Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Pliki danych w Google Zakupy

Pliki danych w Google Zakupy - zdjęcie nr 1

Pliki danych w Google Zakupy - zdjęcie nr 2

Jeśli planujesz wykorzystywanie pliku danych w Google Zakupy, a nie wiesz co i jak, to koniecznie przeczytaj ten wpis. Z nami oswoisz pliki danych Google Zakupy.

Pliki danych Google Zakupy – co to jest?

(Dalszą część artykułu znajdziesz pod formularzem)

Wypełnij formularz i odbierz wycenę

Zapoznamy się z Twoim biznesem i przygotujemy indywidualną ofertę cenową na optymalny dla Ciebie mix marketingowy. Zupełnie za darmo.

Twoje dane są bezpieczne. Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Plik danych składa się z listy produktów wykorzystujących grupy atrybutów definiujących każdy z Twoich produktów w unikalny sposób. Atrybuty takie jak „stan” czy „dostępność”’ mogą mieć wartości standaryzowane lub zaakceptowane „odpowiedzi”. Mogą też być otwarte, z możliwością wstawienia własnej wartości, na przykład „identyfikator” lub „tytuł”. Dokładny opis z wykorzystaniem tych atrybutów umożliwi użytkownikom łatwiejsze wyszukiwanie Twoich produktów.

Jest wiele zasad określających, jak stosować każdy z atrybutów i jak często aktualizować dane produktu. Warto się z nimi zapoznać.

Wybór właściwego formatu pliku

Ważne, aby podczas tworzenia nowego pliku danych wybrać format, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania jako sprzedawcy. Obsługiwane formaty to tekst (.txt) i XML (.xml). Małym sprzedawcom zalecamy zazwyczaj korzystanie z formatu .txt, ponieważ nie wymaga on dużej wiedzy technicznej. Plik danych w formacie .txt możesz łatwo utworzyć za pomocą edytora arkuszy kalkulacyjnych, jak np. Microsoft Excel. Jeśli korzystasz z Arkuszy Google, możemy wygenerować arkusz kalkulacyjny z wypełnionego przez Ciebie szablonu lub możesz przesłać istniejący arkusz kalkulacyjny.
Pełne informacje o atrybutach plików danych znajdziesz w Specyfikacji pliku danych.

W niektórych przypadkach reguły pliku danych mogą umożliwić Ci eksportowanie i przesyłanie bazy danych produktu w oryginalnej postaci oraz przekształcanie atrybutów i wartości bezpośrednio w Google Merchant Center, tak by spełniały one wymagania specyfikacji pliku danych.

pliki danych google zakupy

Uwaga: pliki danych to jeden ze sposobów na przesyłanie danych produktu do Merchant Center. Te dane możesz również przesłać za pomocą interfejsu Content API for Google Shopping lub zaimportować je z obsługiwanej platformy handlu elektronicznego.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany