12 sposobów na skuteczną reklamę wideo na YouTube

Dodany 22 września 2021

Poziom : podstawowy

Eksperci Google i Verseo połączyli swoją wiedzę oraz wieloletnie doświadczenie i tak powstało wydarzenie, na którym trzeba być. Dowiedz się, dlaczego warto inwestować w YouTube i przede wszystkim, co zrobić, by kanał reklamowy YT był skuteczny.

YouTube to obecnie najpopularniejsza platforma wideo na świecie. Stanowi doskonałe miejsce, by pokazać swoje produkty i usługi oraz zwiększyć rozpoznawalność marki. Jak jednak wyróżnić się pośród milionów sprzedawców i zaistnieć poprzez reklamy wideo? Na to pytanie wspólnie odpowiedzą Martyna Buszczak z Google wraz z Martyną Mikołajczak z Verseo.

Poświęcany czas i wykonywane czynności online są coraz bardziej złożone. Aż 90% użytkowników sieci deklaruje, że podczas wykonywania zadań płynnie przełącza się między urządzeniami i platformami online. Oglądanie trailerów, zakup butów, przeglądanie bloga kulinarnego czy wyszukiwanie poręcznej wiertarko-wkrętarki to czynności, które już dawno wykonujemy równocześnie.

Czy wiesz, że:

  • 80% osób deklaruje, że wyszukując produkty online przed zakupem, przełącza się podczas szukania między wyszukiwaniem produktu a wideo*,
  • 40% kupujących na całym świecie deklaruje, że kupiło produkty znalezione na YouTube**.

Potencjał platformy YouTube jest ogromny. Badania przeprowadzone przez Gemius/PBI wskazują, że strona główna YouTube jest najpopularniejszą stroną wśród największych portali w Polsce.

potencjał YT
Źródło: Gemius/PBI, March 2019​.

 

12 sposobów na skuteczną reklamę wideo na YouTube - zdjęcie nr 2
Siłę platformy YouTube dostrzec można także w Verseo. Suma budżetów reklamowych naszych klientów w pierwszym półroczu 2021 r. w porównaniu do 2020 r., wskazuje wzrost wydatków w kanale reklamowym YouTube, aż o 408%. Nowe formaty reklam, mnóstwo contentu, który przyciąga użytkowników i ułatwia targetowanie, dźwięk, obraz, interakcje – to wszystko pracuje na bardzo wysoką skuteczność reklam video na YT.

Czego dowiesz się na szkoleniu:

  • jakie możliwości reklamowe daje YouTube,
  • o czym należy pamiętać przy tworzeniu reklamy,
  • sugestie wykorzystania rozszerzeń reklamy,
  • statystyki dotyczące YouTube’a zarówno w Polsce, jak i na świecie,
  • dlaczego warto reklamować się na YouTube,
  • podpowiedzi, jak zwiększyć atrakcyjność reklamy wideo,
  • jakie rozwiązania beta wdrażane są na YouTube.

Dla kogo jest ten webinar?

Webinar we współpracy z Google, przygotowaliśmy z myślą o firmach reklamujących się lub planujących kampanie reklamowe w serwisie YouTube. Zarówno dla małych, jak i dużych firm, dla firm usługowych, sklepów offline oraz podmiotów e-commerce. Dla właścicieli, managerów, kierowników, marketerów i wszystkich tych, którzy chcą poprzez reklamę wideo skupić uwagę potencjalnych klientów na swojej marce. Jeżeli nie wiesz, jak wykorzystać potencjał YouTube, to ten webinar jest dla Ciebie.

Dowiedz się więcej o reklamach wideo prosto od ekspertów Google i Verseo. Zobacz webinar i wykorzystuj nasze wskazówki.

*Google/Magid Advisors, „The Role of Digital Video in People’s Lives”, Global (US, CA, BR, UK, DE, FR, JP, IN, KR, AU), August 2018, n=20,000, A18-64 general online population. **Google/Ipsos, „How People Shop with YouTube” Study, Global, July 2018. 18-64 year olds who go online at least once per month and have purchased something in the last year (n=24,017)

Wypełnij fomularz i zobacz darmowy webinar

Możesz nie podawać danych do kontaktu handlowego i marketingowego i pozyskać poradnik w kwocie 99 zł. W tym celu napisz do nas na newsletter@verseo.pl.

Możesz wycofać je w dowolnym momencie, przykładowo kierując informację na ochronadanych@verseo.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem danych osobowych jest Verseo sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Węglowej 1/3 (60-122 Poznań). Z Administratorem można kontaktować się pisemnie na ww. adres lub elektronicznie na adres e-mail: ochronadanych@verseo.pl. Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu nawiązywania relacji handlowych, w tym udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania, podejmowania działań przed zawarciem umowy na Państwa wniosek oraz w przypadku wyrażenia zgody marketingowej w celu kierowania treści marketingowych i informacji handlowych, w związku z czym mają Państwo prawo do: dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania danych, wycofania zgody, możliwość żądania ich usunięcia i ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do Prezesa UODO. Więcej informacji w Polityce prywatności i Regulaminie newslettera.

Więcej o ochronie danych osobowych

Ogólna ocena uczestników:

( na podstawie 0 ocen )

Zobacz komentarze(0)

Autorzy

mm mm

Martyna Mikołajczak

Project Manager

Powiedzieć o Niej, że jest Certyfikowaną Specjalistką Google Ads to zdecydowanie za mało! Połączyła swoją wiedzę z know how Verseo i stała się twórczynią niezwykle skutecznych reklam Google Ads.

12 sposobów na skuteczną reklamę wideo na YouTube - zdjęcie nr 5

Martyna Buszczak

Global Account Executive FBR | Google

Specjalista strategii brandowych w YouTube. Współpracuje z największymi markami w Polsce, doradzając w strategiach digital marketingu. Ekspert ds. kreacji i działań wideo na region CEE. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu budowania marki przez rozwiązania YouTube.

Podziel się artykułem ze znajomymi

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany