Audyt Google Ads

Zyskaj pewność, że Twoja kampania jest optymalnie ustawiona.

Dowiedz się, co możesz poprawić i jak wykorzystać budżet lepiej.

Pozyskuj więcej klientów w tym samym budżecie!

Znasz już środowisko reklamowe Google Ads i zdajesz sobie sprawę z tego, jak skuteczne i mierzalne potrafi być? Czujesz jednak, że może być lepiej, lub chociaż chcesz sprawdzić, że wszystko co robisz jest zasadne i jednocześnie, że nic Ci nie umyka? Skorzystaj z audytu Google Ads od Verseo. Nasz audyt Google Ads to rzetelne źródło informacji i Twoich kampaniach i tego, jak skuteczne są, a jak skuteczne mogłyby być. Poniżej przedstawiamy zalety naszego rozwiązania oraz korzyści z tego płynące.

Audyt Google Ads – czemu służy?

Audyt Google Ads jest przeznaczony dla wszystkich reklamodawców, którzy znają już zalety systemu reklamowego Google Ads i chcą przyspieszyć lub polepszyć swoje działania tamże. Dzieje się tak z uwagi na ciągły wzrost skomplikowania tej platformy i mnożenia się możliwości szczegółowego targetowania na wybranych odbiorców. Google nieustannie rozwija to środowisko również o nowe formaty reklamowe. Należy także pamiętać, że Google Ads to nie tylko reklamy tekstowe w wyszukiwarce, ale również reklamy banerowe – typu display – jak również reklamy na Youtube. Jest tego doprawdy mnóstwo i dlatego. łatwo “gubić” gdzieś po drodze pieniądze. Może okazać się, że dana grupa odbiorców konwertuje gorzej niż przeciętna. Może się okazać, że stawka za kliknięcie jest wyższa niż mogłaby być, aby osiągać te same wyniki.

Audyty są coraz popularniejszą formą na sprawdzenie swoich działań, z uwagi na coraz większą złożoność działań reklamowych. Zerknij na grafice poniżej, jak wiele kanałów reklamowych powstało tylko w kilku ostatnich latach.
W ramach każdego punktu na tym wykresie mamy wyszczególniony tylko kanał. Każdy z nich to tylko fasada, pod którą kryją się reguły, dopasowania, targetowanie i mnóstwo zmiennych, których optymalizacja sprawia, że wydają środki lepiej niż gorzej.

Audyty często poprzedzają również zmianę w filozofii działania. Zaniedbany kanał marketingowy – którym działania performance marketingowe na pewno być nie powinny – trzeba przejrzeć, nim podejmie się plan naprawczy.

Co zawiera audyt Google Ads?

Na audyt Google Ads składa się szereg czynności, które wykonuje specjalista. Najważniejsze z nich to sprawdzenie:

 • ustawienia połączenie sieci reklamowej z siecią wyszukiwania,
 • udział w wyświetleniach,
 • koszt konwersji na przestrzeni różnych zakresów czasu,
 • data ostatniej zmiany,
 • rodzaje i jakość reklam,
 • czy konwersja jest poprawnie połączona i mierzona,
 • harmonogram wyświetlania, modyfikatory RLSA,
 • wyświetlanie na urządzeniach mobilnych,
 • ilość zastosowanych rozszerzeń,
 • dostosowanie budżetu kampanii,
 • stosunek wydatków do konwersji,
 • pogrupowanie, odświeżane, dzielenie PLA,
 • ilość reklam w grupie,
 • ilość słów kluczowych i typów dopasowania,
 • czy są wykluczenia, jak często są uzupełniane i ile ich jest,
 • czy stawki zostały dopasowane,
 • zastosowane typy kampanii,
 • skuteczność w czasie – ogólny performance kampanii,
 • koszt konwersji na komputerach / mobile

A to wszystko, to tylko czubek góry lodowej. W zasadzie audytujemy większość parametrów, które są ważne przy konstruowaniu kampanii w Google Ads na samym początku. Tego typu czynników mamy ponad 100 i każdy wymaga osobnego sprawdzenia i przeklikania się przez panel.

Powody dla których audyt Google Ads ma sens?

Ale dlaczego w zasadzie ma się okazać, że Twoja kampania nie jest dostatecznie zoptymalizowana i mogłaby wydawać pieniądze lepiej? Przecież zatrudniasz już kogoś do jej prowadzenia, kto powinien znać się na temacie. Owszem, ale powodzenie w tym biznesie wymaga w zasadzie nieustannej optymalizacji. Czy płacąc prowizję na poziomie 200-500 złotych uważasz, że ktoś – agencja lub freelancer – będą codziennie doglądać kampanii? Nie jest to możliwe, a nawet gdyby to nikt nie poświęci temu więcej niż kilka minut dziennie. Nie ma zatem opcji, by w tak dynamicznym i złożonym środowisku, ręczne zarządzanie przyniosło możliwie najlepsze rezultaty.
W Verseo zauważyliśmy ten problem już kilka lat temu. Chcąc skalować biznes, dbając jednocześnie o wysoki poziom relacji, ale i samych kampanii reklamowych, zwróciliśmy swoją uwagę na algorytmy, które nieustannie optymalizują kampanię. Oczywiście, nie ma algorytmu opartego na uczeniu maszynowym, który byłby idealny dla każdego typu kampanii i każdego biznesu. Dlatego dzisiaj mamy ich już ponad 50. Algorytmy dbają o poprawny przebieg kampanii, a specjalista musi tylko skupić się na kontroli wydatków, wykluczeniach i innych kwestiach, które jednak już nie są tak absorbujące. Po naszej stronie jest również zaprojektowanie bazowej architektury kampanii.

Niemniej jednak, takie podejście jest rzadkie wśród agencji i freelancerów bo zwyczajnie nie mają środków na zakup algorytmów lub dostępów do zaawansowanych platform optymalizacyjnych. Nasz audyt Google Ads może zatem wychwycić wszystkie błędy i zwrócić uwagę na najważniejsze kwestie.

Co warto wiedzieć zanim zdecydujesz się na audyt kampanii Google Ads?

Po pierwsze – będziemy potrzebowali dostępu do Twojego konta Google Ads. Teoretycznie jest to rzecz oczywista ponieważ nie można inaczej mieć wglądu w danej kampanii. Warto zatem wiedzieć, że trzeba taki dostęp przekazać.

Po drugie – płacisz nam za audyt, więc będziemy możliwie krytyczni. Nie oznacza to jednocześnie, że Twoja kampania szoruje brzuszkiem po dnie. Po prostu – możliwie szczegółowo wgryziemy się w parametry. Mikro poprawek zazwyczaj jest całkiem sporo, ale zdarzają się też poważniejsze mankamenty, jak np. brak liczonej konwersji.

Może powstać wrażenie, że audytujemy surowo kampanie, które nie są przez nas prowadzone, w celu “odbicia” klienta. Nie będziemy tego negować – zależy nam na powodzeniu naszych obecnych i przyszłych klientów ponieważ zrozumieliśmy prawdopodobnie najlepiej na rynku, że ich sukces, to i nasz sukces. Audyt owszem – bywa wstępem do długofalowej współpracy, ale zawsze jest to decyzja klienta, na którą mamy ograniczony wpływ. Wywiązujemy się z roli audytorów i rekomendujemy odpowiednie działania naprawcze – przy pomocy naszej lub osób, które dotychczas zajmowały się kampanią.

Po trzecie – dobrze być przygotowanym na zmiany. Z doświadczenia wiemy, że oprócz klientów, którzy chętnie oddają całkowicie pole, są też tacy, którzy wprowadzają mnóstwo zmian samodzielnie (co nie jest korzystną okolicznością), jak również tacy, którzy nie chcą nic zmieniać (co też bywa błędnym założeniem). Warto zatem wykonać audyt, zyskać wiedzę, a następnie ją wdrożyć. Inaczej podjęcie tego tematu nie będzie uzasadnione finansowo.

Jeżeli zdecydujesz się na współpracę z nami, sprawdzenie tego wszystkiego leży po naszej stronie.

Zlokalizujemy miejsca, które wydatkują budżet ponad miarę, jak również te, które powinny być mocniej wykorzystywane.

Opinie naszych klientów

Informuję z przyjemnością, że współpracuję z VERSEO.PL w zakresie działalności informatycznej od kilku lat. W całym przedmiotowym okresie współpraca układa się na najwyższym poziomie.

Marek Stachowski
Właściciel Firmy
KLM Solutions

W zakresie reklamy w Internecie współpracujemy z Verseo już od 2013 roku. Od podstaw stworzyli i skutecznie wdrożyli strategię e-marketingową naszej firmy. Polecamy Verseo – dzięki niej zdecydowanie wzrosły statystyki sprzedaży i nasze zyski.

Sławomir Bielenia
Prezes Zarządu
mastersport.pl

Verseo.pl od dawna prowadzi kampanie dla 3 naszych sklepów internetowych. Stale monitoruje efekty naszych kampanii oraz optymalizuje koszty. Stały kontakt, szybkie reagowanie na problemy to główna zaleta Verseo.pl. Firma godna Polecenia!Firma Handlowo Usługowa Vixen

Verseo.pl odpowiada za cały marketing internetowy Naszej Hurtowni. Cenimy ich za uczciwość i rzetelne podejście do klienta.Hurtownia Doris

Z przyjemnością rekomenduję firmę Verseo jako opiekuna kampanii AdWords. Od pierwszych miesięcy prowadzenia konta udało jej się poprawić efektywność kosztową kampanii. Jakość zapytań generowanych przez kampanie jest coraz lepiej dopasowana do naszych potrzeb...

Marek Skrzeczyński
Prezes Zarządu
WDX S.A.

Verseo prowadzi dla nas cykliczne kampanie AdWords, które są stale monitorowane i ulepszane o najnowsze rozwiązania na rynku. Polecamy Verseo jako solidnego partnera do współpracy.

Jarosław Pokorski
Właściciel Firmy
Tachopol

Verseo to firma bardzo profesjonalna. Zna się na swojej pracy. To, co ma być zrobione, jest załatwione. Ja często nie mam czasu na głębszą analizę kampanii. Bardzo pomaga mi zatem podejście Verseo, które samo odzywa się z pomysłami, sugestiami czy pytaniami. Ta komunikatywność to istotny element współpracy. Podsumowując, Verseo jest po prostu dobrym partnerem.

Łukasz Piecuch
Prezes Zarządu
Bright Group sp. z o.o.

Verseo.pl na początku współpracy przeprowadziło szczegółowy audyt naszej dotychczasowej i mało skutecznej kampanii reklamowej w systemie Google AdWords, a następnie zaprojektowało całkowicie nową. Rezultatem tych działań są dwukrotnie niższe koszty prowadzenia kampanii przy znacznie zwiększonej jej efektywności.

Mateusz Fatek
Prezes Zarządu
Biuro Tłumaczeń Fatix

Firma Verseo spełniła nasze oczekiwania dotyczące marketingu internetowego. Zgodnie z przygotowanym planem Verseo zoptymalizowało nasza stronę www, zamieściło bannery reklamowe, wdrożyło kampanie Google AdWords. Jeśtemy bardzo zadowoleni z efektów tej pracy..Invest Complex

Nasza firma otrzymała należyte wsparcie w zakresie kampanii AdWords oraz SEO. Rekomenduje współpracę z Verseo wszystkim tym, którzy poszukują solidnego i świetnie zorientowanego w świecie marketingu internetowego partnera biznesowego.

Dariusz Perski
Właściciel Firmy
Villa en Sol

Agencja Verseo od początku do końca zaplanowała strategie rozwoju naszej firmy w wyszukiwarkach internetowych. Prowadziła i prowadzi dla Nas równolegle wiele różnych projektów z których każdy przynosi odpowiedni zwrot z inwestycji.

Krzysztof Mrugalski
Chief Executive Officer
Agencja Eventowa – Event For You

Verseo.pl stale rozwija kampanie dla naszego sklepu internetowego poszerzając ją regularnie o nowe marki. Nasze doświadczenia we współpracy z całą pewnością pozwalają polecić tą Agencję jako partnera do współpracy.Anwigo

Współpraca z Verseo przebiega sprawnie, na wysokim poziomie obsługi merytorycznej. Cenię szybki kontakt i reakcje ze strony specjalistów Verseo. Wybraliśmy Verseo spośród wielu firm zajmujących się tego typu usługami i z przyjemnością potwierdzam chęć dalszej współpracy.Sporteum sp z o.o.

Możemy śmiało zarekomendować firmę Verseo.pl Sp. Z o.o. jako godnego partnera w zakresie prowadzenia kampanii Google AdWords. Przez ostatni rok firma profesjonalnie i terminowo realizuje wszystkie zlecone przez nas kampanie, a ich obsługa klienta jest jedną z najlepszych z jakimi udało się nam współpracować.

Adam Przybyszewski
Recruitment Marketing Coordinator
OTTO Polska

Mając na uwadze naszą dotychczasową współpracę z firmą Verseo, której specjaliści charakteryzują się wysoką kulturą osobistą i profesjonalnym, a co najważniejsze indywidualnym podejściem do klientów, polecam usługi Verseo.

Magdalena Jaklińska
Właściciel Firmy
Bellatenda

Ponad 95% naszych klientów decyduje się na przedłużenie współpracy

Producent płynów do mycia naczyń

Sieć sklepów

Producent narzędzi elektrycznych i spalinowych

Lider w produkcji sprzętu AGD

Producent sprzętu sieciowego

Sklep jubilerski

Sieć sklepów z art. spożywczymi

Włoski producent samochodów luksusowych

Salon samochodów używanych

Biuro pośrednictwa pracy

Producent nawozów rolniczych

Producent kawy

System płatności internetowych

Marka rozwiązań higienicznych

Sklep internetowy z butami

Księgarnia Internetowa

Stoiska targowe

Marka mebli kuchennych

Szkoła języka angielskiego

Spółka Marketingowo-specjalistyczna

Sklep internetowy

Centrum medycyny sportowej

Producent kabin i brodzików prysznicowych

Internetowa drogeria i perfumeria

Sklep internetowy z dywanami

Partner i doradca w rolnictwie

Autoryzowany Dealer Samochodowy

Myjnie samochodowe

Deweloper budowlany

Sklep internetowy z odzieżą damską

Producent szaf pancernych i sejfów

Galeria Handlowa

Dystrybutor materiałów izolacyjnych

Szewc, dorabianie kluczy, zegarmistrz

Producent hal namiotowych

Kantor internetowy

Inwestor zagraniczny

Producent przenośników, regałów magazynowych

Internetowy sklep meblowy

Hurtownia sanitarna

Biuro tłumaczeń

Biuro projektowania wnętrz

Integrator systemów informatycznych

Hosting stron WWW

Lider branży budowlanej w Polsce

Ekskluzywna odzież damska i męska

Mieszkania deweloperskie

Dystrybutor materaców

Meble ogrodowe i restauracyjne

Suplementy diety

Autolawety Lublin

Sklep ekologiczny

Sklep z odzieżą dziecięcą

Ogrodnictwo

cesarskie ogrody

Architekt wnętrz

Sklep z odzieżą damską

Video tutoriale

Producent Materaców

Kancelaria adwokacka

Tonery do drukarek

Odszkodowania lotnicze

Internetowe Biuro Tłumaczeń

Rolety, zasłony, żaluzje

Bistro

Kursy stacjonarne i online

Escape Room

Guitar Project

Sklep fryzjerski, hurtownia online

Meble metalowe, sejfy, kasy pancerne

Dystrybutor podług nowoczesnych i klasycznych

Sklep online

Poradnia Dietetyczna

Blog o projektowaniu odzieży

Pizza-catering

Optyka, optometria

Artykuły jeździeckie

Żaluzje, moskitiery, plisy, rolety

Pionier w branży poliuretanów

Kleje do metali i tworzyw sztucznych

Systemy informatyczne

Tomasz Pluszczyk logo

Projektant odzieży

Piekarnia Online

Uno Design Logo

Willa w Międzyzdrojach

Resort Art&SPA

Ośrodek wypoczynkowy w Zakopanem

Place zabaw dla dzieci

Copyright © 2020

Verseo - Agencja interaktywna Poznań, ul. Węglowa 1/3 60-122 Poznań

All rights reserved | Kariera | Polityka Prywatności