Ten tekst przeczytasz w 5 minut

Co daje konto LinkedIn Premium – 5 powodów

Rodzaje kont LinkedIn Premium – co wybrać?

Posiadasz konto na Linkedin? Jeszcze nie? To radzimy, zakładaj czym prędzej!

Szczególnie jeśli prowadzisz swój biznes, jesteś managerem lub obejmujesz inne stanowisko decyzyjne. Profil na tym medium społecznościowym to obecnie must have.

Linkedin rośnie w siłę i w kontekście rozwoju biznesu, stanowi całkiem zgrabne narzędzie. Coraz więcej osób dostrzega w Linkedin potencjał nie tylko rekrutacyjny, ale także silnie sprzedażowy i marketingowy.

Konto podstawowe na Linkedin jest bezpłatne i jeszcze w ostatnich miesiącach nie różniło się znacznie od konta Premium. Dopiero od niedawna Linkedin zaczął wprowadzać zmiany, które mają na celu zmniejszenie możliwości konta podstawowego (np. ucięcie zasięgu wyszukiwania kontaktów) a wzbogacanie możliwości konta premium (np. możliwość sprawdzenia kto i kiedy oglądał nasz profil)

Ile kosztuje konto LinkedIn Premium?

Linkedin oferuje aż 4 plany Premium, w zależności od celu w jakim chcemy używać platformy, mamy do wyboru:

  • Konto Kariera – dla tych, którzy poszukują pracy (pierwszy miesiąc bezpłatny, później wybierając subskrypcję miesięczną płacimy 99,99 zł za miesiąc a jeśli roczną 79,99zł za miesiąc (959,88 PLN rocznie – płatność z góry).
  • Konto Biznes – dla profesjonalistów, którzy chcą rozszerzyć swoje konto o  kilka dodatkowych funkcji i tym samymrozwinąć swoją sieć znajomych lub zarządzać swoją reputacją (w tym przypadku także mamy bezpłatny pierwszy miesiąc, następnie koszt to 199,99zł w rozliczeniu miesięcznym lub 149,99 PLN* / miesiąc (jeśli rozliczamy się rocznie).
  • Konto Sprzedaż znane jako Sales Navigator – dla tych, którzy chcą skutecznie znaleźć klientów. Plan ten można wykupić dla jednej osoby, zespołu lub całego przedsiębiorstwa (cena dla jednej osoby obejmuje bezpłatny miesiąc subskrypcji a następnie 299,98zł/miesiąc lub przy zakupie na cały rok 239,99zł/miesiąc, dając łącznie 2 879,89 PLN rocznie).
 • Konto Zatrudnienie – dla firm, których celem jest szybsze znalezienie i zatrudnienie nowych kandydatów (jest to najdroższy pakiet, który po miesiącu bezpłatnego użycia kosztuje 399,98zł na miesiąc a przy rocznej subskrypcji (3 839,88 PLN rocznie – 319,99zł/miesiąc.

W niniejszym wpisie skupimy się na dwóch planach Premium: Biznes oraz Sprzedaż (Sales Navigator).

Dla prywatnej osoby jest to niezaprzeczalnie duży wydatek. Jeżeli jednak dobrze zaplanujemy swoje działania i wykorzystanie funkcji kont Premium taka inwestycja na pewno nam się zwróci. Jak więc najlepiej wykorzystać potencjał kont Premium na Linkedin?

Poznaj zalety profilu LinkedIn Premium

Jeżeli po przeczytaniu poniżej wymienionych i opisanych zalet, stwierdzisz, że TAK, tego właśnie Ci brakuje na Linkedin, żeby sprawniej działać, to wychodzi na to, że opłaca Ci się wykupić konto Premium.

 • Możliwość wyszukiwania kontaktów 3 stopnia

Wcześniej dostępna była również dla kont podstawowych, obecnie, po zmianach Linkedin, jest tylko dostępna dla kont Premium.

rodzaje kont linkedin premium

Kim są kontakty 3 stopnia na Linkedin?

Zacznijmy od tego, że kontakty 1 stopnia, to nasi znajomi, z którymi jesteśmy połączeni już w sieci Linkedin. Kontakty 2 stopnia, to znajomi naszych znajomych. (im więcej znajomych mamy tym większa jest też nasza sieć kontaktów drugiego stopnia) Kontakty 3 stopnia są więc zupełnie niezależne. Są to osoby, można powiedzieć “obce”, z którymi nie mamy wspólnych znajomych, jednak często chcemy z nimi nawiązać kontakt.

Kiedy przyda Ci się ta dodatkowa funkcja?

