Ten tekst przeczytasz w 4 minuty

Brak komentarzy

7 najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć

7 najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć - zdjęcie nr 1

programy do obróbki zdjęć
7 najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć - zdjęcie nr 3

Spis treści

Czytasz teraz:

7 najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć

Zamknij

Robienie zdjęć to najlepszy sposób na zachowanie w pamięci szczęśliwych momentów. Dobre zdjęcie i kreacja mogą też zdecydować o odbiorze Twojego komunikatu marketingowego czy ogólnie skuteczności content marketingu. Ogromny wybór aparatów dostępnych na rynku zachęca do eksperymentowania oraz szukania nowych wyzwań w dziedzinie fotografii i tworzenia za jej pomocą nowych inspirujących obrazów dla klientów.

Dodatkowo, od pewnego czasu istnieje możliwość wykonywania rewelacyjnej jakości zdjęć za pomocą telefonów komórkowych. Jak jednak sprawić, aby Twoje zdjęcia wyglądały jeszcze lepiej?

Popularne programy do obróbki zdjęć

Niezwykle rzadko zdarza się, aby surowe zdjęcie nadawało się do publikacji w mediach społecznościowych. Nie ważne, czy chcesz schować je do szuflady, czy publikować je na swojej stronie czy blogu, warto zadbać, aby fotografia była estetyczna i zachwycała za każdym razem gdy na nią spojrzysz. W tym artykule zaprezentujemy Ci 7 najpopularniejszych programów do obróbki zdjęć. 

Adobe Photoshop CC

Klasyka gatunku. Nawet osoby, które nie mają zielonego pojęcia o obróbce zdjęć, choć raz w życiu o nim słyszały. Adobe Photoshop CC jest niezwykle zaawansowanym programem graficznym, który daje ogromne możliwości – szczególnie użytkownikom odznaczającym się kreatywnością. Adobe Photoshop CC spodoba się zarówno początkującym użytkownikom, jak i tym bardzo zaawansowanym, którzy w pełni wykorzystają jego potencjał. 

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Możliwości wykorzystania tego programu jest wiele. Dzięki temu narzędziu nie tylko wykonasz nawet najbardziej zaawansowany retusz zdjęć. Adobe Photoshop CC umożliwi Ci realizację złożonych projektów. Wraz z wykorzystaniem programu Adobe Illustrator program ten umożliwia wykonanie nowoczesnych projektów takich jak wizualizacje 3D. Jeśli czujesz, że ten program przerasta Twoje potrzeby, możesz skorzystać także z innego produktu od Adobe – Photoshop Elements.

GIMP

W przeciwieństwie do swojego poprzednika ten program jest bezpłatnym edytorem zdjęć. Nie jest to jednak fakt, który jakkolwiek wpływa na jego użyteczność. Dzięki narzędziu, jakim jest GIMP użytkownik ma możliwość uzyskać naprawdę zaskakujące efekty na swoich fotografiach. 

Największym minusem gimpa jest mało przejrzysty interfejs. Daje on jednak możliwość bardzo zaawansowanej pracy z zastosowaniem warstw, przezroczystości czy masek całkowicie za darmo. Początki z GIMP-em mogą być trudne – nie warto jednak zniechęcać się do tego narzędzia. Cierpliwość i samozaparcie sprawi, że użytkowanie tego programu po jakimś czasie stanie się czystą przyjemnością. 

Corel Paint Shop Pro

Ten program do obróbki zdjęć jest często zestawiany z produktem od Adobe, czyli Photoshopem. Corel Paint Shop Pro jest zaawansowanym edytorem zdjęć, który daje swoim użytkownikom wiele możliwości. Najnowsza wersja tego programu odznacza się lepszą wydajnością, szybkością oraz wsparciem dla plików RAW dla najnowszych modeli aparatów. 

W przeciwieństwie do wcześniej wspomnianego GIMP-a, narzędzie to posiada intuicyjny interfejs, który sprawia, że możesz rozpocząć pracę nad swoimi zdjęciami praktycznie od  zaraz. Jest on wprawdzie płatnym programem, jednak istnieje możliwość pobrania go w wersji testowej. Dzięki temu masz możliwość sprawdzenia jego funkcjonalności przed podjęciem decyzji o zakupie. 

Snapseed

Początkowo program ten był dedykowany użytkownikom iPhonów jednak z czasem stał się dostępnym również na Androidzie. Niestandardowy interfejs jest czymś, co zdecydowanie wyróżnia program Snapseed. Jest on różny od tych znanych z Adobe Photoshop CC czy Corel Paint Shop Pro. Ta aplikacja do obróbki zdjęć sprawdzi się zarówno w rękach amatora, jak i doświadczonego fotografa.

Możliwości jakie daje snapseed zaskakują nawet zawodowców. Dzięki obsłudze plików RAW narzędzie to doskonale poradzi sobie z profesjonalną i zaawansowaną obróbką zdjęć. Użytkownicy mają do dyspozycji różnego rodzaju filtry, takie jak: filtr HDR, tryb czarno – biały czy klisza retro. Dzięki nim za pomocą kilku kliknięć możliwe jest stworzenie imponujących obrazów. Ciekawą opcją jest umożliwienie zapisania ustawień używanych przy edycji zdjęć, dzięki czemu możesz wykorzystać je przy kolejnej obróbce. 

Pixlr

Nasze poprzednie propozycje były dedykowane zarówno początkującym jak i zaawansowanym użytkownikom programów do obróbki zdjęć. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś prostego, pozbawionego skomplikowanych funkcji powinieneś zainteresować się aplikacją jaką jest Pixlr. Program ten występuje w dwóch wersjach Pixlr X oraz Pixlr E. Różnią się one przede wszystkim poziomem zaawansowania narzędzi. 

Aplikacja występuje w wersji bezpłatnej, jednak jeśli chcesz skorzystać z jej bogatszej wersji możesz zdecydować się na zakup wersji rozszerzonej. Pixlr daje możliwość wykonania wielu akcji na zdjęciach, takich jak: dodawanie gotowych efektów czy obiektów, tworzenie kolaży, retusz zdjęcia, wycinanie, rysowanie i wiele innych. Prosty i intuicyjny interfejs sprawia, że edycja zdjęć staje się dziecinnie prosta.

Photopea

Kolejną propozycją jest darmowy program do obróbki zdjęć, jakim jest Photopea. Swoim wyglądem może przypominać użytkownikowi Photoshopa, jednak aplikacja ta jest dedykowana do osób, które nie są profesjonalistami. Zapewnia szybką edycję zdjęć – za pomocą kilku kliknięć wydrukujesz swoje zdjęcie, nałożysz na nie warstwy lub filtr oraz dodasz tekst. 

Aplikacja Photopea to webowy program, który nie tylko obsługuje pliki RAW, ale także te pochodzące z innych programów, jak Adobe Photoshop CC czy GIMP.  Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę, program został wzbogacony o obsługę akcji, które usprawniają pracę użytkowników za pomocą automatyzacji. Najnowsza wersja programu posiada nowe narzędzia do zniekształcania oraz zaznaczania całych obiektów.

Fotor

Fotor jest kolejną aplikacją działającą zarówno w przeglądarce, jak i jako aplikacja desktopowa. Jego głównym zastosowaniem jest retusz zdjęć. Powinien więc przypaść do gustu osobom, które zajmują się wykonywaniem portretów. Program ten posiada wiele funkcji, które mimo, że nie są mocno rozwinięte z pewnością mogą być wykorzystane do podstawowej obróbki fotograficznej.

Aplikacja jaką jest Fotor umożliwia łatwe i szybkie upiększenie fotografowanej osoby. Użytkownik ma też możliwość korygowania światła i cieni, jasności, kolorystyki czy ostrości zdjęcia. Zakładka Beauty zawiera w sobie funkcje takie jak: wybielanie zębów, korygowanie makijażu czy zmiana koloru oczu. 

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany