Ten tekst przeczytasz w 3 minuty

Nowa platforma Allegro Biznes

allegro biznes

Platforma Allegro, w ciągu ostatnich miesięcy wprowadziła do swojej oferty wiele nowości i udogodnień dla klientów, dostosowując się tym samym do wciąż zmieniających się potrzeb rynku e-commerce. Tym razem postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników biznesowych i dała odbiorcom dostęp do nowego typu konta – Allegro Biznes

B2B w liczbach:

 1. Wartość polskiego rynku B2B – 340 mld zł.
 2. 1 na 4 firmy w Polsce robi zakupy przynajmniej raz w miesiącu na Allegro.
 3. 900 zł to średni koszt miesięcznych zakupów przez firmy na Allegro.
 4. Ponad 125 000 sprzedających na Allegro.

Allegro Biznes to nowa platforma dedykowana zakupom firmowym. Wyglądem i możliwościami zakupowymi nie różni się wiele od standardowej wersji Allegro, jednak zawiera sporo udogodnień i dodatkowych funkcji, które sprzyjają sprzedaży online B2B.

Z takiej wersji serwisu mogą korzystać wszystkie osoby posiadające konto firmowe w Allegro – niezależnie od tego, czy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, czy firmę zatrudniającą setki pracowników. Aby rozpocząć zakupy, wystarczy zalogować się do standardowego Allegro przez wspomniane konto firmowe i można cieszyć się dodatkowymi udogodnieniami takimi jak:

 • Odroczona płatność – możliwość opłacenia swoich transakcji nawet do 60 dni po dokonaniu zakupów.
 • Możliwość uruchomienia leasingu dla firm – w przypadku kosztownych zakupów możesz otrzymać wsparcie leasingowe od partnera Allegro, co ułatwi dokonanie transakcji w wygodny sposób.
 • Widok w cenach netto.
 • Tańsze zakupy przy zamówieniach hurtowych.
 • Otrzymywanie rabatów na cały koszyk zakupów.

Wszystkie dodatkowe informacje dla klientów biznesowych są wyświetlane zarówno na liście ofert, jak i na podstronie samej aukcji oraz w podsumowaniu zamówienia. Dzięki temu kupujący na każdym etapie ścieżki zakupowej ma dostęp do wszelkich danych i może kontrolować, ile zaoszczędzi, korzystając z Allegro Biznes. 

Allegro jednak nie oddziela jednoznacznie standardowej platformy od tej dedykowanej dla firm, co oznacza, że osoby posiadające własne działalności mają pełen wachlarz możliwości. Konta firmowe mogą nadal korzystać między innymi z pakietu Smart!, Programu Ochrony Kupujących czy dokonywać zakupów indywidualnie. Sprzedając z takiego konta, można dotrzeć zarówno do klientów biznesowych, jak i prywatnych. 

Klienci, którzy korzystają z Allegro Biznes, mają dostęp do dodatkowych funkcji, między innymi bardziej precyzyjnych filtrów, dzięki którym szybciej mogą odnaleźć produkt, który w pełni odpowiada ich potrzebom. Wśród niedostępnych dla prywatnych użytkowników opcji filtorwania jest na przykład wyświetlanie ofert tylko tych sprzedawców, którzy wystawiają kupującym fakturę za nabyte produkty. Podobnie jak przy standardowym koncie użytkownicy Allegro Biznes mają do dyspozycji nie tylko aukcje z opcją “Kup teraz”, ale również aukcje oparte na licytacji.

Najważniejsze informacje dla sprzedających

Wdrożenie nowej platformy daje również dodatkowe możliwości dla sprzedawców Allegro. Od teraz sprzedający mogą:

 • dotrzeć do klientów biznesowych i indywidualnych za pomocą tych samych ofert,
 • dodawać ceny netto w swoich ofertach,
 • dodawać stawki VAT,
 • ustawiać cenniki hurtowe,
 • proponować rabaty na duże zamówienia tylko dla przedsiębiorców,
 • aktywować odroczoną płatność dla firm.

Dodatkowo, w ramach sprzedaży B2B Allegro przygotowało kilka promocji dla sprzedających, którzy postanowią dostosować swoje oferty do klientów biznesowych.

25% zniżki na prowizję od oferty wyróżnionej czy 200 darmowych 10-dniowych wyróżnień na liście ofert to tylko część dostępnych promocji dla sprzedających. Allegro Biznes zapewnia przedsiębiorcom proste warunki skorzystania z tych bonusów – aby wziąć udział w programie, sprzedający musi wyłącznie dodać do swoich aukcji parametry przydatne z punktu widzenia klientów B2B (jak ceny netto, zniżki na zakupy hurtowe itp.), aktywować odroczone płatności i zaakceptować regulamin oferty. Więcej szczegółów dostępnych jest tutaj.

Odroczona płatność w Allegro Biznes – jak działa?

Odroczona płatność jest usługą korzystną i dla sprzedającego, i dla kupującego. Klient biznesowy może dzięki niej odroczyć opłacenie faktury o 21, 40 lub nawet 60 dni, przy czym wybierając pierwszą z opcji, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów. Sprzedawca z kolei nie musi martwić się o utratę płynności finansowej – dostaje zapłatę za towary zaraz po wysłaniu zamówienia lub po dostarczeniu zamówienia do klienta – w zależności od kwoty transakcji. 

Aktywacja konta firmowego w Allegro Biznes

Jeśli użytkownik nie ma jeszcze aktywowanego konta na platformie, może założyć profil firmowy, wypełniając prosty formularz. Wystarczy wpisać w nim dane do logowania takie jak e-mail, hasło i numer telefonu oraz podać NIP firmy – system automatycznie pobiera dane na jej temat z Głównego Urzędu Statystycznego. 

Istniejące konto prywatne można przekształcić w biznesowe tylko w niektórych sytuacjach. Allegro Biznes dopuszcza tę możliwość w przypadku użytkowników prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, właścicieli jednoosobowej spółki z o.o. lub osób mających firmę jako pion w inkubatorach przedsiębiorczości. Ci użytkownicy platformy mogą zacząć sprzedawać w modelu B2B, klikając w swoich ustawieniach konta przycisk “zmień swoje konto na firmowe”.

Allegro to także system reklamowy Allegro Ads, który umożliwia lepszą ekspozycję ofert – zarówno w formie ofert sponsorowanych, jak i graficznych reklam.

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

Udostępnij:

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

Polonistka z przypadku, książkoholiczka z natury. Z marketingiem związana przez czas dłuższy, niż chciałaby to przyznać, specjalizuje się w pisaniu tekstów wszelakich na bloga Verseo. Jest członkiem Działu Marketingu i pracuje przy różnych projektach, z których nie wszystkie ujrzały już światło dzienne. W pracy najbardziej lubi to, że nie musi się w niej pojawiać przed 9.00, w życiu - ludzi z absurdalnym poczuciem humoru. Według profesjonalnych testów internetowych w 90% jest kotem i jest warta absurdalnie mało wielbłądów.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Google Moja Firma, wyniki lokalne i jak to połączyć?
Jakub Szperkowski

W dzisiejszym wpisie chciałbym poruszyć kwestię tworzenia profilu Google Moja Firma, czyli tworzenia lokacji naszej firmy w mapach Google. Jest […]

Content marketing krok po kroku
Maciej Popiołek

Content Marketing – co to jest? Content marketing to marketing treści. Strategia content marketingowa opiera się na dostarczaniu różnego typu […]

co to jest ctr
Co to jest CTR?
Maciej Popiołek

Jak sprawdzić, czy prowadzone przez Ciebie kampanie działają? Skąd czerpać wiedzę na temat skuteczności prowadzonego mailingu, płatnych reklam czy też […]

reklama sklepu ze zdrową żywnością
Reklama sklepu ze zdrową żywnością
Maciej Popiołek

Zdrowa żywność to więcej niż przelotny trend. To kategoria produktów, po które sięga coraz większa grupa świadomych konsumentów. Mimo to, […]

Cena w marketingu i jej funkcje
Maciej Popiołek

Jednym z kluczowych elementów marketing mix jest cena produktu. To od niej w dużej mierze zależy to, czy klient wybierze […]

jak prowadzić sklep internetowy
Jak prowadzić sklep internetowy?
Dominika Słomka

Rynek e-commerce rośnie gwałtownie, zwłaszcza w dobie pandemii. Lockdown przekonał wiele osób do tego, że kupowanie w sieci jest wygodne […]