Kontakty 3 stopnia, to szczególnie ważne kontakty w kontekście sprzedażowym. Wśród swoich znajomych mamy najczęściej osoby ze swojej lub podobnej branży, o podobnym doświadczeniu itd. Często się jednak zdarza, że aby dotrzeć do naszej grupy docelowej, będziemy musieli szukać osób w zupełnie innej branży niż działamy, z innym doświadczeniem. Jeżeli tak jest w Twoim przypadku, wtedy już wiesz, że ta dodatkowa funkcja Ci się przyda!

 • Dodatkowe możliwości wyszukiwania

Zaawansowane wyszukiwanie, z dodatkowymi filtrami jest dostępne w wersji Sales Navigator. Oprócz filtrów, które mamy w podstawowej wersji, dochodzi więcej możliwości wyszukiwania osób. Jeśli więc mamy dobrze określoną grupę docelową, Sales Navigator umożliwia nam dokładne wyszukanie osób, które odpowiadają jej kryteriom.

filtry linkedin

Dodatkowo, po wyszukaniu możemy przefiltrować daną grupę osób i znaleźć tylko te, które, np. w ostatnich 3 miesiącach zmieniły pracę, w ostatnim miesiącu opublikowały coś na Linkedin, osoby, które mają takie samo doświadczenie jak my, lub też osoby, które śledzą nasz firmowy fanpage.

targetowanie linkedin

Kiedy przydadzą Ci się dodatkowe możliwości wyszukiwania?

Te dodatkowe opcje pozwolą Ci lepiej targetować swoją grupę odbiorców. A jeżeli planujesz sponsorować treści firmowe, pozwoli dobrze dopasować kierowanie reklam na LinkedIn. Lepsze sprecyzowanie danej grupy odbiorców umożliwia także przejrzenie treści jakie publikują i w jakie się angażują, na podstawie których możesz zaplanować treści, które zamierzasz wykorzystywać w swojej strategii komunikacji.

 • Możliwość zapisania wyszukiwań/ konkretnych kontaktów

Po wyszukaniu danej grupy odbiorców, która nas interesuje, możemy ją zapisać. Możemy więc tworzyć sobie listy leadów, które pasują do danych kryteriów (np. grupę managerów IT w branży Komputery i oprogramowanie, którzy byli aktywni na Linkedin w ostatnich 30 dniach, są z Wrocławia a ich profile zawierają słowa kluczowe takie jak system SaaS – całkiem konkretne ukierunkowanie!) Linkedin podpowiada nam podobne osoby, do tych, które wcześniej wyszukiwaliśmy. Dodatkowo, możemy śledzić aktywność zapisanych osób i angażować się w ich publikacje na bieżąco.

 • InMail w cenie

InMail, czyli wiadomość do osoby, która nie jest w sieci naszych kontaktów, jest możliwe tylko dla profili Premium. Chcąc wysłać takową, musimy dodatkowo zapłacić. Wykupując profil Premium mamy określoną liczbę InMaili w pakiecie, która aktualizuje się co miesiąc, więc jeśli nie zużyjemy danej liczby w pierwszym miesiącu, przechodzi ona na drugi (w drugim uzyskujemy także nową pulę).

 • Złote oznaczenie profilu

Według Linkedin profile osób z kontem premium, są częściej odwiedzane (nawet do 6x w przypadku Sales Navigator). I pewnie wielu z nas przyzna, że złota odznaka działa! Poprawia wizerunek zarówno osoby jak i firmy, w której dana osoba pracuje.

Inne korzyści złotej ikonki LinkedIn Premium

Osoba, która ma nią oznaczony profil zapłaciła za konto premium, dlatego kontaktując się z nami (zapraszając do znajomych, pisząc inmaila) prawdopodobnie wie co robi i dlaczego to robi! Z własnego doświadczenia Verseo, możemy powiedzieć, że osoba wiadomości wysyłane od osoby z kontem premium były częściej otwierane, a osoby zapraszane często bardzo chętnie nawiązywały kontakt i były otwarte na rozmowę.

Jeśli uważasz, że przydadzą Ci się dodatkowe funkcjonalności jakie oferuje Linkedin dla kont Premium – wypróbuj je najpierw za darmo pierwsze 30 dni i zobacz czy odnajdujesz się w tym świecie. Dla niektórych okazuje się to zupełnie nieprzydatne, dla innych są to narzędzia, które używają na co dzień.

Kto powinien mieć konto premium?

