Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Google kontra Ad Boty

Google od dawna próbuje sobie poradzić z botami generującymi fałszywe kliknięcia w reklamy AdWords. Ostatnio wdrożyli nowe zabezpieczenie mające znacząco poprawić bezpieczeństwo AdWords w tym zakresie.

Fałszywy ruch powodowany przez zainfekowane komputery (botnety) jest problemem każdego specjalisty AdWords. Uderza on nie tylko w dobrą reputację reklamodawcy ale przede wszystkim w budżet klienta. Jest to problem na ogromną skalę gdyż zainfekowane komputery liczy się w setkach tysięcy na całym świecie.

Pozycjonuj stronę skutecznie z Verseo
Zaufaj doświadczonej agencji!

Zidentyfikowanie botnetu jest niezwykle trudne ponieważ nie tylko imituje on zachowanie zwykłego człowieka, (poprzez na przykład klikanie, poruszanie myszką i scrolowanie na stronie)

ale również zmienia się i powiększa każdego dnia. Google potrzebuje zatem ogromnej infrastruktury oraz oddanego zespołu ekspertów, którzy rozumieją problem z jakim się borykają.

Pozycjonuj stronę skutecznie z Verseo
Zaufaj doświadczonej i nagradzanej agencji

Ostatnio wdrożony został nowy filtr w systemie AdWords, który w znaczący sposób radzi sobie ze złośliwymi programami tworzącymi botnet (takimi jak Bedep oraz rodzinami programów które Google nazwał Beetal oraz Changthangi).

Nowy filtr jest w pełni automatyczny i skalowalny. Warto również zaznaczyć, że dostosowuje się on do wszelkich modyfikacji wprowadzanych w Botnetach. Filtr ten jest już dostępny dla wszystkich specjalistów AdWords korzystających z DoubleClick Bid Managera oraz sieci reklamowej Google.

Pozycjonuj stronę skutecznie z Verseo
Zaufaj doświadczonej i nagradzanej agencji

Duży postęp w walce z botami nie oznacza jednak końca, Google zapowiada dalsze rozwijanie technologii by nasze reklamy miały jak najmniej fałszywych kliknięć.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Zaloguj się, lub wypełnij poniższe pola, aby dodać komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany