Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Festiwal SEO – Byliśmy!

Festiwal SEO – Byliśmy! - zdjęcie nr 1

Festiwal SEO – Byliśmy! - zdjęcie nr 2

Festiwal SEO 2015 to trzecia już edycja cieszącego się rosnącą popularnością zlotu entuzjastów marketingu internetowego. Organizowana przez Artura Strzeleckiego impreza jak co roku miała miejsce w Katowickim oku miasta. Program festiwalu składał się w tym roku z 11 preelekcji przygotowanych przez specjalistów związanych z branżą SEM. Grzegorz Strzelec, menadżer zespołu SEO w Onet zaprezentował technologię History API, będącą rozwiązaniem problemu dynamicznych witryn zgodnych z SEO. Jest to ciekawa alternatywa po rezygnacji Google z indeksowania stron AJAX z technologią Escaped Fragments.

1

Slajd z prezentacji Grzegorza Strzelca

Mateusz Michalik z niemieckiej firmy AKM3 pokazywał aspekty optymalizacji wielojęzycznych witryn internetowych skierowanych na różne rynki. Udowodnił między innymi jak istotna jest implementacja oraz odpowiednia konfiguracja atrybutu „hreflang” na tego typu stronach.

2

Slajd z prezentacji Mateusza Michalika

Dixon Jones prezentował możliwości platformy Majestic SEO, między innymi w zakresie odpowiedniego identyfikowania i kategoryzowania sieci WWW. Pokazywał również skuteczność czynnika Trust Flow w narzędziach Majestic i porównywał je do Page Rank-u.

Ostatni na scenę wyszedł znany w branży SEO Kaspar Szymański, który kiedyś pracował w Google Search Quality Team. Zamiast prezentacji zaproponował panel Q&A. Było to najdłuższe i najciekawsze wystąpienie tego festiwalu. Pytań odnośnie kar nakładanych przez Google było bardzo dużo, a Kaspar odpowiadał na nie długo po zakończeniu preelekcji.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Na festiwalu odbył się również mini targ ze stoiskami firm oferujących usługi związane z pozycjonowaniem. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Majestic przy którym Dixon Jones prezentował możliwości tej platformy. Dziwił natomiast brak stoiska SeoStation, które było jednym z patronatów całego wydarzenia, a które na pewno cieszyłoby się niemałym zainteresowaniem.

Jeśli nie nie mogliście wziąć udziału w festiwalu organizatorzy przygotowali dal Was miłą niespodziankę w postaci prezentacji w PDF, płatnych Tweetem. Można je pobrać na tej stronie:

http://www.silesiasem.pl/festiwal-seo-2015-katowice

Mamy nadzieje, że Festiwal SEO 2016 będzie równie interesujący, a Arturowi Strzeleckiemu chcielibyśmy pogratulować doskonałej organizacji tego eventu.

 

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany