Google Analytics 4

Dodany 20 czerwca 2023

Poradnik Google Analytics 4

Umarł król. Niech żyje król!

1 lipca 2023 Google Universal Analytics (UA) przestał zbierać dane. Podejmij działanie i zapewnij sobie ciągłość ich zbierania oraz właściwe funkcjonowanie prowadzonych kampanii Google Ads.

GA4 to nie tylko zmiana interfejsu, to nowa generacja analityki. 

Nie zwlekaj – zadbaj już dziś o jakość i efektywność decyzji biznesowych, które podejmujesz codziennie na drodze do sukcesu Twojej firmy. To się opłaci!

Google Analytics 4 – co to?

Google Analytics 4, w skrócie GA4, jest najnowszą wersją platformy analitycznej oferowanej przez Google. Narzędzie dostarcza kompleksowych informacji na temat całego ruchu generowanego na stronie internetowej oraz w aplikacji mobilnej. Jest to możliwe dzięki nowemu spojrzeniu na dane, które skupia się na użytkowniku i zdarzeniach. 

Dzięki zastosowaniu funkcji uczenia maszynowego oraz użyciu modelu atrybucji opartego na danych, Google Analytics 4 pozwala na bardziej szczegółową analizę interakcji użytkowników z witryną oraz identyfikację kluczowych wskaźników. GA4 wprowadza również nowe sposoby identyfikacji użytkowników na różnych urządzeniach przy jednoczesnym zachowaniu poszanowania dla prywatności i pełnej zgodności z regulacjami dotyczącymi ochrony danych osobowych.

Co znajdziesz w naszym poradniku Google Analytics 4?

Wszystkie informacje, które są niezbędne, by odpowiednio skonfigurować GA 4. Dzięki temu poznasz użytkowników swojej witryny, przeanalizujesz ich zachowania, a w konsekwencji lepiej dobierzesz ofertę i komunikat do ich oczekiwań. Wykluczysz też ewentualne błędy lub niedociągnięcia na ścieżce zakupowej.

To jak, wchodzisz w to?

Pobierz bezpłatny klucz do sukcesu analityki Twojej domeny i dowiedz się między innymi:

👉 Czym różni się GA4 od UA?

👉 Jak zainstalować GA4 z GTM?

👉 Jak wygląda interfejs GA4?

👉 Jak skonfigurować usługę GA4?

👉 Czym jest segmentowanie danych w GA4?

Autorki poradnika

Klaudia Zielke, Head of Web Analytics Verseo

W Verseo pojawiła się w 2019 r. i od tego czasu szlifuje swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego. Specjalizuje się w działaniach PPC i analityce webowej, w szczególności budowaniem i rozwijaniem strategii marketingowych, konfigurowaniem Google Analytics, analizowaniem danych i raportowaniem. 

Daria Kubacka, Web Analytics Project Specialist Verseo

To specjalistka z zakresu wdrażania Google Analytics 4, raportowania, wyciągania trafnych wniosków, a także dbania o skuteczne zarządzanie projektami. Obecnie ekspertki, razem z całym zespołem Web Analityki, aktywnie pracują nad wdrożeniami GA4 na stronach internetowych klientów Verseo.

Wypełnij fomularz i pobierz darmowy poradnik

Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Ogólna ocena czytelników poradnika:

( na podstawie 14 ocen )

Zobacz komentarze (2)

Podziel się artykułem ze znajomymi

Autorzy

Google Analytics 4 - zdjęcie nr 2 Google Analytics 4 - zdjęcie nr 3

Klaudia Zielke

Head of Web Analytics

Klaudia od czasu pojawienia się w Verseo, nieustannie szlifuje swoją wiedzę z zakresu marketingu internetowego. To co lubi najbardziej, to działania z zakresu PPC i Web Analytics, a szczególnie budowanie i rozwijanie strategii marketingowych, konfigurację analityki webowej, analizę danych oraz raportowanie. Cechuje ją mrówcza pracowitość i otwartość na nowości.

dk dkfunny

Daria Kubacka

Web Analytics Project Specialist

Specjalistka z zakresu wdrażania Google Analytics 4, raportowania, wyciągania trafnych wniosków, a także dbania o skuteczne zarządzanie projektami. Prywatnie fanka bujnej roślinności i zarażania wszystkich swoim szczerym uśmiechem. Dziewczyna do tańca i do różańca, która żadnej pracy się nie boi!

Komentarze (2)

Wymagany, ale nie będzie opublikowany