowanie konkretnych produktów ze sklepu internetowego. Jak to wygląda? Jeśli korzystasz z wyszukiwarki Google, na pewno niejednokrotnie natknąłeś się na taką reklamę. Polega ona na wyświetlaniu ofert sprzedawców wraz ze zdjęciem, nazwą i ceną. Pokazują się one w górnej części strony z wynikami wyszukiwania, jeśli zapytanie dotyczy konkretnego produktu. Wyszukiwana fraza nie musi być jednak bardzo szczegółowa.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Dodane w ten sposób produkty dostępne są też w porównywarce cen Google, która dostępna jest po kliknięciu zakładki „Zakupy” (Google Shopping) w wyszukiwarce. Można się w niej znaleźć, korzystając właśnie z kampanii produktowej w Google Ads. Dzięki decyzji Komisji Europejskiej nie musisz już jednak robić tego bezpośrednio, co wiąże się z zapłatą prowizji. Teraz, dzięki Verseo, możesz zdobyć nowych klientów znacznie taniej, a jednocześnie równie łatwo.

Jak dodać sklep do porównywarki CSS

Dodanie sklepu do porównywarki Verseo jest bardzo proste. Jeżeli tylko do nas napiszesz z taką prośbą, zostaniesz poproszony o następujące rzeczy:

 1. Wysłanie nam nr konta Google Merchant Center (jeśli jeszcze nie posiadamy).
 2. Przesłanie feedu z Google Merchant Center (musimy dodać produkty do naszej porównywarki).
 3. Wyrażenie zgody na regulamin i potwierdzenie danych.

I to tyle. Prościej się nie da, nie wchodzimy w dane sprzedażowe lub inne informacje typu “wrażliwego”, nie musimy podpisywać nawet żadnej umowy. Narzędzie pozwala na zaoszczędzenie na prowizji Google pobieranej od każdego kliknięcia w reklamie produktowej. Po implementacji wygląda to tak:

reklama produktowa

Nie korzystasz jeszcze z Google Merchant Center? Nic straconego. To narzędzie, które przesyła informacje o sklepie i produktach usługom Google. Założenie konta trwa zaledwie kilka chwil. Następnie można utworzyć i przesłać dane produktowe, np. w formacie pliku XML generowanego przez sklep lub za pomocą Google Content API for Shopping. Dzięki temu Google Shopping uzyska dostęp do listy produktów w Twoim sklepie i dotyczących ich danych. Połączenie konta Merchant Center z kontem Google Ads da Ci możliwość publikowania reklam produktowych. Aby jednak nie płacić prowizji za każde kliknięcie użytkownika w taką reklamę, możesz skorzystać z naszej propozycji. Dlaczego warto? Przekonasz się poniżej.

Reklama produktowa – zalety

Jak pokazuje poniższa infografika, nasi klienci coraz chętniej wybierają reklamę produktową, jako tę o najlepszej relacji kosztów do uzyskanych przychodów. Porównaliśmy 650 kampanii, które prowadziliśmy w pierwszym półroczu 2018 roku oraz w pierwszym półroczu 2019 roku.

reklama produktowa statystyki

Reklama produktowa zanotowała 27,5% wzrostu wydatków ze strony naszych klientów. Jednocześnie zanotowali oni prawie 80% wzrost sprzedaży w tym kanale. Obie liczby wskazują zatem, że kampania Google Shopping to bardzo opłacalny temat, a reklamodawcy – przeznaczając z roku na rok wyższe budżety – widzą w nim rosnący potencjał.

Liczby mówią same za siebie. Warto jednak dokładniej omówić wszystkie zalety, jakie przynoszą kampanie produktowe. Dlaczego warto je uwzględnić w promocji sklepu internetowego?

 • Wyrazistość reklamy – efekty kampanii produktowej odróżniają się od „zwykłych” wyników wyszukiwania czy reklamy tekstowej. Zwracają uwagę swoją formą graficzną. Zawierają również cenę, co pozwala na szybkie porównanie ofert.
 • Przekierowanie wprost na stronę produktu – klient, klikając reklamę, zostaje przeniesiony do Twojego sklepu, na podstronę z danym produktem, na którym może od razu dokonać zakupu. Znacznie skraca to cały proces i ułatwia konwersję. Potencjalny klient nie zniechęca się bowiem koniecznością wyszukiwania na stronie sklepu towaru, który chce kupić.
 • Konkretna reklama skierowana do konkretnych odbiorców – użytkownicy szukający określonych produktów w Google bardzo często są zdecydowani na zakup. Oznacza to, że jeśli tylko znajdą interesującą ofertę, złożą zamówienie. To dlatego kampanie produktowe są tak skuteczne w generowaniu konwersji.
 • Aktualność – Google na bieżąco aktualizuje ceny i dostępność produktów. Jeśli zastosujesz w swoim sklepie np. sezonowe obniżki, w kampanii produktowej pokaże się niższa cena. Jeśli towar zostanie wyprzedany, reklama nie będzie się pokazywać. Wszystko to dzieje się automatycznie, co jest niezwykle wygodne z punktu widzenia reklamodawcy.
 • Szybkość wdrożenia – automatyzacja procesu dodawania produktów do Google Merchant Center znacząco ułatwia cały proces. W efekcie przygotowanie kampanii produktowej jest znacznie szybsze niż ustawienie reklam składających się np. z linków sponsorowanych. To szczególnie ważne dla większych sklepów internetowych, które chcą reklamować dziesiątki, setki czy nawet tysiące produktów.
 • Uniwersalność – kampanie produktowe są skierowane zarówno do bardzo małych, jak i do bardzo dużych sklepów. Można reklamować kilka produktów lub ich tysiące. Jako sprzedawca zawsze masz pełną kontrolę nad tym, co jest reklamowane w Google.
 • Niskie koszty, duży zysk – jak wynika z powyższej infografiki, średni koszt kliknięcia reklamy produktowej jest naprawdę niski – niższy niż przy reklamie tekstowej w Google Ads. Ponadto jeśli nikt nie kliknie Twojej reklamy, nie zapłacisz nic. Biorąc pod uwagę to, że kampania produktowa zwykle skutkuje uzyskaniem wyższego współczynnika konwersji, nie można odmówić jej opłacalności. To dlatego z tej metody korzysta tak wiele sklepów internetowych – również tych najpopularniejszych.

Kampanie produktowe cieszą się też uznaniem samych konsumentów, ponieważ pomagają oszczędzać czas, podsuwając jednocześnie atrakcyjne oferty sprzedaży. Z pewnością nie można w tym przypadku mówić o nachalnej czy niechcianej reklamie, która skutkuje niechęcią do konkretnego reklamodawcy!

Same plusy

Do niewątpliwych zalet reklamy produktowej dorzucamy teraz możliwość reklamowania się z pominięciem prowizji Google. Dla każdego, kto aktualnie wykorzystuje ten typ promowania produktów ze swojego sklepu internetowego, jest to bardzo korzystne rozwiązanie. Minimum formalności + pełne wsparcie we wdrożeniu. Zachęcamy do kontaktu i chętnie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące naszej porównywarki oraz Google Shopping. Poza przedstawioną powyżej procedurą nie ma innych obostrzeń. W porównywarce Verseo CSS jest już ponad 100 sklepów internetowych i wszystkie one cieszą się reklamami produktowymi o 20% tańszymi względem tych oferowanych standardowo.

Standardowa czy inteligentna kampania produktowa?

Google umożliwia reklamodawcom korzystanie z dwóch typów kampanii produktowych. Swoistą innowacją jest tzw. kampania inteligentna – Smart Shopping Campaign – oparta o machine learning. To system, który „uczy się” na podstawie dotychczasowych doświadczeń i na tej podstawie podejmuje decyzje za użytkownika. Wybierając ten rodzaj kampanii, zyskujesz wygodę. Nie musisz samodzielnie śledzić wyników i na tej podstawie dostosowywać ustawień. Algorytm sam decyduje komu, kiedy i w jakim miejscu wyświetli Twoją reklamę – w taki sposób, by zwiększyć współczynnik konwersji, czyli de facto skuteczność kampanii. To z pewnością ciekawe rozwiązanie, jednak niewskazane dla tych, którzy lubią mieć pełną kontrolę nad swoimi poczynaniami.

Warto pamiętać, że inteligentna kampania produktowa sprawdzi się najlepiej u użytkowników, którzy prowadzili już kampanie w ramach Google Ads. Pomocna okaże się historia konwersji, na podstawie której system będzie podejmował decyzje. Dobrze również, jeśli na koncie dostępna jest lista remarketingowa przechowująca dane o użytkownikach, którzy odwiedzili już Twój sklep. Wówczas będzie możliwe wyświetlenie im stosownych reklam. Inteligentne kampanie produktowe wykorzystują różne kanały dystrybucji (w tym YouTube i Gmail), dopasowując prowadzone działania do potrzeb w sposób dynamiczny.

W kontrze do tego rozwiązania stoi oczywiście standardowa kampania produktowa. W tym przypadku reklamodawca samodzielnie decyduje o wszystkich parametrach, które następnie może dostosowywać do aktualnych potrzeb podczas trwania kampanii. Można wybrać, czy reklamy będą się pojawiać jedynie w wyszukiwarce, czy też w sieci reklamowej Google. Zdecydować o tym, w jakich lokalizacjach i na jakich urządzeniach będą wyświetlane. Raport wyszukiwanych haseł pozwala poznać dokładne zapytania użytkowników, które wygenerowały kliknięcia w kampanii reklam produktowych. Ułatwia to dobór słów kluczowych oraz dodanie właściwych wykluczeń, które pomogą zwiększyć skuteczność kampanii.

Kampanie produktowe – strategia działania

Przed rozpoczęciem kampanii produktowej należy przygotować odpowiednią strategię działań. Najważniejsze są decyzje dotyczące promowanych grup produktów. Warto skupić się na tych, które są najważniejsze z punktu widzenia działalności sklepu internetowego. Dobrą strategią jest również promowanie przede wszystkim tych towarów, na których nałożona jest najwyższa marża. Co warto brać pod uwagę przy tworzeniu strategii?

 • Sezonowość ma bardzo duże znaczenie dla skuteczności kampanii. W okresach wzmożonego zainteresowania danymi produktami warto przeznaczyć większy budżet na ich promocję. Tę kwestię trzeba oczywiście rozpatrywać indywidualnie, ponieważ w każdej branży wygląda ona inaczej.
 • Cena zwykle ma największe znaczenie dla konsumentów porównujących różne oferty sprzedaży tego samego produktu. Najczęściej przyciągają oczywiście niskie ceny, dlatego warto promować te produkty, które sprzedajesz taniej od konkurencji lub w porównywalnej cenie. Należy jednak pamiętać, że przy towarach z segmentu premium dla konsumenta liczą się zupełnie inne parametry. Również warto je promować, jeśli właśnie tego poszukują Twoi klienci.
 • Popularność produktów nie powinna być jedynym wyznacznikiem ich promowania. Warto wykorzystywać kampanie produktowe w tych obszarach, w których chcesz zwiększyć sprzedaż. Dobrym pomysłem jest podział towarów na kategorie zgodnie z ich popularnością w celu odpowiedniego dostosowywania reklam.
 • Wspomniana już wysoka marża nałożona na produkt z pewnością jest doskonałym powodem, by go reklamować. Podzielenie produktów na grupy zgodnie z wysokością marży pomoże Ci planować skuteczne kampanie produktowe.

Jak widać, kampanie produktowe dają wiele możliwości promocji oferty sklepu internetowego w wyszukiwarce Google. Możliwe jest też takie dostosowywanie ich parametrów, by osiągnięcie zamierzonych celów było łatwiejsze. Staranne opracowanie strategii jest jednak kluczowe, dlatego warto podejść do tego tematu z rozwagą. Wykorzystaj potencjał reklamowy tego narzędzia i zwiększ sprzedaż – najlepiej korzystając z Verseo CSS, czyli narzędzia, które pomoże Ci obniżyć koszty o ok. 20%. Możesz również skorzystać z innych usług Verseo, by zwiększyć skuteczność działań reklamowych prowadzonych poprzez Google.

Czym jest CSS?

CSS to Comparison Shopping Services czyli innymi słowy wszelkie platformy, które gromadzą produkty oraz ich podstawowe cechy – jak np. cenę. Po dodaniu swoich produktów do tego systemu, posiadając jednocześnie funkcjonującą reklamę w środowisku Google Merchant Center, Twoje produkty mogą wyświetlać się tak:

Zaznaczone teksty pokazują, z jakiej porównywarki dany sklep korzysta. Jeżeli dodasz się do porównywarki Verseo, wówczas będzie się tam wyświetlała nazwa Verseo. To jedyna różnica, która zaowocuje tańszymi o 20% kliknięciami.

darmowa porównywarka produktów

Dlaczego warto przystąpić do Verseo CSS?

> 20% tańsze kliknięcia w Google Shopping.
> Verseo nie potrzebuje danych Twoich kont.
> Darmowy ruch z porównywarki Verseo CSS.
> Szybka implementacja.
> Zasięg na całą Unię Europejską.
> Brak negatywnego wpływu na wynik jakości.

Napisz teraz i dowiedz się więcej!

Komentarze (2)

Wymagany, ale nie będzie opublikowany
 • Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS - zdjęcie nr 8

  Jarek

  02 lut 2022, 07:39

  Niestety od 1 marca 2022 usługa płatna.

  • Reklama produktowa bez prowizji Google – 20% taniej z Verseo CSS - zdjęcie nr 9

   Maciej Popiołek

   02 lut 2022, 12:02

   Tak jest – od 1 marca wprowadziliśmy zmianę i usługa jest już płatna przy czym i tak pozostaliśmy jednym z najtańszych rozwiązań na rynku.