SEO dla sklepów internetowych

Dodany 3 grudnia 2019

SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 1

Takiej dawki konkretnej wiedzy na temat pozycjonowania sklepów internetowych jeszcze nie było!

Do dzieła, korzystaj więc póki dają i ściągnij poradnik za darmo!

Czym różni się to “sklepowe SEO” od analogicznej usługi świadczonej dla firm z sektora usługowego? Znamy różnice i chętnie je omawiamy w tym oto poradniku!

Co znajdziesz więc w środku Poradnika SEO dla e-commerce?

 • co wchodzi w zakres pozycjonowania sklepu internetowego?
 • optymalizacja treści na sklep internetowy
 • optymalizacja meta tagów
 • adres i przyjazne adresy podstron sklepu internetowego
 • linki kanoniczne
 • dane strukturalne

W przypadku pozycjonowania sklepu internetowego szczególnego znaczenia nabiera np. kwestia duplikatów treści, przekierowań z niedziałających podstron czy przyjaznych adresów podstron. Oczywiście część wykonywanych działań jest równie istotna, w skali 1:1, co w przypadku SEO dla branży usługowej.

W poradniku SEO dla usług znajdziesz informacje o elementach optymalizacji, które także mają zastosowanie w przypadku sklepu internetowego np. o altach czy atrybucie nofollow zamieszczanym w linkach wychodzących.

Część informacji w obu poradnikach będzie się powielać, staraliśmy się jednak w tym przypadku oddać specyfikę pozycjonowania w odniesieniu do sklepu internetowego.

A tutaj możesz pobrać poradnik, który omawia istotne kwestie z punktu widzenia pozycjonowania stron usługowych. Warto ściągnąć oba i wdrożyć sugerowane przez naszych specjalistów usprawnienia jak najszybciej! (jeżeli oczywiście tylko się da)

Pozycjonowanie sklepów internetowych – na co warto zwrócić uwagę?

Chodź wydaje się, że przygotowując sklep internetowy powinniśmy w szczególności skupić się na wizualizacji produktów i użyciu odpowiednio dużych i wysokiej jakości grafik, to jednak mimo, że są to ważne aspekty, bardzo często nie gwarantują spodziewanej aprobaty klientów i nie dostarczają wartościowego ruchu na stronę sklepu online.

Pozycjonowanie sklepów internetowych zależy w dużej mierze od przygotowanych na stronę tekstów oraz odpowiedniej optymalizacji strony by była jak najbardziej przyjazna robotom Google. To one dokonują oceny witryny i dzięki opublikowanym treściom oceniają jej potencjał. Na podstawie różnych aspektów, często nie związanych z wizualną częścią sklepu, oceniają, czy dany sklep odpowiada zapytaniu wpisanemu w wyszukiwarkę i czy powinien pozycjonować się w TOP10.

Jeżeli więc zależy Ci na odpowiedniej optymalizacji sklepu pod wyszukiwania potencjalnych klientów oraz na dostosowaniu sklepu zarówno w kontekście wizualnym jak i praktycznym, zajrzyj do poradnika i skonsultuj wszelkie uwagi ze swoim informatykiem oraz specjalistą ds. pozycjonowania stron internetowych.

Słowniczek pojęć SEO dla e-commerce

Ah! O mało byśmy nie zapomnieli, na końcu poradnika znajdziesz posegregowane od A do Z pojęcia z dziedziny SEO, które znacznie ułatwią Ci rozmowę ze specjalistą i pozwolą wdrożyć konieczne zmiany od zaraz!

Wypełnij fomularz i pobierz darmowy poradnik

Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Ogólna ocena czytelników poradnika:

( na podstawie 5 ocen )

Zobacz komentarze (5)

Podziel się artykułem ze znajomymi

Autor

SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 2 SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 3

Joanna Michalska - Cerba

SEO Expert

Nasz mały wulkan energii to czyste 5 lat doświadczenia w obszarze optymalizowania stron internetowych. Na blogu dzieli się z Wami wszystkim tym, co może pozwolić Wam polepszyć widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Przepada za literaturą faktu oraz podróżami w ciepłe miejsca z historią w tle.

Komentarze (5)

Wymagany, ale nie będzie opublikowany
 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 4

  biuro-6453

  05 wrz 2020, 09:53

  Generalnie nie da się pobrać żadnego poradnika. Ładna sciema

  • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 5

   Maciej Popiołek

   07 wrz 2020, 09:00

   Poradnik otwiera się w nowym oknie – w przypadku korzystania z przeglądarki Safari lub Adblocka takie okna mogą być automatycznie blokowane. W takich przypadkach prosimy o kontakt przez FB, mailem (np. mpopiolek@verseo.pl) lub po prostu można skorzystać z innej przeglądarki i wtedy wszystko będzie ok. 🙂

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 6

  Ewka

  21 paź 2020, 15:10

  U mnie wszystko działa bez zarzutu. Właśnie zabieram się za czytanie 🙂

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 7

  Kamil

  26 paź 2020, 14:55

  Temat SEO jest bardzo rozległy, ale w tym poradniku cała potrzebna wiedza jest skondensowana pigułce. Polecam

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 8

  Kamila

  30 paź 2020, 12:30

  Najbardziej mnie interesowała optymalizacja. Bardzo dobrze jest tu opisana.