Spis treści
Czytasz teraz:
Google AdWords i produkty finansowe – case study kampanii
Zamknij
Google AdWords i produkty finansowe – połączenie idealne?
Tym, co pozwala ocenić skuteczność kampanii, jest ilość konwersji. Efektem udanej optymalizacji kampanii może być zmniejszenie ilości wyświetleń i kliknięć, zwiększenie kosztów prowadzenia kampanii przy jednoczesnym wzroście ilości konwersji o 70%. Ten case study wskazuje, że działania związane z optymalizacją kampanii podporządkowane powinny być właśnie zwiększeniu ilości konwersji. Jak się okazuje, reklama Google AdWords i produkty finansowe wspaniale się uzupełniają!
Rezultaty poprowadzenia Kampanii Google AdWords dla produktów finansowych!
Omawiany przypadek dotyczy kampanii prowadzonej dla firmy oferującej produkty finansowe. Informacja ta ma znaczenie ze względu na to, że reklamy w tej branży nie należą do tanich, a konkurencja jest znaczna. Przygotowana kampania kierowana była na sieć wyszukiwania i sieć reklamową. Początkowy jej budżet wynosił 12,5 tysiąca złotych, po optymalizacji wzrósł do 15 tysięcy. Na optymalizację kampanii składały się następujące działania: selekcja i dobór najbardziej efektywnych treści reklam, słów kluczowych i dokonywania wykluczeń, testowanie rozmaitych ustawień kampanii (wyświetlanie na urządzenia mobilne, a także pora dnia i tygodnia wzmożonych lub ograniczonych wyświetleń). Osobna optymalizacja została przeprowadzona także dla kampanii w sieci reklamowej. Dotyczyła ona przede wszystkim wyboru najlepszych miejsc docelowych oraz odpowiedniego kierowania na zainteresowania i tematy. Celem tak przeprowadzonej było dotarcie do osób zainteresowanych usługami klienta.
Rezultat przeprowadzonych zmian optymalizacyjnych widoczny jest na poniższym zestawieniu. Selection 1 przedstawia dane dla kampanii sprzed optymalizacji, Selection 2 to wyniki osiągane przez kampanię po przeprowadzeniu optymalizacji.
Efekty widać jak na dłoni!
Kampanię sprzed optymalizacji określić można jako mającą dużą ilość wyświetleń (wskaźnik impr) i kliknięć (clicks). Oba wskaźniki zostały obniżone o kilkadziesiąt procent. Było to efektem „przeglądu” słów kluczowych dla kampanii i wprowadzenia wykluczeń. Wyraźne obniżenie ilości wyświetleń (impr) wskazuje na to, że reklama w bardziej precyzyjny sposób została dopasowana do konkretnych zapytań internautów. Przełożyło się to na eliminację wyświetleń na nieprecyzyjne lub niezwiązane z ofertą firmy hasła, owocujące przypadkowymi kliknięciami, nieprowadzącymi do dokonania transakcji, lecz generującymi wydatki. Optymalizacja treści reklam sprzyja eliminacji niekonwertujących kliknięć w reklamy. Efektem optymalizacji stał się wzrost wskaźnika CTR – relacji wyświetleń reklamy i kliknięć na nią. Wzrósł on o 100% (wskaźnik CTR). Wcześniej reklamy były często wyświetlane (nawet w relatywnie przypadkowych kontekstach), nie były jednak na tyle interesujące, by zachęcać do kliknięć (biorąc pod uwagę jak bardzo były widoczne).
Porównując średni koszt za kliknięcie sprzed i po przeprowadzeniu optymalizacji można dostrzec, że wzrósł on. Jest to także efekt rezygnacji z reklam na wyrażenia o znikomej ilości wyszukiwania i bardzo niedużej konkurencyjności (lub praktycznie jej braku). Eliminacja takich nieprzydatnych z promocyjnego punktu widzenia reklam przełożyła się na statystyki dotyczące ceny za kliknięcie. W tym przypadku kampania Google AdWords i produkty finansowe zagrały ze sobą doskonale!
Celem przeprowadzonej optymalizacji kampanii stało się zwiększenie ilości konwersji. Przed jej dokonaniem wskaźnik konwersji wynosił 0,5%, po optymalizacji wzrósł do ok. 2,4% – oznaczało to zmianę parametru conv rate o 374%. Sama ilość konwersji wzrosła o 70%. Mnożąc ilość konwersji i średnią wartość transakcji uzyskuje się informację o tym, jaką korzyść przyniosła optymalizacja kampanii dla klienta.
Bądź pierwszym który napisze komentarz.