Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Pokemon Go – łap je dla swojego biznesu!

Pokemon Go – łap je dla swojego biznesu! - zdjęcie nr 1

Pokemon Go – łap je dla swojego biznesu! - zdjęcie nr 2

Internet wprost oszalał na punkcie gry Pokemon Go, będącej efektem współpracy firmy Niantic (start-up, który wcześniej stworzył Ingress) oraz Nintendo. W Polsce gra nie jest jeszcze dostępna oficjalnymi kanałami (Google Play i App Store), jednak już pochłonęła tysiące młodszych i starszych użytkowników smartfonów. No tak… ale jakie to ma znaczenie dla biznesu?

Twórcy Pokemon Go póki co nie udostępniają możliwości reklamowania się bezpośrednio  w aplikacji, jednak konstrukcja i forma rozgrywki pozwala na to, aby podjąć próbę wykorzystania go jej już teraz, zanim zabierze się za to konkurencja. Zacznijmy więc od podstaw – na czym polega Pokemon Go? Po stworzeniu postaci, awatar trafia na mapę okolicy i za pomocą GPS na naszym telefonie, namierza kolejne Pokemony. Naszym zadaniem jest je złapać i zamknąć w Poke Ballu. Ponadto, poruszając się dalej po mapie, znajdziemy również Pokestopy i sale walk, w których możemy zmierzyć się z innymi graczami.

Ok… ale co to ma wspólnego z marketingiem? To proste – social media!

Poszukiwanie nowych pokemonów motywuje do spacerów i odkrywania nowych lokalizacji, a jako że gra jest aktualnie “bardzo trendy”, gracze chętnie dzielą się informacjami dotyczącymi Pokestopów oraz miejscami, w których znaleźli i dodali do swojej kolekcji nowe Pokemony.

Doskonałym przykładem wykorzystania potencjału Pokemon Go jest pomysł schroniska Muncie Animal Shelter, który na swoim facebooku  zaprasza na szukanie pokemonów podczas wyprowadzania psów ze swojej placówki. Na szczególną uwagę zasługuje tu hasło “Just come to the front desk and say you are here for Pokemon Dogs!”.

Wykorzystując tę wiedzę, łatwo zaprosić ich do swojego biznesu – odpalając grę na swoim smartfonie i dzieląc się znaleziskami z okolic swojego biura (oby to był ten najrzadszy gatunek sympatycznego stworka!), już wkrótce staniecie się świadkami prawdziwych pielgrzymek zarówno nastolatków, jak i “tej starszej młodzieży”, która już jakiś czas temu świętowała trzydziestolecie.

Pssst… Plotka biurowa niesie, że w okolicach Verseo panoszy się Pikachu!

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany