Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Case study: Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet.

Case study: Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet. - zdjęcie nr 1

Case study: Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet. - zdjęcie nr 2

Kampanie AdWords a średni i duży budżet reklamowy – analiza

W przypadku kampanii AdWords znaczenie ma każda złotówka. Dlatego tak istotna staje się optymalizacja kampanii. Rezultaty działań optymalizacyjnych są szczególnie dobrze widoczne w przypadku kampanii o średnim i dużym budżecie. Ten case study odnosi się do takiej właśnie kampanii. Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet pozwolą Ci w pełni rozwinąć skrzydła!

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Opisywana kampania miała budżet wielkości 2500 złotych, służyła do promocji usług. Można ją określić jako „mix różnych typów kampanii”; w jej zakres wchodziły kampanie kierowane do sieci reklamowej i sieci wyszukiwania, remarketing, reklamy tekstowe i graficzne, kampania typu „call only”. W trakcie trwania kampanii testowane były także różne strony docelowe kampanii; eliminacji z treści reklam ulegały te najsłabiej konwertujące. Wymagało to codziennej obserwacji statystyk i ich analizowania. Zmianom ulegały nie tylko adresy podstron umieszczane w reklamach, ale także całe treści reklam. Optymalizacja kampanii obejmowała także efektywną optymalizację stawek.

Rezultat Kampanii

Rezultat przeprowadzonych zmian optymalizacyjnych widoczny jest na poniższym zestawieniu. Selection 1 przedstawia dane dla kampanii sprzed optymalizacji. Selection 2 to wyniki osiągane przez kampanię po przeprowadzeniu optymalizacji. Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet w tym przypadku ukazują potencjał, jaki skrywa się za narzędziem AdWords.
Kampanie Google AdWords - średni i duży budżet

Najbardziej widocznym rezultatem przeprowadzonej optymalizacji jest zwiększenie ilości konwersji o 7% (parametr konwersji, opisany na zestawieniu jako conv) przy jednoczesnym obniżeniu wydatków na reklamę o 20% (cost). Znaczącemu obniżeniu uległa ilość wyświetleń (impr), co wskazuje na to, że reklama w bardziej precyzyjny sposób została dopasowana do konkretnych zapytań internautów. Wyeliminowanie wyświetleń na nieprecyzyjne lub niezwiązane z ofertą firmy hasła przełożyło się na redukcję ryzyka przypadkowych kliknięć. Nie prowadzą one do dokonania transakcji, lecz generują koszty. Znalazło to odzwierciedlenie w zmniejszeniu ilości kliknięć (clicks). Pośrednim rezultatem tej optymalizacji stało się też obniżenie średniego kosztu jednego kliknięcia (avg CPC) – niedopasowanie lub słabo dopasowane reklamy do zapytań kosztują więcej. Lepsze dopasowanie reklamy do zapytań łączy się z CTR – współczynnikiem klikalności wyliczanym na podstawie ilości wyświetleń reklam i ilości kliknięć w nie. W tym przypadku optymalizacja kampanii zwiększyła współczynnik CTR o 56%.

Kampanie Google AdWords – średni i duży budżet – podsumowanie

Podsumowując, podstawowymi korzyściami z przeprowadzonej optymalizacji tej kampanii stały się: obniżenie wydatków na kampanię przy jednoczesnym wzroście jej skuteczności oraz lepsze dopasowanie kampanii do wyszukiwań internautów. Przełożyło się to na obniżenie kosztu pojedynczego kliknięcia oraz zmniejszenia ryzyka kliknięć w reklamę bez intencji dokonania transakcji. Przeprowadzona optymalizacja reklam i ich kierowania dostarczyły także informacji na temat tego, które reklamy najlepiej sprawdzają się w promocji usług.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany