Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Brak komentarzy

Google Ads czyli Rebranding Google AdWords!

Google Ads czyli Rebranding Google AdWords! - zdjęcie nr 1

Google Ads czyli Rebranding Google AdWords! - zdjęcie nr 2

Nowe marki Google – Google Ads nadchodzi!

Właśnie mija 18 lat od powstania środowiska reklamowego Google Adwords. Przez ten czas system reklamowy Google zmienił się nie do poznania. Z roku na rok powiększana była ilość kanałów reklamowych, a wraz z poszerzającą się wiedzą Google na temat użytkowników internetu, dochodziły nowe możliwości kierowania reklam pozwalające na docieranie do potencjalnie zainteresowanych klientów z ogromną precyzją.

W dniu dzisiejszym na CEE Agency Days w Rydze nasi specjaliści Adwords z załogi Verseo mieli okazję usłyszeć z pierwszej ręki najnowsze wieści od naszego partnera z Mountain View. Google ogłosiło dziś powstanie nowych marek swoich produktów reklamowych: Google Ads, Google Marketing Platform, and Google Ad Manager.

google ads

Google Adwords staje się Google Ads

Google Adwords aktualnie to nie tylko reklamy w sieci wyszukiwania. Przez ostatnie 18 lat kanały promocji zostały rozszerzone między innymi o największą na świecie sieć reklamy display, reklamę video na YouTube, promocję na Gmailu oraz o rozszerzony zakres możliwości prezentowania firmy w Google Moja Firma. W związku z tym Google postanowiło scalić ogół narzędzi reklamowych pod nową marką Google Ads, a nie jak wcześniej Adwords, które kojarzy się głównie z wyszukiwarką. Pytanie czy klienci nie pogubią się w zmieniającym się nazewnictwie i w gąszczu nowych technologii, zmian w funkcjonowaniu narzędzi i rozwiązań proponowanych masowo przez Google? Na tym polega nasza rola jako agencji, aby prowadzić klienta, tłumaczyć nowe pojęcia oraz dobierać adekwatne dla jego biznesu rozwiązania z bogatej oferty Google.

Google w ramach Google Ads ma uruchomić nowy typ kampanii dedykowany dla lokalnych małych biznesów. Kampanie te mają być oparte o machine learning. Czy będzie to zmodyfikowana wersja Adwords Express wykorzystująca nowy algorytm zarządzający stawkami czy całkowicie nowe rozwiązanie? Na te pytania odpowiedzi jeszcze nie znamy, ale z pewnością przekonamy na przestrzeni najbliższych tygodni.

Google Marketing Platform oraz Google Ad Manager – dla marketerów i wydawców

Zapowiedziane zostało również połączenie Google Analytics 360 oraz DoubleClick. Połączenie ma wspomóc optymalizację kampanii działających pod platformą DoubleClick. Machine Learning wspomagany przez bieżącą analizę danych i rezultatów kampanii przynosi wymierne skutki dla klientów, stąd też Google postanowiło wspomóc zespoły marketingowe łącząc kilka narzędzi w jedno. Czy ułatwi to codzienną pracę agencjom oraz działom marketingowym? Czas pokaże.

Zmiany mają ułatwić pracę w środowisku Google także dla wydawców. DoubleClick for Publishers i DoubleClick Ad Exchange mają zostać połączone w Google Ad Manager.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany