Spis treści
Kampanie AdWords a średni i duży budżet reklamowy – analiza
W przypadku kampanii AdWords znaczenie ma każda złotówka. Dlatego tak istotna staje się optymalizacja kampanii. Rezultaty działań optymalizacyjnych są szczególnie dobrze widoczne w przypadku kampanii o średnim i dużym budżecie. Ten case study odnosi się do takiej właśnie kampanii. Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet pozwolą Ci w pełni rozwinąć skrzydła!
Opisywana kampania miała budżet wielkości 2500 złotych, służyła do promocji usług. Można ją określić jako „mix różnych typów kampanii”; w jej zakres wchodziły kampanie kierowane do sieci reklamowej i sieci wyszukiwania, remarketing, reklamy tekstowe i graficzne, kampania typu „call only”. W trakcie trwania kampanii testowane były także różne strony docelowe kampanii; eliminacji z treści reklam ulegały te najsłabiej konwertujące. Wymagało to codziennej obserwacji statystyk i ich analizowania. Zmianom ulegały nie tylko adresy podstron umieszczane w reklamach, ale także całe treści reklam. Optymalizacja kampanii obejmowała także efektywną optymalizację stawek.
Rezultat Kampanii
Rezultat przeprowadzonych zmian optymalizacyjnych widoczny jest na poniższym zestawieniu. Selection 1 przedstawia dane dla kampanii sprzed optymalizacji. Selection 2 to wyniki osiągane przez kampanię po przeprowadzeniu optymalizacji. Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet w tym przypadku ukazują potencjał, jaki skrywa się za narzędziem AdWords.
Najbardziej widocznym rezultatem przeprowadzonej optymalizacji jest zwiększenie ilości konwersji o 7% (parametr konwersji, opisany na zestawieniu jako conv) przy jednoczesnym obniżeniu wydatków na reklamę o 20% (cost). Znaczącemu obniżeniu uległa ilość wyświetleń (impr), co wskazuje na to, że reklama w bardziej precyzyjny sposób została dopasowana do konkretnych zapytań internautów. Wyeliminowanie wyświetleń na nieprecyzyjne lub niezwiązane z ofertą firmy hasła przełożyło się na redukcję ryzyka przypadkowych kliknięć. Nie prowadzą one do dokonania transakcji, lecz generują koszty. Znalazło to odzwierciedlenie w zmniejszeniu ilości kliknięć (clicks). Pośrednim rezultatem tej optymalizacji stało się też obniżenie średniego kosztu jednego kliknięcia (avg CPC) – niedopasowanie lub słabo dopasowane reklamy do zapytań kosztują więcej. Lepsze dopasowanie reklamy do zapytań łączy się z CTR – współczynnikiem klikalności wyliczanym na podstawie ilości wyświetleń reklam i ilości kliknięć w nie. W tym przypadku optymalizacja kampanii zwiększyła współczynnik CTR o 56%.
Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet – podsumowanie
Podsumowując, podstawowymi korzyściami z przeprowadzonej optymalizacji tej kampanii stały się: obniżenie wydatków na kampanię przy jednoczesnym wzroście jej skuteczności oraz lepsze dopasowanie kampanii do wyszukiwań internautów. Przełożyło się to na obniżenie kosztu pojedynczego kliknięcia oraz zmniejszenia ryzyka kliknięć w reklamę bez intencji dokonania transakcji. Przeprowadzona optymalizacja reklam i ich kierowania dostarczyły także informacji na temat tego, które reklamy najlepiej sprawdzają się w promocji usług.
Bądź pierwszym który napisze komentarz.