Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów?

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów? - zdjęcie nr 1

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów? - zdjęcie nr 2

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów?

Rynek profesjonalnych usług sprzątających jest dość młodą, ale szybko rozwijającą się branżą w Polsce. Jednak firmy w niej działające, jak wszystkie inne przedsiębiorstwa, potrzebują reklamy aby zdobyć nowych klientów. Jej formy mogą być bardzo zróżnicowane i obejmować promocje zarówno w tradycyjnych środkach przekazu, jak i przez internet. W branży marketingowej funkcjonuje również pojęcie marketingu szeptanego, czyli polecania usług firmy rodzinie i znajomym przez jej obecnych zadowolonych klientów, jak również na forach czy w social mediach za pośrednictwem wyrażania opinii na temat danego produktu czy usług.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

W każdej branży ważne jest zaufanie klientów. Wiele osób przed podjęciem decyzji o zakupie jakiegoś towaru lub usługi zasięga opinii rodziny lub znajomych. Z tego powodu zadowoleni klienci są najlepszymi ambasadorami firmy. Dlatego szukając sposobu na zwiększenie liczby klientów, warto podjąć działania mające na celu zachęcenie obecnych klientów do przyciągania kolejnych.

System rekomendacji

Środkiem do osiągnięcia tego celu, oczywiście poza świadczeniem usług na odpowiednim poziomie, jest wprowadzenie systemu rekomendacji. Polega on np. na zaoferowaniu obecnym klientom zniżki w zamian za namówienie nowych klientów do skorzystania z usług firmy. Zniżka może dotyczyć również osoby przychodzącej z polecenia. Jest to sytuacja, w której wszyscy wygrywają, firma sprzątająca zyskuje nowych klientów, klienci niższe ceny i pomoc w znalezieniu zaufanego przedsiębiorcy.

Widoczność w otoczeniu lokalnym

Firmy sprzątające z reguły działają lokalnie. Najprostszym sposobem jest oklejenie firmowych samochodów ponieważ i tak przemieszczają się one zazwyczaj po określonym rejonie. Naklejki powinny zawierać:

 • logo i nazwę firmy,
 • listę świadczonych usług,
 • numer telefonu i adres www.

Najlepiej sprawdzi się prosty, ale zwracający uwagę (na przykład poprzez zastosowanie wyrazistych kolorów) design. Zwiększy on prawdopodobieństwo zapamiętania przez przechodniów nazwy firmy i skorzystania z jej usług, kiedy sami będą potrzebować profesjonalnego sprzątania. W przypadku większych firm może to być sponsoring lokalnych wydarzeń, który zapewni firmie większą rozpoznawalność i pozytywne skojarzenia z marką.

Firma sprzątająca jak pozyskać klientów dzięki Google AdWords

Reklamy w internecie są bardzo dobrym rozwiązaniem również dla firm lokalnych. Jednym z najlepszych rozwiązań są reklamy poprzez Google AdWords, czyli te wyświetlane w największej wyszukiwarce internetowej na świecie. Częścią tej oferty są zarówno linki sponsorowane pojawiające się najczęściej na szczycie wyników wyszukiwania danej frazy, jak i banery wyświetlane na stronach partnerskich Google czy video na portalu Youtube.

Ważną kwestią podczas kupowania takiej kampanii reklamowej jest dokładne określenie grupy docelowej. Firma działająca lokalnie powinna zawęzić obszar wyświetlania reklam do terenu swojego działania. Dodatkowo ważne jest określenie tematów stron, na których będą pokazywały się banery reklamowe, powinny one być w jakiś sposób związane z czyszczeniem lub odwiedzanie przez osoby, które mogą być nim zainteresowane. Takie dopasowanie znacznie zwiększy skuteczność kampanii reklamowej. Ważne również jest to, że możemy wybrać model rozliczenia za kliki w reklamę – czyli płacić tylko za osoby, które weszły na Twoją stronę z danej reklamy.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany