Ten tekst przeczytasz w 6 minut

Brak komentarzy

Reklama salonu jubilerskiego

Reklama salonu jubilerskiego - zdjęcie nr 1

reklama salonu jubilerskiego

Branża jubilerska jest bardzo specyficzna. To rynek produktów luksusowych, których z pewnością nie kupuje się codziennie, a jednocześnie bardzo podatnych na trendy. Właściciele salonów jubilerskich nie mają łatwo, ponieważ rynek stale się rozrasta, co oznacza rosnącą konkurencję. Jak nie wypaść „z obiegu”, prowadząc znaną, tradycyjną markę? Jak przebić się na rynku, będąc nową marką? Podpowiadamy, jak może wyglądać reklama salonu jubilerskiego.

Pozycjonowanie dla salonu jubilerskiego 

Współczesny klient jest bardzo wymagający. Od sklepu, szczególnie takiego sprzedającego dobra luksusowe, oczekuje nie tylko najwyższej jakości produktów, ale również nienagannej obsługi i doświadczenia, które zapadnie mu w pamięć. Równie ważna jest dla niego również reputacja i wartości danej marki. Sprzedając wyroby jubilerskie, sprzedajesz również prestiż, dlatego w pierwszej kolejności warto zapracować na wizerunek solidnej i renomowanej firmy. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy na rynku, czy też działasz w branży od lat, SEO to podstawa. Tzw. pozycjonowanie obejmuje wszelkie działania nakierowane na zwiększenie widoczności sklepu w sieci, a w szczególności poprawę jej pozycji w wynikach wyszukiwania Google. To właśnie przez wyszukiwarkę można z łatwością dotrzeć do nowych klientów.

Współcześnie pozycjonowanie odbywa się przede wszystkim poprzez optymalizację strony internetowej, marketing treści (content marketing) oraz pozyskiwanie linków (link building). Dopiero połączenie wszystkich tych elementów może dać satysfakcjonujące wyniki. Wymaga to czasu i zaangażowania, ale daje długofalowe rezultaty. Reklama salonu jubilerskiego poprzez SEO pozwala przede wszystkim na stałe pozyskiwanie nowych klientów – wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania skieruje do Ciebie wiele osób zainteresowanych zakupem. O pozycjonowanie należy dbać stale i umiejętnie. Dlatego uzyskanie i podtrzymanie pożądanych rezultatów będzie wymagało zatrudnienia pracownika z odpowiednimi kwalifikacjami lub wynajęcia agencji.

Na jakie frazy warto pozycjonować salon jubilerski? Przede wszystkim na te szczegółowe, czyli tzw. long tail. We frazach ogólnych, takich jak „jubiler”, „biżuteria”, „salon jubilerski” konkurencja jest zbyt duża, dlatego trudno przebić się na sam szczyt. Bardziej szczegółowe frazy są wyszukiwane proporcjonalnie rzadziej, jednak dają też mniej wyników, co oznacza, że łatwiej o dobrą widoczność Twojego sklepu. Ponadto są one zazwyczaj wpisywane do wyszukiwarki przez osoby zdecydowane na zakup i takie które już dokonały wstępnej selekcji, dlatego ruch na stronie ma większe szanse przekuć się w zysk. Należy pamiętać, że biżuteria często kupowana jest na prezent, dlatego poza frazami opisującymi konkretne wyroby można stosować takie jak np. „prezent dla żony”, „prezent dla mamy”, „biżuteria na chrzest” itp. W przypadku działalności lokalnej nie należy zapominać również o frazach lokalizacyjnych (miasto, województwo, region).

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Reklama salonu jubilerskiego poprzez SEO – dlaczego warto?

Branża jubilerska w znacznym stopniu polega na incydentalnych klientach, ponieważ sprzedaje produkty luksusowe, na wyjątkowe okazje. Do takich osób najlepiej zaś dotrzeć przez wyszukiwarkę – to właśnie w niej współczesny klient poszukuje potrzebnych mu produktów i usług. Reklama salonu jubilerskiego za pośrednictwem SEO ma więc bardzo dużo sensu. Jej zalety to:

 • długotrwałe efekty – wysoka pozycja w Google stale generuje ruch na stronie i pozwala zdobyć nowych klientów,
 • szeroki odbiór – możliwość dotarcia do wielu użytkowników Internetu,
 • możliwość pozyskania klientów zdecydowanych na zakup,
 • budowanie rozpoznawalności marki,
 • większy prestiż – wysoka pozycja w Google kojarzona jest z firmami godnymi zaufania,
 • optymalizacja strony internetowej, m.in. pod względem funkcjonalnym,
 • zapełnienie witryny wysokiej jakości, wartościowymi treściami.

Współcześnie SEO to w zasadzie podstawa dla wszystkich działań marketingowych, dlatego z pewnością nie należy lekceważyć tej dziedziny. Warto również pamiętać, by zawsze zlecać pozycjonowanie fachowcom – to jedyny sposób na uzyskanie spodziewanych wyników i uniknięcie kosztownych błędów.

Reklama salonu jubilerskiego w Google Ads

Google dysponuje też bardzo rozbudowanymi narzędziami do płatnej promocji. Poprzez Google Ads (dawniej Adwords) można prowadzić kilka rodzajów kampanii, które są bardzo popularne wśród firm, niezależnie od branż, w których działają. Tego typu promocja może się sprawdzić bardzo dobrze również w przypadku reklamy salonu jubilerskiego. Na co warto zwrócić uwagę?

 • Reklama tekstowa (linki sponsorowane) to reklamy wyświetlane nad, pod lub obok organicznych wyników wyszukiwania. Korzystając z tego typu promocji możesz się znaleźć na pierwszej stronie wyników niezależnie od postępów w pozycjonowaniu. Warto stosować linki sponsorowane dla fraz, które są aktualnie popularne wśród użytkowników Google (można to sprawdzić np. za pośrednictwem narzędzia Google Trends). Należy jednak pamiętać, że im więcej reklamodawców jest zainteresowanych danym słowem kluczowym, tym wyższa będzie cena publikacji reklamy.
 • Reklama produktowa (Product Listing Ads) dotyczy konkretnych towarów. Wyświetla się w górnej części strony  z wynikami wyszukiwania i prezentuje ich zdjęcia wraz z cenami. Kliknięcie natychmiast przenosi klienta do sklepu. To bardzo dobra forma reklamy sklepu jubilerskiego, ponieważ pozwala na zaprezentowanie walorów produktów.
 • Google Display Network to sieć, która umożliwia publikowanie reklam graficznych. To przede wszystkim bannery zamieszczane na stronach spełniających kryteria określone przez reklamodawcę w ustawieniach kampanii. To metoda pozwalająca na zwiększenie rozpoznawalności marki i trafienie do wielu nowych klientów. W GDN znajdziemy większość dostępnych witryn – od wp.pl i onetu po najmniejsze blogi.
 • Remarketing to metoda również polegająca na wyświetleniu treści graficznych, ale skierowana do osób, które już odwiedziły daną stronę internetową. W zależności od potrzeb możesz skierować ją do byłych klientów albo do osób, które nie dokonały zakupu. Tego typu działania często okazują się bardzo skuteczne!

Niezależnie od rodzaju reklama Google oferuje korzystne modele rozliczenia i pozwala samodzielnie decydować o budżecie kampanii. Jest też elastyczna – za jej pomocą można prowadzić działania zarówno na małą, jak i na dużą skalę.

Reklama bezpośrednio w wyszukiwarce to jedno z najpopularniejszych rozwiązań stosowanych przez firmy. Google Ads daje jednak reklamodawcom znacznie szersze możliwości i co najważniejsze, oferuje bardzo dobrą skuteczność w zakresie zwiększania ruchu na stronie, zdobywania nowych klientów, budowania wizerunku marki itd. Na tę formę promocji warto zwrócić uwagę ze względu na:

 • kilka rodzajów kampanii,
 • możliwość osiągnięcia różnych celów,
 • możliwość profilowania – rozbudowane opcje umożliwiają dotarcie do grupy docelowej,
 • korzystny model rozliczenia – za kliknięcie (Pay Per Click),
 • dostęp do narzędzi analitycznych i statystyk.

Możliwość dokładnego sprecyzowania grupy docelowej sprawia, że reklamy Google Ads można kierować zarówno do kobiet, które najczęściej noszą biżuterię, jak i do mężczyzn, którzy często są jej nabywcami. Dobrze ustawione kampanie mogą zaś bardzo korzystnie wpłynąć na Twoje zyski!

Facebook Ads – reklama salonu jubilerskiego na Facebooku

Jak wspomniano na początku, sprzedając biżuterię, sprzedajesz również prestiż. Dlatego reklama salonu jubilerskiego zawsze powinna być przemyślana i mieć swój udział w kreowaniu wizerunku firmy. W tym pomagają również media społecznościowe – np. Facebook, który pod względem liczby użytkowników nie ma sobie równych (w Polsce jest to 16 milionów). Profil sklepu na tej platformie pozwoli nie tylko prowadzić dowolną narrację, budując renomę firmy, ale również nawiązać bezpośrednią relację z klientami. W dzisiejszych czasach jest to zaś niezwykle istotne.

Facebook umożliwia również korzystanie z rozmaitych narzędzi służących do płatnej promocji. Może być ona skupiona na zwiększaniu ruchu na stronie Twojej firmy, zdobywaniu „fanów” jej profilu na Facebooku czy po prostu poprawianiu widoczności postów. Mnogość ustawień kampanii pozwala z nią dotrzeć do zamierzonej grupy docelowej. Facebook nie stosuje minimalnego limitu budżetu, co ułatwia działanie za jego pośrednictwem nawet bardzo małym firmom z niewielkimi budżetami. Jednocześnie ceny reklam są przystępne.

Facebook Ads dla salonu jubilerskiego – dlaczego warto?

Czy reklama salonu jubilerskiego na Facebooku ma sens? Jak najbardziej. Każdego dnia z tego portalu korzystają miliony Twoich potencjalnych klientów, dlatego warto się do nich zwrócić w bezpośredni sposób. Ta forma promocji jest ceniona m.in. za:

 • możliwość precyzyjnego ustawienia kryteriów reklam – łatwość dotarcia do grupy docelowej,
 • brak minimalnego budżetu,
 • łatwość skalowania i prowadzenia reklamy lokalnej,
 • kilka dostępnych formatów reklamy,
 • możliwość budowania wizerunku i zdobycia rozpoznawalności,
 • możliwość budowania i podtrzymywania relacji z klientami.

Z kontem na Facebooku warto połączyć Instagram, który skupia się na treściach wizualnych, a więc bardzo istotnych w branży jubilerskiej. Platforma również umożliwia płatna reklamę ,a zasady jej prowadzenia są bardzo podobne do tych facebookowych.

Reklama salonu jubilerskiego na Pinterest

Pinterest to kolejna platforma skupiająca się na treściach wizualnych, jednak w trochę odmienny sposób. Jej użytkownicy zamiast dzielić się uchwyconymi chwilami ze swojego życia, gromadzą i udostępniają rozmaite inspiracje. Czy nie brzmi to jak wymarzone miejsce do reklamy salonu jubilerskiego? Użytkowniczkami portalu są przede wszystkim młode kobiety, a popularna jest m.in. tematyka ślubna. Dlatego warto tu promować pierścionki zaręczynowe, obrączki, a także biżuterię dedykowaną pannom młodym. Sprawdzić się może również reklama prezentów na chrzest, roczek, komunię itp., ponieważ dużą grupę użytkowniczek platformy stanowią matki.

Twój profil na Pintereście powinien być estetyczny i przemyślany. Należy pamiętać o regularnym zamieszczaniu inspirujących postów. Portal umożliwia umieszczanie w nich bezpośrednich odnośników do sklepu, a także rozmaitych ważnych informacji, dlatego jest bardzo skuteczny w pozyskiwaniu ruchu na stronie www.

Pinterest dla salonu jubilerskiego – dlaczego warto?

Pinterest cechuje się dość dużą publicznością. W Polsce korzysta z niego ok. 2,6 miliona użytkowników, a ok. ¾ to kobiety. Reklama salonu jubilerskiego na tej platformie może być bardzo skuteczna również ze względu na:

 • trwałość postów – ich cykl życia jest znacznie dłuższy niż w przypadku innych portali społecznościowych, ponieważ portal służy do gromadzenia pomysłów na przyszłość,
 • wysoką skuteczność w przekierowywaniu użytkowników do sklepu,
 • dostępność kampanii nakierowanych na osiąganie rozmaitych celów,
 • przystępne koszty kampanii,
 • dostęp do danych statystycznych – możliwość sprawdzenia skuteczności promocji.

Chcesz budować wokół swojej firmy społeczność, a jednocześnie zwiększyć świadomość marki i zdobyć nowych Klientów? Reklama na Pintereście może być bardzo dobrym wyborem, szczególnie jeśli będzie prowadzona przez fachowca.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany