Ten tekst przeczytasz w 1 minutę

Brak komentarzy

Pliki danych w Google Zakupy

Pliki danych w Google Zakupy - zdjęcie nr 1

Pliki danych w Google Zakupy - zdjęcie nr 2

Jeśli planujesz wykorzystywanie pliku danych w Google Zakupy, a nie wiesz co i jak, to koniecznie przeczytaj ten wpis. Z nami oswoisz pliki danych Google Zakupy.

Pliki danych Google Zakupy – co to jest?

Plik danych składa się z listy produktów wykorzystujących grupy atrybutów definiujących każdy z Twoich produktów w unikalny sposób. Atrybuty takie jak „stan” czy „dostępność”’ mogą mieć wartości standaryzowane lub zaakceptowane „odpowiedzi”. Mogą też być otwarte, z możliwością wstawienia własnej wartości, na przykład „identyfikator” lub „tytuł”. Dokładny opis z wykorzystaniem tych atrybutów umożliwi użytkownikom łatwiejsze wyszukiwanie Twoich produktów.

Jest wiele zasad określających, jak stosować każdy z atrybutów i jak często aktualizować dane produktu. Warto się z nimi zapoznać.

Wybór właściwego formatu pliku

Ważne, aby podczas tworzenia nowego pliku danych wybrać format, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania jako sprzedawcy. Obsługiwane formaty to tekst (.txt) i XML (.xml). Małym sprzedawcom zalecamy zazwyczaj korzystanie z formatu .txt, ponieważ nie wymaga on dużej wiedzy technicznej. Plik danych w formacie .txt możesz łatwo utworzyć za pomocą edytora arkuszy kalkulacyjnych, jak np. Microsoft Excel. Jeśli korzystasz z Arkuszy Google, możemy wygenerować arkusz kalkulacyjny z wypełnionego przez Ciebie szablonu lub możesz przesłać istniejący arkusz kalkulacyjny.
Pełne informacje o atrybutach plików danych znajdziesz w Specyfikacji pliku danych.

W niektórych przypadkach reguły pliku danych mogą umożliwić Ci eksportowanie i przesyłanie bazy danych produktu w oryginalnej postaci oraz przekształcanie atrybutów i wartości bezpośrednio w Google Merchant Center, tak by spełniały one wymagania specyfikacji pliku danych.

pliki danych google zakupy

Uwaga: pliki danych to jeden ze sposobów na przesyłanie danych produktu do Merchant Center. Te dane możesz również przesłać za pomocą interfejsu Content API for Google Shopping lub zaimportować je z obsługiwanej platformy handlu elektronicznego.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany