Poradnik Google Ads dla usług

Dodany 5 lutego 2021

Poradnik Google Ads dla usług - zdjęcie nr 1

Jak reklamować swoją firmę w Google Ads?

Ten poradnik to specjalna edycja dla firm, które świadczą usługi. Pobierz teraz i wykorzystaj potencjał reklamowy Google Ads!

Kanały reklamowe Google Ads służące do promocji usług

Podstawowe kanały reklamowe służące do promocji usług, to przede wszystkim wyszukiwarka oraz remarketing w sieci reklamowej Google. Są to najważniejsze typy kampanii, zalecane każdemu reklamodawcy, który chce dotrzeć ze swoją ofertą do potencjalnych zainteresowanych.

Dodatkowymi kanałami, które dobiera się w zależności od celu marketingowego oraz możliwości/ preferencji budżetowych reklamodawcy, są: sieć reklamowa Google (często wykorzystywana do budowania świadomości marki), YouTube oraz Gmail.

Co znajdziesz w Poradniku Google Ads dla usług?

 • Co to jest Google Ads?
 • Jak i gdzie reklamować branże usługowe (typy kampanii)
 • Jak przygotować skuteczną kampanię promującą usługi?
 • Jakie wyrózniamy sposoby zakupu powierzchni reklamowych?
 • Zalety kampanii Google Ads w przypadku reklamowania usług (względem reklam offline)
 • Pomiar skuteczności kampanii – na jakie statystyki zwracać uwagę podczas kontroli i optymalizacji

Każda kampania oraz każda branża może być zupełnie inna, a sukces promocji będzie zależał od wielu różnych czynników. Należy pamiętać, że bardzo często na końcowy sukces kampanii ma wpływ nie tylko to, co umieszczone zostało w panelu Google Ads, ale także wygląd strony, ścieżka konwersji, osoba kontaktowa znajdująca się po stronie firmy, a nawet konkurencja. Warto zatem dbać nie tylko o kampanię, ale też o wszystkie inne czynniki, jakie mogą zaważyć na decyzjach zakupowych potencjalnego klienta.

Typy kampanii i reklam w Google Ads

W ramach Google Ads można wyróżnić kilka różnych typów kampanii oraz reklam. Każdy z typów posiada swoje charakterystyczne cechy, możliwości oraz miejsca kierowania i wyświetlania. Niektóre są na tyle uniwersalne, że można z nich korzystać w przypadku promocji praktycznie każdej branży.

Używa się ich niezwykle często. Inne natomiast przygotowane zostały tylko do określonych typów promocji (np. reklamy produktowe umożliwiają promowanie wyłącznie sklepów online, a uniwersalne kampanie promujące aplikacje wykorzystywane są jedynie do reklamowania aplikacji mobilnych).

O szczegółach dowiesz się w Poradniku Google Ads dla usług – Pobierz teraz!

Wypełnij fomularz i pobierz darmowy poradnik

Więcej o ochronie danych osobowych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Verseo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Węglowej 1/3.

O Verseo

Siedziba Spółki znajduje się w Poznaniu. Spółka jest wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, Wydział VIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000910174, NIP: 7773257986. Możesz skontaktować się z nami listownie na podany wyżej adres lub e-mailem na adres: ochronadanych@verseo.pl

Masz prawo do:

 1. dostępu do swoich danych,
 2. sprostowania swoich danych,
 3. żądania usunięcia danych,
 4. ograniczenia przetwarzania,
 5. wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych,
 6. przenoszenia danych osobowych,
 7. cofnięcia zgody.

Jeśli uważasz, że przetwarzamy Twoje dane niezgodnie z wymogami prawnymi masz prawo wnieść skargę do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Twoje dane przetwarzamy w celu:

 1. obsługi Twojego zapytania, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
 2. marketingowym polegającym na promocji naszych towarów i usług oraz nas samych w związku z udzieloną przez Ciebie zgodą, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO;
 3. zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń w związku z naszym uzasadnionym interesem, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f. RODO.

Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne. Przy czym, bez ich podania nie będziesz mógł wysłać wiadomości do nas, a my nie będziemy mogli Tobie udzielić odpowiedzieć.

Twoje dane możemy przekazywać zaufanym odbiorcom:

 1. dostawcom narzędzi do: analityki ruchu na stronie, wysyłki informacji marketingowych.
 2. podmiotom zajmującym się hostingiem (przechowywaniem) strony oraz danych osobowych.

Twoje dane będziemy przetwarzać przez czas:

 1. niezbędny do zrealizowania określonego celu, w którym zostały zebrane, a po jego upływie przez okres niezbędny do zabezpieczenia lub dochodzenia ewentualnych roszczeń
 2. w przypadku przetwarzanie danych na podstawie zgody do czasu jej odwołania. Odwołanie przez Ciebie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania przed wycofaniem zgody.

Nie przetwarzamy danych osobowych w sposób, który wiązałby się z podejmowaniem wyłącznie zautomatyzowanych decyzji co do Twojej osoby. Więcej informacji dotyczących przetwarzania danych osobowych zawarliśmy w Polityce prywatności.

Ogólna ocena czytelników poradnika:

( na podstawie 1 ocen )

Zobacz komentarze (0)

Podziel się artykułem ze znajomymi

Autor

mm mm

Martyna Mikołajczak

Project Manager

Powiedzieć o Niej, że jest Certyfikowaną Specjalistką Google Ads to zdecydowanie za mało! Połączyła swoją wiedzę z know how Verseo i stała się twórczynią niezwykle skutecznych reklam Google Ads.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Wymagany, ale nie będzie opublikowany