Jeśli zastanawiasz się kto w Twojej firmie powinien mieć konto premium, podpowiadamy. Nie musi mieć konta premium każda osoba w firmie. Ważne aby całkowicie wykorzystać potencjał jaki dają narzędzia dostępne w płatnej wersji, dlatego osoba, która będzie miałą konto premium, powinna umieć go używać. Konto premium sprawdzi się dla managerów i właścicieli firm, którym to ułatwi zawieranie wartościowych znajomości. Dodatkowo, osoby odpowiedzialne za sprzedaż czy kontakt z klientem, a także rekruterzy też na pewno skorzystają z tych płatnych opcji.

Czujesz, że przydałaby Ci się wiedza Krok po Kroku jak działać na Linkedin? – Ściągnij za darmo nasz poradnik – skuteczne działania na Linkedin

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Komentarze

 1. Ela

  Dzięki za wyjaśnienie. Dodatkowo zwracam uwagę na słowo „funkcjonalności”, które nie istnieje w użytym przez Państwa kontekscie. To błąd. Chodzi Państwu o funkcje. Warto używać poprawnej formy 😉

 2. Aga

  Mam pytanie. A co jeśli mam sales Navigator i postanowię zmniejszyć sobie konto do Bussines?
  Moje kontakty/konwersacje znikną? Zastanawiam się, czy mogę „pobawić się” 1 miesiąc większy zakres późnej mniejszy, żeby sprawdzić z czego chcę korzystać, jednocześnie nie tracąc efektów swojej pracy.

  • Maciej Popiołek

   Hello 🙂 Nawiązane kontakty nie znikną bo są przypisane do profilu, ale konwersacje przeprowadzane przy pomocy Sales Navigatora już owszem. Jeżeli stworzono listy leadów itd w SN to one również znikną. Przy sprzedaży Bussines raczej się nie sprawdzi.

 3. Iza

  Hej! A czy Sales Navigator można połączyć z profilem firmowym i dotrzeć do osób, które zainteresowały treści na profilu firmowym?

  • Maciej Popiołek

   Konto Sales Navigator jest połączone z kontem prywatnym. Można więc np. wyszukać osoby, które followują daną firmę a więc są zainteresowane treściami jakie publikuje. 🙂

 4. Michal

  Bardzo dobry artykuł. A czy konto Sprzedaż naprawdę sprawdza się w Polsce? W sensie czy kampanie mają
  przełożenie na realne leady i kupujących klientów?

  • Dominika Mączka

   Cześć Michał! Samo konto Sprzedaż może mieć przełożenie na leady tylko jeśli będziemy je wykorzystywać i rzeczywiście działać według wcześniej przemyślanej strategii sprzedażowej. Jednak samo wykupienie konta nie gwarantuje sukcesu.
   Konto Premium Sprzedaż to coś zupełnie innego niż kampania reklamowa na Linkedin – której już efekty możemy śledzić w managerze reklam. I wtedy tak, takie kampanie, dobrze optymalizowane, mogą mieć przełożenie na realne leady i klientów. Więcej o reklamie na Linkedin możesz poczytać tutaj: https://verseo.pl/oferta/reklama-na-linkedin/
   Dzięki! 🙂

 5. Szef

  Zatrudniałem pracowników, przeważnie mają konto nalinkedin, tylko niestety nie znają się na swojej robocie, ale kontakty mają super

Powiązane artykuły

Google Analytics a WordPress – dlaczego warto?
Olga Badeusz

Google Analytics a WordPress – nie czekaj! WordPress jest to oprogramowanie służące do tworzenia witryn, blogów i aplikacji – inaczej […]

Video content marketing – czy warto go wdrożyć do promocji biznesu?
Dominika Słomka

Video content marketing to wciąż nowy sposób na to, żeby zdywersyfikować swoje działania promocyjne i wyjść naprzeciw zmieniającym się trendom […]

jak rozkręcić sklep internetowy
Jak rozkręcić sklep internetowy?
Maciej Popiołek

Zakupy w internecie wyraźnie zyskują na popularności – coraz więcej Polaków docenia ich zalety, przełamując swoje uprzedzenia czy też przyzwyczajenia. […]

poradniki z marketingu
Poradniki z marketingu – baza sprawdzonej wiedzy
Maciej Popiołek

Regularnie publikowane przez nas artykuły eksperckie cieszą się popularnością wśród menedżerów firm powiązanych nie tylko z branżą marketingową. Niemal każde […]

Black Friday – jak przygotować swój sklep internetowy?
Jakub Nowak

Każdy ma swój ulubiony czas w roku. Jedni z zegarkiem w ręku czekają na wakacje, inni z utęsknieniem wypatrują Świąt […]

reklama sklepu internetowego na facebooku
Reklama sklepu internetowego na Facebooku – czy warto?
Jakub Michalak

Czy wiesz, że Facebook powstał w 2004 roku? Jest już z nami tak długo, że coraz większej grupie osób trudno […]