Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Co to jest remarketing dynamiczny w Google AdWords?

Co to jest remarketing dynamiczny w Google AdWords? - zdjęcie nr 1

Co to jest remarketing dynamiczny w Google AdWords? - zdjęcie nr 2

Co to jest remarketing dynamiczny i czym różni się od remarketingu w standardowej wersji? Dlaczego warto z niego korzystać? Co jest potrzebne, by remarketing dynamiczny zadziałał?

Re-marketing dynamiczny jest rozwinięciem re-marketingu standardowego.
obraz1.jpg
Narzędzie Google AdWords (Google Ads) umożliwia wyświetlanie reklamy śledzącej, pokazującej konkretny produkt lub produkty, które dany użytkownik zainteresował się wcześniej, odwiedzając Twoją stronę. Dzięki temu, że użytkownik widzi dokładnie to, co oglądał, remarketing dynamiczny pozwala budować potencjalną i rzeczywistą sprzedaż, nakłaniając użytkowników odwiedzających witrynę w przeszłości do powrotu i dokończenia zakupów. Bardzo często zdarza się tak, że podczas rozpoczynania zakupów musimy je nagle przerwać. Wychodzimy i zajmujemy się inną czynnością, zapominając o procesie zakupowym. Dzięki funkcjonowaniu remarketingu dynamicznego możemy bardzo szybko wrócić do produktu, którym byliśmy zainteresowani w sklepie, gdzie rozpoczęliśmy zakupy.
obraz2.jpg
Przed utworzeniem kampanii Re-Marketingu Dynamicznego, bardzo istotnym elementem jest umieszczenie tag’u remarketingowego AdWords na wszystkich stronach witryny. Strona musi przekazywać odpowiednie wartości, które będą wskazywały na konkretne produkty lub usługi. Dodanie tagu możne odbyć się poprzez Menadżera tagów lub za pomocą wklejenia konkretnego poleceń do kodu strony. Istnieje również możliwość dodania tagu za pomocą połączonego Google Analytics z naszym kontem Google AdWords. Robiąc to przez Google Analytics, poprzedzających kroków nie musimy wykonywać.
Krokiem bardzo istotnym w kampanii Re-Marketingu Dynamicznego jest określenie działalności, jaką reprezentuje Twoja witryna. Określony typ wybranej działalności rzutuje na parametry niestandardowe oraz układ reklam.
obraz3.jpgobraaz4.jpgobraz5.jpgobraz6.jpg
obraz7.jpgobraz8.jpgobraz9.jpgobraz10.jpg

Narzędziem, bez którego remarketing dynamiczny nie będzie działał jest Google Merchant Center. Usługa Google Merchant Center jest dostępna w Australii, Austrii, Belgii, Brazylii, Czechach, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Indiach, Japonii, Kanadzie, Meksyku, Niemczech, Norwegii, Polsce, Rosji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, USA, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.
obraz11.jpgobraz12.jpg
Aby uwieńczyć sukcesem tworzenie reklam śledzących remarketingu dynamicznego, musisz połączyć konto Google AdWords z kontem Google Merchant Center oraz utworzyć plik obejmujący produkty lub usługi, które chcesz reklamować. Plik w formacie .csv, .tsv, .xls lub .xlsx przesyłasz korzystając z Google Merchant Center.
Google AdWords dysponuje bardzo bogatym suportem, z którego warto korzystać. Teksty oraz filmy umożliwiają każdemu przyswajanie wiedzy w przystępny sposób.

Poniżej znajduje się link do filmu obrazujący działanie remarketingu dynamicznego:
https://www.youtube.com/watch?v=Qk_o83GMcQU

W re-marketingu dynamicznym wykorzystywane są dynamiczne reklamy displayowe. Istotnym elementem tworzenia reklam śledzących w Google AdWords (Google Ads) jest zapoznanie się z zasadami reklamowymi, aby treść i formatowanie było odpowiednie.
Tworząc reklamę dynamiczną, warto pamiętać, że również ona poza prezentowaniem produktu powinna swoją treścią przyciągać potencjalnego klienta. Google Merchant Center nagłówki oraz opisy produktów, które wyświetlane są w re-marketingu dynamicznym, automatycznie pobierane są z witryny. Dlatego bardzo ważne jest, aby nasza strona, która będzie prezentowała Twoje produkty lub usługi, została w odpowiedni sposób przygotowana do korzystania z narzędzi Google. Jeżeli chcesz aby klienci poświecili czas na zakupy w twojej witrynie, przygotuj wszystko dokładnie.

Przykłady reklam śledzących re-marketingu dynamicznego:
obraz13.jpgobraz14.jpg

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany