SEO dla sklepów internetowych

Dodany 3 grudnia 2019

SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 1

Takiej dawki konkretnej wiedzy na temat pozycjonowania sklepów internetowych jeszcze nie było!

Do dzieła, korzystaj więc póki dają i ściągnij poradnik za darmo!

Czym różni się to “sklepowe SEO” od analogicznej usługi świadczonej dla firm z sektora usługowego? Znamy różnice i chętnie je omawiamy w tym oto poradniku!

Co znajdziesz więc w środku Poradnika SEO dla e-commerce?

 • co wchodzi w zakres pozycjonowania sklepu internetowego?
 • optymalizacja treści na sklep internetowy
 • optymalizacja meta tagów
 • adres i przyjazne adresy podstron sklepu internetowego
 • linki kanoniczne
 • dane strukturalne

W przypadku pozycjonowania sklepu internetowego szczególnego znaczenia nabiera np. kwestia duplikatów treści, przekierowań z niedziałających podstron czy przyjaznych adresów podstron. Oczywiście część wykonywanych działań jest równie istotna, w skali 1:1, co w przypadku SEO dla branży usługowej.

W poradniku SEO dla usług znajdziesz informacje o elementach optymalizacji, które także mają zastosowanie w przypadku sklepu internetowego np. o altach czy atrybucie nofollow zamieszczanym w linkach wychodzących.

Część informacji w obu poradnikach będzie się powielać, staraliśmy się jednak w tym przypadku oddać specyfikę pozycjonowania w odniesieniu do sklepu internetowego.

A tutaj możesz pobrać poradnik, który omawia istotne kwestie z punktu widzenia pozycjonowania stron usługowych. Warto ściągnąć oba i wdrożyć sugerowane przez naszych specjalistów usprawnienia jak najszybciej! (jeżeli oczywiście tylko się da)

Pozycjonowanie sklepów internetowych – na co warto zwrócić uwagę?

Chodź wydaje się, że przygotowując sklep internetowy powinniśmy w szczególności skupić się na wizualizacji produktów i użyciu odpowiednio dużych i wysokiej jakości grafik, to jednak mimo, że są to ważne aspekty, bardzo często nie gwarantują spodziewanej aprobaty klientów i nie dostarczają wartościowego ruchu na stronę sklepu online.

Pozycjonowanie sklepów internetowych zależy w dużej mierze od przygotowanych na stronę tekstów oraz odpowiedniej optymalizacji strony by była jak najbardziej przyjazna robotom Google. To one dokonują oceny witryny i dzięki opublikowanym treściom oceniają jej potencjał. Na podstawie różnych aspektów, często nie związanych z wizualną częścią sklepu, oceniają, czy dany sklep odpowiada zapytaniu wpisanemu w wyszukiwarkę i czy powinien pozycjonować się w TOP10.

Jeżeli więc zależy Ci na odpowiedniej optymalizacji sklepu pod wyszukiwania potencjalnych klientów oraz na dostosowaniu sklepu zarówno w kontekście wizualnym jak i praktycznym, zajrzyj do poradnika i skonsultuj wszelkie uwagi ze swoim informatykiem oraz specjalistą ds. pozycjonowania stron internetowych.

Słowniczek pojęć SEO dla e-commerce

Ah! O mało byśmy nie zapomnieli, na końcu poradnika znajdziesz posegregowane od A do Z pojęcia z dziedziny SEO, które znacznie ułatwią Ci rozmowę ze specjalistą i pozwolą wdrożyć konieczne zmiany od zaraz!

Wypełnij fomularz i pobierz darmowy poradnik

Możesz nie podawać danych do kontaktu handlowego i marketingowego i pozyskać poradnik w kwocie 99 zł. W tym celu napisz do nas na newsletter@verseo.pl.

Możesz wycofać je w dowolnym momencie, przykładowo kierując informację na ochronadanych@verseo.pl. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem działań podjętych na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Administratorem danych osobowych jest Verseo sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ul. Węglowej 1/3 (60-122 Poznań). Z Administratorem można kontaktować się pisemnie na ww. adres lub elektronicznie na adres e-mail: ochronadanych@verseo.pl. Państwa dane osobowe są przetwarzane w celu nawiązywania relacji handlowych, w tym udzielenie odpowiedzi na zadawane pytania, podejmowania działań przed zawarciem umowy na Państwa wniosek oraz w przypadku wyrażenia zgody marketingowej w celu kierowania treści marketingowych i informacji handlowych, w związku z czym mają Państwo prawo do: dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania danych, wycofania zgody, możliwość żądania ich usunięcia i ograniczenia lub wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych oraz wniesienia skargi do Prezesa UODO. Więcej informacji w Polityce prywatności i Regulaminie newslettera.

Więcej o ochronie danych osobowych

Ogólna ocena czytelników poradnika:

( na podstawie 5 ocen )

Zobacz komentarze (5)

Podziel się artykułem ze znajomymi

Autor

SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 2 SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 3

Joanna Michalska - Cerba

SEO Expert

Nasz mały wulkan energii to czyste 5 lat doświadczenia w obszarze optymalizowania stron internetowych. Na blogu dzieli się z Wami wszystkim tym, co może pozwolić Wam polepszyć widoczność witryny w wyszukiwarce Google. Przepada za literaturą faktu oraz podróżami w ciepłe miejsca z historią w tle.

Komentarze (5)

Wymagany, ale nie będzie opublikowany
 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 4

  biuro-6453

  05 wrz 2020, 09:53

  Generalnie nie da się pobrać żadnego poradnika. Ładna sciema

  • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 5

   Maciej Popiołek

   07 wrz 2020, 09:00

   Poradnik otwiera się w nowym oknie – w przypadku korzystania z przeglądarki Safari lub Adblocka takie okna mogą być automatycznie blokowane. W takich przypadkach prosimy o kontakt przez FB, mailem (np. mpopiolek@verseo.pl) lub po prostu można skorzystać z innej przeglądarki i wtedy wszystko będzie ok. 🙂

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 6

  Ewka

  21 paź 2020, 15:10

  U mnie wszystko działa bez zarzutu. Właśnie zabieram się za czytanie 🙂

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 7

  Kamil

  26 paź 2020, 14:55

  Temat SEO jest bardzo rozległy, ale w tym poradniku cała potrzebna wiedza jest skondensowana pigułce. Polecam

 • SEO dla sklepów internetowych - zdjęcie nr 8

  Kamila

  30 paź 2020, 12:30

  Najbardziej mnie interesowała optymalizacja. Bardzo dobrze jest tu opisana.