Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Festiwal SEO – Byliśmy!

Festiwal SEO 2015 to trzecia już edycja cieszącego się rosnącą popularnością zlotu entuzjastów marketingu internetowego. Organizowana przez Artura Strzeleckiego impreza jak co roku miała miejsce w Katowickim oku miasta. Program festiwalu składał się w tym roku z 11 preelekcji przygotowanych przez specjalistów związanych z branżą SEM. Grzegorz Strzelec, menadżer zespołu SEO w Onet zaprezentował technologię History API, będącą rozwiązaniem problemu dynamicznych witryn zgodnych z SEO. Jest to ciekawa alternatywa po rezygnacji Google z indeksowania stron AJAX z technologią Escaped Fragments.

1

Slajd z prezentacji Grzegorza Strzelca

Mateusz Michalik z niemieckiej firmy AKM3 pokazywał aspekty optymalizacji wielojęzycznych witryn internetowych skierowanych na różne rynki. Udowodnił między innymi jak istotna jest implementacja oraz odpowiednia konfiguracja atrybutu „hreflang” na tego typu stronach.

New call-to-action
New call-to-action

2

Slajd z prezentacji Mateusza Michalika

Dixon Jones prezentował możliwości platformy Majestic SEO, między innymi w zakresie odpowiedniego identyfikowania i kategoryzowania sieci WWW. Pokazywał również skuteczność czynnika Trust Flow w narzędziach Majestic i porównywał je do Page Rank-u.

Ostatni na scenę wyszedł znany w branży SEO Kaspar Szymański, który kiedyś pracował w Google Search Quality Team. Zamiast prezentacji zaproponował panel Q&A. Było to najdłuższe i najciekawsze wystąpienie tego festiwalu. Pytań odnośnie kar nakładanych przez Google było bardzo dużo, a Kaspar odpowiadał na nie długo po zakończeniu preelekcji.

New call-to-action
New call-to-action

Na festiwalu odbył się również mini targ ze stoiskami firm oferujących usługi związane z pozycjonowaniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Majestic przy którym Dixon Jones prezentował możliwości tej platformy. Dziwił natomiast brak stoiska SeoStation, które było jednym z patronatów całego wydarzenia, a które na pewno cieszyłoby się niemałym zainteresowaniem.

Jeśli nie nie mogliście wziąć udziału w festiwalu organizatorzy przygotowali dal Was miłą niespodziankę w postaci prezentacji w PDF, płatnych Tweetem. Można je pobrać na tej stronie:

http://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2015-katowice

Mamy nadzieje, że Festiwal SEO 2016 będzie równie interesujący, a Arturowi Strzeleckiemu chcielibyśmy pogratulować doskonałej organizacji tego eventu.

New call-to-action
Zarejestruj się w Akademii Verseo

 

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany