Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Jak sprzedawać więcej dzięki Amazon i Google? PORADNIK

Jak sprzedawać więcej dzięki Amazon i Google? PORADNIK - zdjęcie nr 1

Jak sprzedawać na Amazon - poradnik Nethansa x Verseo
Jak sprzedawać więcej dzięki Amazon i Google? PORADNIK - zdjęcie nr 3

Spis treści

Czytasz teraz:

Jak sprzedawać więcej dzięki Amazon i Google? PORADNIK

Zamknij

Pandemia zrewolucjonizowała branżę e-commerce. Wprowadzone restrykcje, konieczność zrewidowania planów budżetowych i celów biznesowych oraz szeroko pojęta niepewność wymusiły na przedsiębiorcach praktycznie natychmiastowe reakcje. Ci, którzy do tej pory działali jedynie w realu, zmuszeni byli przenieść biznesy do sieci. W ekspresowym tempie! A tendencja ta utrzyma się także w postpandemicznej rzeczywistości.

Czy wiesz, że…

Jak wynika z raportu Gemius „E-commerce w Polsce 2020”, aż 73% respondentów potwierdza, że w wyniku pandemii stali się e-konsumentami i chociaż raz dokonali zakupu online. To wzrost o 11 punktów procentowych w ujęciu rok do roku. Konsekwencje wzmożonego kupowania w sieci to przede wszystkim jeszcze większa konkurencyjność i bardziej zacięta walka o klienta, którego koszt pozyskania nieustannie rośnie. Według prognoz tendencja ta w najbliższych latach przybierze na sile. Firma analityczna Statista ocenia, że w 2024 roku sprzedaż detaliczna online na świecie osiągnie wartość 6,4 bln dolarów.

Dalszy rozrost rynku e-commerce to konieczność rozwijania marketplace’ów, w których klienci najchętniej dokonują transakcji na zachodnich rynkach. Jednym z nich jest na przykład Amazon, który wzmacnia swoją pozycję także w Polsce.

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Co to jest Amazon?

Amazon to największy na świecie, wielobranżowy sklep internetowy. Założony w 1994 roku przez Jeff’a Bezos’a, z początku był pierwszą księgarnią internetową. Obecnie na Amazon kupimy praktycznie wszystko, w tym także książki. Oprócz sprzedaży własnych produktów witryna udostępnia zasoby innym sprzedawcom.

Jak sprzedawać na Amazon?

Platforma Amazon Marketplace to świetny sposób na rozszerzenie swojej działalności o rynki międzynarodowe. Dzięki temu Twoją grupą docelową stają się klienci praktycznie ze wszystkich zakątków świata!

Czy wiesz, że…

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Pattern.com, Amazon jest głównym beneficjentem wzrostu sprzedaży internetowej w Niemczech. Aż 46% e-klientów przyznało, że w 2020 roku kupiło więcej produktów online niż w latach poprzednich, a 32% respondentów nabyło konkretny towar na Amazon.de, rezygnując z zakupów w sklepach stacjonarnych. Wzrost ruchu i sprzedaży w tym największym sklepie internetowym na świecie ma tendencję stałą. Specjaliści sugerują, że w najbliższych latach możemy spodziewać się umocnienia (już i tak silnej) pozycji Amazon między innymi na niemieckim rynku.

Konkurencja jest tu ogromna. Jak sprzedawać na Amazon, by robić to z zyskiem? Jak zmienić zasady działania, by zoptymalizować procesy, skalować biznes, zwiększyć sprzedaż i zaistnieć na arenie międzynarodowej?

Nethansa x Verseo

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań, zebrane zostały w materiale, który Verseo współtworzyło z firmą Nethansa.

Pobierz darmowy Whitepaper Nethansa & Verseo Jak zwiększyć marże na Amazon i w Google!

Dowiesz się z niego między innymi:

Mało? Gwarantujemy, że w tym obszernym i wartościowym merytorycznie wydawnictwie znajdziesz zdecydowanie więcej! Publikacja to nasza sprawdzona recepta na biznesowe działania w nowej e-rzeczywistości, podana w przystępnej formie. Sprawdź dane i przykłady, a zdobytą wiedzę przekładaj na śmiałe działania w swoim środowisku biznesowym! To się po prostu opłaca 🙂

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany