Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Brak komentarzy

Kilka słów o Google Hotel Ads

Kilka słów o Google Hotel Ads - zdjęcie nr 1

Kilka słów o Google Hotel Ads - zdjęcie nr 2

Google Hotel Ads to sposób na szybsze i łatwiejsze dotarcie do najbardziej odpowiadającego potrzebom klienta hotelu i dokonanie w nim rezerwacji. To jednocześnie narzędzie stworzone z myślą o branży turystycznej, które pozwala na reklamowanie się bezpośrednio w usługach Google. Reklama Google Hotel Ads będzie widoczna m.in. wśród wyników organicznych, na mapach i wizytówkach Google czy na urządzeniach mobilnych.

 

Co to jest Google Hotel Ads?

To produkt Google znany wcześniej pod nazwami Hotel Price Ads czy Hotel Finder. Jest narzędziem zintegrowanym z wyszukiwarką Google. Pierwsza strona wyszukiwarki Google w coraz większym stopniu staje się przestrzenią do prezentowania reklam – oczywiście przede wszystkim AdWords. W przypadku branży hotelarskiej oprócz reklam AdWords pojawi się coś jeszcze. Wpisując w wyszukiwarkę hasło np. „hotel Poznań” natrafimy na boks powiązany z mapką Google. Na naszym screenie nieprzypadkowo nie ma organicznych wyników wyszukiwania – trzeba nieźle poprzewijać, by w końcu na nie trafić (i mamy już 4 reklamy Google AdWords).

Wspomniany boks zawiera najważniejsze dane dotyczące hotelu uzupełnione o zdjęcie: jego lokalizację i umiejscowienie na mapie, klasę, cenę rezerwacji i oceny gości. Kliknięcie na taką wizytówkę hotelu przenosi do bardziej obszetrnej prezentacji wybranego hotelu; tu znaleźć można więcej zdjęć, widok z Google Street View, opinie czy możliwość wyboru kanału rezerwacji wraz z informacją o cenie. Google Hotel Ads staje się zatem połączeniem reklamy, strony z ocenami i opiniami klientów, mapy z nawigacją i portalu rezerwacyjnego. Oprócz opinii gości hotelowych i zbiorczej oceny jest także podsumowanie opinii wskazujące na mocne strony danego obiektu w kategoriach: „pokoje”, „lokalizacja”, „obsługa i udogodnienia” i osobne ich oceny.

Google Hotel Ads wyświetla tylko trzy najlepsze reklamy, w przeciwieństwie do Google AdWords, które wyświetla nawet cztery reklamy u góry wyników i jeszcze kilka poniżej naturalnych wyników wyszukiwania. Licytacja jest więc w tym przypadku bardziej zażarta.

 

Mobilna wersja Google Hotel Ads

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Zgodnie z polityką Google kładącą nacisk na dopasowanie do urządzeń mobilnych Google Hotel Ads działa także w wariancie mobilnym. Zachowane są w tym przypadku wszystkie funkcjonalności znane z wariantu na desktopy. Mamy zatem zdjęcia, oceny, mapę, informację o ilości gwiazdek hotelu i cenę. Kliknięcie w przycisk „witryna” przenosi nas na mobilną wersję strony hotelu (jeśli hotel ją oczywiście posiada, w przeciwnym wypadku trafimy na stronę, która może nie być dopasowana do urządzenia mobilnego). Chcąc dokonać rezerwacji także trafimy do panelu na portalu rezerwacyjnym dopasowanego do urządzeń mobilnych.

Mobilna wersja Google Hotel Ads wyposażona jest w typowo mobilne funkcjonalności takie jak możliwość wytyczenia trasy dojazdu czy wykonania bezpośredniego połączenia telefonicznego, znane dobrze z mobilnych wariantów stron internetowych.

 

Dla kogo jest Google Hotel Ads?

Adresatem narzędzia Google Hotel Ads są hotele, a nie portale rezerwacyjne. Jest to narzędzie prezentujące dany hotel, a nie np. sieć danej marki. Istnieje możliwość przejścia na stronę danego hotelu, a nie na jego prezentację na portalu rezerwacyjnym. Dane teleadresowe także ułatwiają bezpośrednią telefoniczną rezerwację w hotelu. Jeśli jednak chcemy dokonać szybkiej rezerwacji online, to wtedy natrafimy na ceny i oferty z portali rezerwacyjnych (czyżby ukłon w stronę portali rezerwacyjnych, które na wielką skalę korzystają z reklamy w Google AdWords?). Tak jak w przypadku Google Moja Firma istnieje możliwość prezentowania np. najlepszych zdjęć i kształtowania w ten sposób wizerunku hotelu. Natrafić można także na możliwość rezerwacji online za pośrednictwem oficjalnej strony hotelu, jednak ta możliwość wyświetlała się poniżej portalu rezerwacyjnego.

Za drugiego odbiorcę Google Hotel Ads należy uznać internautów. Google chce im dostarczać wyniki ich zapytań w nowej, atrakcyjnej, przejrzystej formie – wystarczy rzut oka na gwiazdki, oceny, mapę, zdjęcia i już wiadomo z jakim obiektem ma się do czynienia.

 

Jak działa Google Hotel Ads?

Google Hotel Ads opiera się o dobrze znany korzystającym z reklamy w Google AdWords model rozliczeń CPC czyli płaci się tylko za kliknięcie, a nie za samą ekspozycję reklamy. Podobnie jak w przypadku Google AdWords reklama hotelu podlega optymalizacji pod kątem wyniku jakości. Pozycja reklamy jest wypadkową stawek za kliknięcie i wyniku jakości samej reklamy. Oznacza to konieczność zadbania m.in. o wartościowy i unikalny content witryny, uzupełnienie meta tagów, właściwą strukturę strony i linków, a także optymalizację samej wizytówki (to nowość w stosunku do Google AdWords). Można jednak stwierdzić, że korzystający z Google AdWords poczują się zatem w Google Hotel Ads jak… w ulubionym hotelu. Istnieją jednak dwie interesujące różnice w stosunku do Google Hotel Ads.

Wartą odnotowania różnicą w stosunku do Google Adwords jest to, że panel Google Hotel Ads obsługuje jedynie (na tę chwilę) amerykańską walutę. Nie oznacza to oczywiście, że gość hotelowy za rezerwację dokonywaną za pośrednictwem Google Hotel Ads zapłaci dolarami. Warto mieć to jednak na uwadze planując kampanię reklamową wykorzystującą Google Hotel Ads i szacując jej koszty – wahania kursu mogą odbić się na jej budżecie.

Druga ważna różnica pomiędzy kampanią Google AdWords a Google Hotel Ads to fakt, że Google nie pozwala na korzystanie z Hotel Ads indywidualnym klientom. Są oni zobligowani do skorzystania z pomocy agencji prowadzącej tego typu kampanie. W przypadku Google AdWords nie ma takich ograniczeń i można swobodnie prowadzić kampanię reklamową na własną rękę i swoimi siłami, dokonując berpośrednich wpłat w Google.

 

Cost per click – jedyny dostępny model rozliczeń?

Na ten moment odpowiedź na powyższe pytanie brzmi „tak”. Nie ma możliwości rozliczania się za wyświetlenia jak ma to miejsce w przypadku Google AdWords np. w modelu cost per view. W Stanach Zjednoczonych testowany jest model prowizyjny – prowizja za rezerwacje dokonywane za pośrednictwem Google Hotel Ads. Jego upowszechnienie nie jest w tej chwili przesądzone, a sam model prowizyjny nie przechodzi testów w Polsce.

 

Google Hotel Ads w Verseo

Verseo prowadzi dla hoteli kampanie Google Hotel Ads. Z myślą o hotelach oczekujących kompleksowej promocji w Internecie przygotowaliśmy usługę Verseo Hotels (więcej na https://verseo.pl/verseo-hotels/). Możemy prowadzić także same kampanie Google Hotel Ads.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany