Ten tekst przeczytasz w 2 minuty

Verseo Campaign Manager – skuteczne kampanie AdWords

Verseo Campaign Manager – czyli skuteczne kampanie AdWords

Od premiery naszej autorskiej platformy Verseo Campaign Manager do zaawansowanej optymalizacji kampanii reklamowych minęło już trochę czasu. Przez cały ten okres bardzo często pojawiały się pytania o sposób działania platformy – czym ona właściwie jest? W jakim celu ją wykorzystujemy? VCM jest nieoceniony, by prowadzić skuteczne kampanie AdWords dlatego warto poznać to narzędzie bliżej! 

Platforma Verseo Campaign Manager to system oparty na algorytmach samouczących – brzmi skomplikowanie, jednak w praktyce zasada działania opiera się na jednej ważnej funkcji, którą narzędzie spełnia – zwiększać zyski/kliknięcia/konwersje w ramach założonego budżetu kampanii.

Działanie systemu można porównać do ogromnego działu marketingu, który analizuje codziennie wyniki kampanii oraz inne dane, które napływają do konta AdWords. Przykładowe dane, które rozpatruje system:

  • informacje o wyświetleniach, klikalności, cenie kliknięcia
  • informacje o godzinie kliknięć, transakcji, wartości transakcji
  • system jest w stanie obliczyć dochód wygenerowany z reklam i dzięki odpowiedniej dystrybucji budżetu alokuje go tam, gdzie dochód jest największy (przy zachowaniu optymalnego kosztu)

Zadaniem platformy jest badanie wszystkich zależności między kliknięciami i konwersjami, w pierwszej kolejności budżet przeznaczany jest na najlepsze jakościowo produkty/słowa kluczowe, które wykazały najwyższą skuteczność. Ponadto platforma optymalizuje parametry emisji reklamy w taki sposób, aby wygenerować najlepszy jakościowo ruch, jak najmniejszym kosztem.

System VCM nie potrzebuje żadnych zewnętrznych integracji – oznacza to, że prowadzona do tej pory ręcznie kampania od razu może zostać włączona do automatycznej strategii.

skuteczne kampanie AdWords vcm

Efekty pracy z Verseo Campaign Manager

Kampania optymalizowana przy pomocy Verseo Campaign Manager zazwyczaj przynosi lepsze rezultaty. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki mikrooszczędnościom na poziomie słów kluczowych i produktów – oszczędność nawet 0,02 zł dla pojedynczego słowa kluczowego w skali miesiąca pozwala wygenerować więcej konwersji przy zachowaniu tego samego budżetu.

Załóżmy, że średnia stawka za kliknięcie wynosi 0,20 zł – reklamodawca posiada 1000 produktów, a średnia ilość kliknięć w skali miesiąca to około 10 000. Reklamodawca przeznacza 2000 zł na reklamę produktową. Zmniejszenie średniego kosztu kliknięcia do 0,18 zł w skali konta, pozwoli na oszczędność 200 zł, które może przeznaczyć na kolejne kliknięcia. Zmaksymalizowanie ruchu na stronie reklamodawcy zazwyczaj przyczynia się do zwiększenia konwersji. Jest to jedna z najprostszych zautomatyzowanych strategii.

Optymalizacja stawek w czasie rzeczywistym przebiega więc dwutorowo. Dzięki minimalizowaniu stawki za kliknięcie, platforma maksymalizuje ilość ruchu na stronie.

Platforma dzięki umiejętności oceny skuteczności poszczególnych słów kluczowych wyodrębnia i promuje te, które historycznie przynosiły najlepsze efekty.

Brzmi dobrze? Masz więcej pytań? Zapraszamy do kontaktu! 

W przypadku wątpliwości zachęcamy do obejrzenia filmu, w którym jeden z naszych klientów opowiada o skuteczności naszych działań:

Audyt Google Ads

Dołącz do załogi ponad 30 000 subskrybentów!

Wyrusz w podróż do marketingowego świata pełnego ciekawostek o pozycjonowaniu stron, reklamie w Google, na Facebooku oraz YouTube!

Administratorem danych osobowych jest Verseo ADS spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu (60 – 122), przy ul. Węglowej 1/3.Zobacz więcej... Dane osobowe są przetwarzane przez Administratora zgodnie z przepisami prawa, w tym w szczególności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych 2016/679 („RODO”) w celu związanym ze świadczeniem usługi newsletter. Administrator gwarantuje spełnienie praw osób, których dane dotyczą. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych zawartych jest w Polityce prywatności.

Praktyczne porady i darmowe materiały otrzymasz w pakiecie.

0 osób uznało ten artykuł za przydatny

Loading...

Czy ten artykuł był przydatny?

TAK NIE

Autor artykułu

Wschodząca gwiazda świata performance marketingu. Z wykształcenia - polonista. Z wyboru - analityk i specjalista ds. marketingu. Od trzech lat zajmuje się obsługą kampanii przygotowywanych na zamówienie klientów Verseo, początkowo obejmował stanowisko handlowe, a z czasem stał się jednym z filarów Działu Optymalizacji i Strategii. W pracy zawodowej zawsze wymagający względem siebie, jak i najbliższych współpracowników. Zwolennik wprowadzania kontrolowanych i przemyślanych innowacji. Jak mówi, pozwala mu to być skupionym na osiąganiu celu bez przywiązania do określonej metody. Tak - z Pawłem nie ma żartów, za to są wyniki. :) Prywatnie pasjonat elektronicznej muzyki alternatywnej, zarówno w teorii jak i praktyce.

Bądź pierwszym który napisze komentarz.

Modyfikatory stawek Google AdWords
Dariusz Cichocki

Dzięki zaawansowanym funkcjom modyfikowania stawek, możemy trafniej kierować reklamę, mieć nad nią większą kontrolę i w efekcie lepiej optymalizować kampanie. […]

Kampania brandowa Google Ads – dlaczego warto?
Jakub Perkowski

Kampania brandowa Google Ads (Google AdWords) – czy to ma sens? To pytanie nurtuje wielu reklamodawców. Wśród nich panuje mylne […]

reklama siłowni
Reklama siłowni
Izabela Pirańska

Świadome dbanie o formę fizyczną oraz zdrowie jest w naszym społeczeństwie coraz popularniejsze. Nie oznacza to jednak, że siłownie wprost […]

Rodzaje targetowania w sieci reklamowej GDN
Dariusz Cichocki

Reklama w sieci reklamowej ma wyjątkowy potencjał w zakresie pozyskiwania klientów. Warto więc wiedzieć więcej na temat reklamy w sieci […]

Postanowienia noworoczne dla usprawnienia kampanii Google Ads w 2020 roku
Martyna Mikołajczak

W związku z tym, że zaledwie 3 tygodnie temu powitaliśmy Nowy Rok, dla wielu z nas jest to okres zmian, […]

dlaczego warto łączyć kanały reklamowe
Dlaczego warto łączyć kanały reklamowe? Case study
Maciej Popiołek

Dzisiaj na tapecie sklep, który powierzył nam reklamę od swoich narodzin, które nastąpiły rok temu – czyli całkiem niedawno. Taka […]